Frankovka MAGISTER 2020 Vinařství sv. Václav

Ocenění Pouze u nás
290 Kč
Skladem (>5 ks)
Možnosti doručení
Krásná, odrůdově typická Frankovka – víno z vinic vedených v bio režimu, z tradiční domácí modré odrůdy, v moderním atraktivním provedení. Zlatá medaile z Prague Wine Trophy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Naše klasická a tradiční modrá odrůda, která v domácích podmínkách dosahuje těch nejlepších výsledků právě ve Velkopavlovické vinařské podoblasti, odkud pochází i tato Frankovka. Konkrétně jde o vinice v katastru malé vinařské obce Kurdějov, kde Vinařství sv. Václav obhospodařuje celkem 7 ha certifikovaných BIO vinic, které poskytují dokonalé pěstitelské podmínky pro produkci špičkových Frankovek. Typické odrůdové víno, které na kvalitativně vyšší úroveň ještě posunuje delší zrání v barrique sudech. Do rukou se vám dostává komplexní Frankovka v nekompromisní kvalitě, ke které se budete rádi vracet.

Ocenění

  • Prague Wine Trophy – Prague Gold.

Řada MAGISTER Vinařství sv. Václav nabízí typicky odrůdová, středně plná až plná vína.

Z řady MAGISTER ochutnejte také:

Vinařství sv. Václav vína MAGISTER 2020 a 2021

Více informací o odrůdě Frankovka a o nejen specialitách spojených s touto odrůdou, které najdete na Umění vína, čtěte ZDE.

Doplňkové parametry

Kategorie: Víno a mošty
Odrůda: Frankovka
Vinařství: Vinařství sv. Václav
Objem: 0.75
Barva: Červené
Ročník: 2019
Oblast: Morava
Podoblast: Velkopavlovická
Druh: Tiché
Klasifikace: Zemské
Cukr: Suché
Zbytkový cukr: 1.7
Kyselina: 5.7
Obsah alkoholu: 13
Speciality: barique
Uzávěr: Korek
Rozměr v cm: Do 30/10 cm
Balení: Karton
Obec: Kurdějov
Produktová řada: MAGISTER
Šarže: M8/2020
Vinice: Díly
Země: Česká republika

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Vlastní vinice vedené v bio režimu, šetrná ruční práce, redukovaná sklizeň a mistrovství ve sklepě, to jsou charakteristiky Vinařství sv. Václav. Tomáš Teplý vsadil na Kurdějov, jeho vinařskou tradici a potenciál, nikdy nekončící práci celé rodiny i spolupracovníků a naplnil tak heslo vinařství „tady je víno doma“.

Vinařská oblast: Morava

Vinařská podoblast: Velkopavlovická

9 ha vinic

40 tisíc lahví ročně

2015 založeno

Vyrobit skvělé víno s osobitým charakterem kurdějovských viničních tratí. Tak zní poslání malého hustopečského vinařství, které si jako symbol své práce zvolilo milovníka vína a patrona české země knížete Václava.

Na 9 hektarech viničních bio tratí Stará Hora a Díly dozrávají hrozny odrůd Sauvignon Blanc, Riesling, Pálava, Saphira, Pinot Blanc, Pinot Gris, Pinot Noir, Frankovka, Merlot, Cabernet Sauvignon a nově také Sangiovese. Právě těmto druhům se ve zdejších půdních i klimatických podmínkách daří nejlépe, což vinaře odměňuje perfektními, zdravými hrozny, ze kterých pak vznikají špičková vína s jedinečným senzorickým projevem kurdějovských vinic.

Zpracování hroznů i následná výroba vína probíhá tím nejšetrnějším způsobem, jehož výsledkem je několik senzorických typů vín ve čtyřech produktových řadách. VINEARUM sdružuje lehká, svěží vína s primární aromatikou. Řada MAGISTER zaštiťuje plná, odrůdová vína. Chuťově komplexní vína zrající v barikových sudech najdete pod označením SUPREMUS a edice PRINCEPS zahrnuje limitovanou řadu vín vynikajících ročníků, vyráběnou technologicky náročnějším způsobem.

Vinařství sv.Václav patří k těm rodinným vinařstvím, která mají dlouhodobou vizi a odvahu ji krok po kroku naplňovat. Postupně se do vinařství zapojuje syn Tadeáš. Spolupracují s vinařským odborníkem Petrem Očenáškem a původem australským a zde žijícím enologem Mikem Mazeym. Pokud se je rozhodnete navštívit, přivítá vás Andrea Teplá v krásných degustačních prostorech, případně v penzionu, který je součástí vinařství.  Interiér vinařství doplňují umělecká díla s odkazem ke svatému Václavovi. Jak sami říkají: „dům, je jako láhev dobrého vína, to nejlepší skrývá uvnitř. V našem sklepě se setkává staré s novým. Historický sklep s moderní architekturou. Původní sklep, který se nachází v typické sklepní uličce Na Hradbách v Hustopečích, jsme zrekonstruovali tak, aby vznikl unikátní a prostorný interiér. Máme zde technologické zázemí pro zpracování hroznů, výrobu a zrání vína, tradiční prezentační sklep, apartmány a prostory pro degustaci našich vín. Snažili jsme se o čistý a osobitý styl vinařství. Chtěli jsme architekturu, která vybízí k degustaci, příjemnému posezení a zamyšlení nad vínem.“

Spolu s Vinařstvím sv. Václav jsme rádi, že na Umění vína vám můžeme nabídnout vína za stejné ceny jako ve vinařství, a zároveň v rámci unikátní spolupráce i vína, která naleznete jen u nás.

Více o vinařství si můžete přečíst na našem blogu.

"

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.