Blanc de Noir 2020 Vinařství Krásná hora

Přírodní Ocenění
Značka: Krásná hora
410 Kč
Vyprodáno
Možnosti doručení

Sekt z hroznů modré odrůdy Pinot Noir, svěží plné víno s krémovou pěnou a čerstvou kyselinou. Vyrobeno klasickou šampaňskou metodou lisováním celých hroznů a kvašením v lahvi, bez síry, bez dosáže. Víno strávilo rok na kalech. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nejlepší vína ČR 2022-2023 89 bodů

Doplňkové parametry

Kategorie: Vína a mošty
Druh: Šumivé
Odrůda: Rulandské modré
Cukr: Brut Nature
Země: Česká republika
Oblast: Morava
Podoblast: Slovácká
Barva: Bílé
Obsah alkoholu: 12.5
Ročník: 2020
Objem: 0.75
Obec: Kobylí
Vinice: Nívky
Klasifikace: Zemské
Ocenění: Nejlepší vína ČR
Zbytkový cukr: 1.6
Kyselina: 7.5
Vinařství: Krásná hora

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
krasna-hora

Od založení ekologické, od roku 2014 biodynamické rodinné vinařství. Vinohrady v trati Krásná hora, kde je založil již ve 13. století francouzský mnišský řád Cisterciáků, prospívají tradičním francouzským odrůdám. 40 % produkce vinařství míří na export, a tak jsme rádi, že máme možnost tato vína nabídnout i vám.

khlogo

Vinařská oblast: Morava

Vinařská podoblast: Slovácká

15 ha vinic

70 tisíc lahví ročně

2007 založeno

Ve Starém Poddvorově, na hranici slovácké a velkopavlovické oblasti, se nachází jedna z nejstarších českých viničních tratí. Její věhlas obnovil v 60. Letech pradědeček dnešních vinařů z Krásné Hory František.

Dnes se na patnácti hektarech slunných svahů pěstují hrozny v duchu biodynamického zemědělství. S plevely a škůdci bojují výhradně za pomoci přírodních směsí a kompostů, hrozny sklízí ručně a výnosy každého keře pečlivě kontrolují tak, aby se dosáhlo žádané intenzity a koncentrace vůní a chutí. Různé klony vinic, různé časy sběru a stupně vyzrálosti i různé typy vinifikace tvoří jedinečná jednoodrůdová cuvee.

V Krásné Hoře jsou totiž přesvědčeni, že víno vzniká už ve vinařově hlavě. Jeho pocity a myšlenky při výrobě vína se totiž ve výsledné lahvi projeví. A právě to mají na mysli, když říkají, že jejich vína jsou veselá a přirozená.

A právě toho si dnes cení ve dvaceti zemích světa. Krásná Hora totiž dováží své víno třeba do Tokia, New Yorku, Toronta, Kievu, Varšavy, Osla, Londýna, Berlína, Tchaj-peje a dalších.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.