Chardonnay Hermes 2019, pozdní sběr Gala

Přírodní Ocenění
Značka: Gala
525 Kč
Vyprodáno
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Krásné Chardonnay z řady Hermes, nejvyšší řady vín od vinařství Gala. Elegantní reprezentant odrůdy, charakteristický reprezentant vinařství. Forma i obsah v dokonalém souladu. Hermes je označení pro nejvyšší řadu bílých vín z vinařství Gala (podle vinice Hermesdorfen). Pro vína řady Hermes jsou vybírány hrozny z těch nejlepších poloh. Vína zrají v nových nebo starších dubových a akátových sudech a v průběhu zrání jsou 10 měsíců na jemných kvasničních kalech. Po nalahvování víno zraje několik měsíců v lahvích.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ocenění:

  • Nejlepší vína ČR 2020-2021 - 93 bodů
  • Nejlepší vína ČR 2021-2022 - 96 bodů
  • Nejlepší vína ČR 2022-2023 - 94 bodů

Doplňkové parametry

Kategorie: Vína a mošty
Druh: Tiché
Odrůda: Chardonnay
Cukr: Suché
Země: Česká republika
Oblast: Morava
Podoblast: Mikulovská
Produktová řada: Hermes
Barva: Bílé
Obsah alkoholu: 13.5
Ročník: 2019
Objem: 0.75
Obec: Bavory
Vinice: Levá Bavorská
Klasifikace: Pozdní sběr
Sdružení: Ekovín
Ocenění: Nejlepší vína ČR
Uzávěr: Korek
Rozměr v cm: Nad 30/10 cm
Šarže: CHH319
Zbytkový cukr: 1
Kyselina: 7.5
Technologie: Sur lie
Vinařství: Gala
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Esence rodinného vinařství bytostně svázaného s pálavským regionem a s víny, která ho dalece přesahují a hrdě konkurují vínům z celé Evropy. „Půda je základ, přináší vitální keř, dokonalý hrozen a z něj pak kvalitní víno jako přírodní produkt“, říká Jaromír Gala. Zhmotněné umění vína, říkáme my.

Vinařská oblast: Morava

Vinařská podoblast: Mikulovská

20 ha vinic

50 tisíc lahví ročně

2005 založeno

Jaromír Gala pochází z vinařské rodiny z Kobylí, svůj první keř ostříhal údajně už ve svých pěti letech nůžkami na drůbež a s vinohrady zůstal spjat až do dospělosti. Vystudoval střední vinařskou zemědělku, vinařství a vinohradnictví na lednické katedře Mendelovy univerzity a spolupracoval s Josefem Peřinou z vinařství Mikrosvín. S počátkem nového milénia se pak vrhnul do rozvoje vlastního vinařství.

Ve vinařství Gala zastávají názor, že čím chudší půdy, tím hodnotnější vína. A na svazích stolové hory u obcí Bavory a Perná jí mají požehnaně. Kombinace vápenitých jílů, hluboké černozemě a mělké, silně propustné rendziny vytváří pro zdejší vinice ideální podmínky, které jsou ještě podpořeny nízkou opěrnou konstrukcí. Na každém z 20 hektarů vinic se pěstuje až 9000 keřů a o každý jeden z nich pečují vinaři ručně. Ideální podmínky, náročná péče a ruční sklizeň hroznů dávají vzniknout vínům se skutečně jedinečným charakterem.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.