Dona Noir 2013 Hartmann Dona

Přírodní
Značka: Hartmann Dona
1 695 Kč
Skladem (26 ks)
Můžeme doručit do:
3.4.2023
Možnosti doručení
100% Pinot noir, 100% Hartmann Donà. Hrozny z první vinice, kterou Hartmann vlastnil. Vinice, která je učebnicovým příkladem biodynamického hospodaření. Bezzásahový, přírodní Pinot z Jižního Tyrolska.

Detailní informace

Detailní popis produktu

DONÀ NOIR je vyroben ze 100% hroznů Pinot noir, z vinice v Ronco di Cornaiano v nadmořské výšce 500 m. Zde, na východně orientovaném svahu, slunečném a dobře větraném, s půdou ledovcového původu, Pinot noir velmi dobře prosperuje. 

Šetrné a pečlivé zpracování hroznů ve sklepě umožňuje dosáhnout vysoké kvality a sofistikovanosti. Spontánní kvašení v dubových kádích po dobu 3-4 týdnů zcela přirozeným a neinvazivním způsobem, zrání v dřevěných sudech po dobu 23 měsíců a v lahvi další 2 roky poskytují čas potřebný k plnému vyjádření silné osobnosti tohoto vína.

DONÀ NOIR představuje víno s koncentrovaným a hlubokým ovocným aroma, robustní a spíše kořenitou chutí.  

Klasifikace – Alto Adige DOC 

Stejně jako všechna ostatní vína tohoto vinařství jsou práce ve vinici i ve vinařství prováděny dle zásad biodynamického hospodářství.

Doplňkové parametry

Kategorie: Víno
Vinařství: Hartmann Dona
Odrůda: Rulandské modré
Barva: Červené
Druh: Tiché
Oblast: Alto Adige
Obsah alkoholu: 13.5
Ročník: 2013
Objem: 0.75
Klasifikace: DOC
Cukr: Suché
Uzávěr: Korek
Země: Itálie

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařství z Jižního Tyrolska (Alto Adige), vinařství jednoho muže – Hartmanna Dona. Jeho vinařské zkušenosti, které vyhledávají vinaři v Itálii i zahraničí a osobitá filozofie, dávají vzniknout vínům, která obdivují milovníci bezzásahových, přírodních vín po celém světě.

Vinařská oblast: Itálie

Vinařská podoblast: Alto Adige – Jižní Tyrolsko

 

„Celý proces pěstování a výroby vína je založen na mých vlastních představách, jak vytvořit vynikající vína. To ze mě dělá nonkonformistu. Ale také muže, který miluje vína, která vyrábí, a chce je nabídnout těm, kteří je dokáží ocenit.“ Hartmann Dona 

Hartmann Dona je absolventem univerzity v Geisenheimu, v letech 1994-2002 působil jako enolog v Cantina di Terlano. Od roku 2000, po převzetí rodinné vinice v Girlanu (Bolzano), začíná s výrobou vlastního vína, a zároveň zůstává konzultantem mnoha dalších vinařství v Itálii i v zahraničí. V současné době si pronajímá několik unikátních pozemků v Meranu s 40-50 let starými vinicemi (Schiava, Pinot noir, Lagrein, Pinot blanc, Chardonnay, Sauvignon blanc a Gewürztraminer), které obdělává s ohledem na přírodu, životní prostředí, ekosystém a biodiverzitu. Jeho vína se od konvenční produkce liší nejen jedinečným stylem, ale také neintervenčním přístupem k procesu vinifikace, ve kterém je - podle jeho názoru - nejdůležitější čas. Vína Hartmann Dona mají velký potenciál zrání, i když nejsou rychle dostupná (Dona Noir, Rouge a Blanc obvykle po 4 letech).  

Ročně vyrobí kolem 35 000 lahví vína v biodynamickém režimu. 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.