Rychlá a bezpečná doprava po celé ČR pouze za 79,- Kč

Gelber Muskateller Next Generation 2020 Vinařství Taubenschuss

Ocenění
Značka: Taubenschuss
390 Kč
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
5.12.2022
Možnosti doručení

Suchý Muškát žlutý z rakouského Weinviertelu. Moderní svěží víno, jak název napovídá. Lehké aroma, svěží projev. Příjemné překvapení pro ty, kteří doposud měli muškáty raději jen na balkoně. Nenechte se ochudit o zážitek jen kvůli očekávání zcela jiného vína. Oceněno na Prague Wine Trophy medailí Prague Silver, 86 bodů v hodnocení.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Víno jemné a elegantní, typické vůně s tóny zralého tropického ovoce a květin. V chuti vás osvěží šťavnatá ovocná kyselina ovocně-kořenité tóny.

Zapomeňte na unavený sladký Muškát a nechte se okouzlit suchou, svěží a moderní verzí vína, která mezi zákazníky Umění vína má rapidně se rozrůstající skupinu fanoušků. I proto jsme nezůstali jen u Muškátu od Taubenschussů. Další rakouské zástupce této odrůdy můžete vybírat ZDE

Muškát žlutý

Muškát žlutý (Muscat à Petits Grains Blancs) je velmi starobylá, moštová a stolní odrůda révy vinné (Vitis vinifera) z eko-geografické skupiny východních odrůd, jedna z nejstarších odrůd vůbec, určená k výrobě bílých vín, ale i k přímé spotřebě.

Muškáty obecně patří k nejstarším odrůdám révy vinné. Jejich pravlastí je patrně Malá Asie, rozšířily se díky Féničanům a později Řekům do Sýrie, Egypta a do arabské oblasti. Zásluhou starých Římanů se muškáty začaly pěstovat po celém jejich impériu, především v dnešní jižní Francii, odtud se později rozšířily do Evropy a na ostatní kontinenty.

Odrůda Muškát žlutý je v současnosti rozšířená po celém světě. Patří mezi širokou paletu muškátových odrůd a je považována za nejušlechtilejší z nich. V teplejších oblastech dává vína výrazná, muškátová, ušlechtilých zbytkových cukrů, popřípadě také ušlechtilá kořenitá dezertní vína.

Muškát žlutý je možno vyrábět reduktivním způsobem jako odrůdové víno. Víno má potom výrazně muškátové aroma a svěží kyseliny. Odrůda se také užívá k výrobě tokajských vín, která nejsou připravována odrůdově čistá, ale jedná se vždy o cuvée povolených tokajských odrůd.

Ocenění:

  • Prague Wine Trophy medaile Prague Silver, 86 bodů v hodnocení.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Víno
Vinařství: Taubenschuss
Odrůda: Muškát žlutý
Zbytkový cukr: 1.4
Barva: Bílé
Druh: Tiché
Oblast: Dolní Rakousko
Podoblast: Weinviertel
Obsah alkoholu: 11.5
Kyselina: 6.7
Ročník: 2020
Objem: 0.75
Klasifikace: Jakostní
Cukr: Suché
Uzávěr: Šroubový uzávěr
Rozměr v cm: Do 30/10 cm
Balení: Karton
Země: Rakousko

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Tradiční rodinné vinařství z vinařského městečka Poysdorf, které se nachází necelých 10 km od hranic s Českou republikou. Jedno z velkých a vážených jmen rakouského vinařství s tradicí produkce vína pod rodinným jménem již od roku 1670. V současné době vinařství vedou bratři Markus a Thomas, za stále intenzivní podpory rodičů Moniky a Helmuta Taubenschussových.

Vinařská oblast: Dolní Rakousko

Vinařská podoblast: Weinviertel

20 ha vinic

120 tisíc lahví ročně

1670 založeno

Vinařství zcela naplňuje naši vizi představit vám vína, která staví na tradici, dokonale zvládnutém řemeslu, ale zároveň moderní a s mladou generací přinášející to nejlepší, co může toto spojení minulosti a budoucnosti nabídnout. Naše setkání s Thomasem Taubenschussem nás nikdy nenachala na pochybách, že je možné skloubit rodinnou tradici a moderní přístup, vinařskou profesionalitu i vřelou vstřícnost a otevřenost.

Vinařství se specializuje na výrobu bílých vín, a to převážně z tradičních a typických dolnorakouských odrůd jako je Veltlínské zelené, Rulandské bílé, Ryzlink vlašský a Žlutý muškát.

Roční průměrná produkce se pohybuje od 100-120 tisíc lahví a hlavní roli zde hraje odrůda Veltlínské zelené. Taubenschussovi produkují několik různých typů Veltlínů - od základního, středně plného a svěžího Grüner Veltliner Classic, který oceníte jako víno k běžnému pití a degustaci, či jen tak „na skleničku“ doma s přáteli, až po intenzivní, komplexní a neuvěřitelně expresivní bílá vína zrající až 18 měsíců ve starých akátových sudech, která svým charakterem uchvátí nejen znalce, ale i začínající degustátory.

Dalším „signature vínem“ vinařství je vedle tradičního Veltlínu ještě odrůda Weißburgunder, tedy Rulandské bílé, za které vinařství Taubenschuss získává ta nejvyšší domácí i zahraniční ocenění a bez nadsázky tak patří v této odrůdě ke světovým vinařským autoritám, což dokládá i pravidelná účast zástupců vinařství na různých mezinárodních vinařských fórech a konferencích právě k této tradiční středoevropské odrůdě.

Z pohledu českého zákazníka může být zajímavá skutečnost, že vinařství Taubenschuss spolupracuje s Moravským vinařství Baláž, se kterým participuje na řadě vín značky Pontic.

Nás z Umění vína těší i projení přes nevinařské aktivity. Taubenschussovi dlouhodobě podporují umění, ve vinařství si můžete zarezervovat komentovanou prohlídku stálé výstavy soch. A nepřehlédnutelné jsou i jejich charakteristické holubice, které najdete na etiketách. V samotném vinařství pak jejich siluety slouží jako podklad pro umělecká díla spřátelených umělců.

"

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.