Nejlepší vína České republiky 2022 - 2023 Michal Šetka

249 Kč
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
3.4.2023
Možnosti doručení

Vážení milovníci dobrých vín, právě jste otevřeli nové vydání knihy ,Nejlepší vína České republiky — Průvodce 2022-2023". Tato publikace letos vychází již po deváté. Za tu dobu se na našem trhu dobře etablovala, získala prestiž a stala se pravidelným a cenným zdrojem informací pro všechny milovníky vína z domova i ze zahraničí při nákupech tuzemských vín u vinařů, v restauracích, vinotékách či supermarketech. Pro profesionály je od počátku naprosto nezbytnou pomůckou při výběru vín k jejich práci. Pro ty, kdo za vínem a vinaři cestují, je nepostradatelnou studnicí důležitých informací, tipů a rad. Základem pro to vše je dokonalá znalost situace v našem vinařství i trhu s tuzemskými víny, kterou garantuje tým autorů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Celý autorský tým na publikaci pracuje od počátku s jasným cílem — dávat Vám, našim čtenářům, každý rok nové, aktuální, nezávislé a v nejvyšší možné míře objektivní informace o tuzemských vínech a vinařích a díky podrobnému hodnocení najít a doporučit Vám ta nejlepší vína, která jsou aktuálně na trhu. 

 A také zhodnotit pozici jednotlivých vinařství z hlediska celého jejich portfolia a dlouhodobé úrovně, stylu a kvality jejich vín. Současně chceme poukázat na krásu rozmanitosti českého a moravského vinařství a pozvat Vás jak do zavedených, slavných a známých firem, tak do sklípků a degustačních prostor vinařů, o jejichž existenci jste možná vůbec nevěděli. Přípravě této publikace předchází několik měsíců individuálních i společných degustací, mnoho cest za vinaři do moravských i českých vinařských podoblastí a tisíce různých vzorků vín ve sklenkách. V knize opět najdete rozšířené a velmi přehledné informace o těch nejlepších vínech z nejpopulárnějších odrůd či kategorií a tento výčet jsme letos znovu rozšířili. Určitě je z čeho vybírat. Potěšilo nás, kolik vynikajících, známých a často velmi slavných vinařů se v tomto vydání opět představí se svými skvělými víny. A možná ještě více nás těší nová jména, velmi zajímavá vinařství, často mladí a progresivní vinaři, které se nám podařilo objevit a jejichž produkce nás během degustací zaujala a mnohdy velmi příjemně překvapila. Ročník 2021 přinesl mnoho skutečně mimořádných vín. A do krásy dozrála i vína z některých starších vynikajících ročníků. Celý tým autorů již tradičně na všechna vína nahlíží s důkladnou znalostí obrovské konkurence mezinárodního trhu s vínem a selekce vín a vinařství pro tuto publikaci je opravdu přísná.

Řada vinařství nás však letos přesvědčila stoupající kvalitou svého portfolia a polepšila si i v celkovém hodnocení. Jsou však i vinařství, která se do tohoto Průvodce nakonec z různých důvodů nedostala. Někteří vynikající vinaři z objektivních důvodů, ať již zdravotních, či rodinných, což celý autorský tým velmi mrzí. Věříme, že právě tito vinaři se do Průvodce příští rok se svými víny vrátí. Jsou však samozřejmě i podniky, které se do této knihy nedostaly kvůli kvalitě svých vín, jiní opět pro svůj nesolidní přístup k nezávislosti hodnocení a práce na této publikaci. Na tomto místě musím znovu zdůraznit, že objektivita, nezávislost v hodnocení vín a zodpovědnost vůči Vám, našim čtenářům, jsou pro celý autorský tým naprosto stěžejními zásadami.  Situace na trhu s víny stále není lehká. Pandemie covidu-19 minulé dva roky pořádně zamíchala se situací v gastronomii, která se ještě zcela nezotavila, a pozice mnoha vinařství s tím úzce souvisí. A současná energetická krize a nejistota tomuto oboru na klidu a stabilitě také nepřidávají. Poslední období ukazuje, jak důležitý je korektní vztah mezi vinaři a jejich privátními zákazníky. A jak zásadní je mít spolehlivé zdroje informací, na které se mohou nejen profesionálové, ale i široká veřejnost spolehnout. Věřím, že se nové vydání knihy „Nejlepší vína České republiky — Průvodce 2022-2023" stane Vaším dobrým rádcem při nákupech vín i při cestách za krásami tuzemských vinařských oblastí.

 Michal Šetka 

 

 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy
Ocenění: Nejlepší vína ČR
Země: Česká republika

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.