Pálava 2021, výběr z hroznů, polosladké Baláž

Pouze u nás
Značka: Baláž
195 Kč
Vyprodáno
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Polosladká Pálava. Z Pálavy. Sladký příslib očekávání se vám naplní v plné míře. Pro některé nečekaně dokonalý partner k české klasice. Nevěříte? Čtěte a hlavně ochutnejte.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Víno má charakteristickou zlatavě žlutou barvu. Nos vína je čistý, přímý a výrazný s typickým odrůdovým projevem vyzrálého peckového ovoce, květů čajových růží, divokých šípků a v závěru s dotekem kořenitosti. Patro vína je polosladké a díky zbytkovému cukru uhlazenější, ale zároveň se svěží a křupavou kyselinou a středně dlouhou ovocně – kořenitou dochutí.

Polosladká Pálava je vhodná jak k běžnému pití a degustaci, tak ideálně doplňuje českou klasiku. Nepřekvapí svým překrásným projevem k meruňkovým knedlíkům, ale zkuste ho nabídnout k tradičnímu vepřo, knedlo, zelu a budete králem/královnou tabule.

Víno vám v maximální míře ukáže své kvality, když ho příliš nepodchladíte a samozřejmě ani nepodáváte při vyšších teplotách. Optimálně 12-13 ˚C.

Můžeme po osobních zkušenostech našich zákazníků prakticky garantovat, že archivační potenciál tohoto vína až 5 let nevyužijete, tak dlouho vám ve sklepě nevydrží.

Pálava vznikla křížením odrůd Tramín červený a Müller Thurgau. Odrůda byla podobně jako odrůda Aurelius vyšlechtěna Ing. Josefem Veverkou ve Šlechtitelské stanici ve Velkých Pavlovicích a později v něm pokračoval v Perné. Do Státní odrůdové knihy byla tato odrůda zapsaná v r. 1977.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vína a mošty
Druh: Tiché
Odrůda: Pálava
Cukr: Polosladké
Země: Česká republika
Oblast: Morava
Podoblast: Mikulovská
Produktová řada: Klasik
Barva: Bílé
Obsah alkoholu: 13
Ročník: 2021
Objem: 0.75
Obec: Dolní Dunajovice
Vinice: Zimní Vrch
Klasifikace: Výběr z hroznů
Sdružení: Dunajovské kopce
Uzávěr: Šroubový uzávěr
Rozměr v cm: Nad 30/10 cm
Šarže: 33-21
Zbytkový cukr: 32.2
Kyselina: 7.8
Vinařství: Baláž
Párování: červená masa, česká kuchyně, vepřo knedlo zelo
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Špičková, originální vína, která neomylně ukazují na svůj původ. To jsou vína Vinařství Baláž. Respekt k tradici znamená, že u Balážů navazují na znalosti a zkušenosti předků a věnují se ověřeným odrůdám, kterým se v místních podmínkách nejlépe daří. Vznikají tak moderní a autentická vína, která mají jasný, přirozený a jedinečný projev.

Vinařská oblast: Morava

Vinařská podoblast: Mikulovská

12ha vinic

50 tisíc lahví ročně

1995založeno

Už jako malí kluci pomáhali bratři Balážovi na malém vinohradě, sbírali hrozny a zapojovali se i do lisování. O technologii výroby vína se dozvěděli od otce, o zelených pracích na vinohradě zase od maminky. A tak v návaznosti na rodinnou tradici vzniklo v devadesátých letech vinařství Baláž. O pár let později už Balážovi obhospodařovali vlastní vinohrady.

Dnes tu na 12 ha vinic vznikají lahodná vína nesoucí specifický charakter terroir Pálavy a Dunajovských kopců. Viniční trati se nachází převážně v Dolních Dunajovicích, ale i v rámci geografického členění v katastru vinařské obce Mikulov a Bavory. O vinice Balážovi pečují šetrným způsobem dle zásad integrované produkce a víno vyrábí pomocí nejmodernějších metod, avšak s úctou k tradici. Vína zrají převážně v nerezových nádobách, vína z vyšších řad i v sudech (barrique, akát), ale i v betonových vejcích.

Vzhledem k charakteru oblasti a přirozeným půdním, klimatickým a mikroklimatickým podmínkám produkuje vinařství převážně bílá vína. Mezi vlajkové lodě patří Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Rulandské bílé, Sylvánské zelené a čím dál populárnější Pálava. Pro milovníky červených vín je v nabídce i např. Rulandské modré a Frankovka.

Aktuálně se vína dělí do řad: Klasik, Baláž, Tannowitz a na Umění vína naleznete i speciální česko-rakouskou řadu Pontic.

Do vinaření se zapojuje celá rodina. O vinice a výrobu lahvových vín se stará Jiří, o výrobu stáčeného vína zase Jan. Expedici vína zajišťuje třetí z bratrů Ludvík. Nemalou měrou však přispívají i další členové - Jiřího manželka Sylva, jejich dcera Lucie s manželem, syn Jiří s manželkou a do rodiny už přibývají malí pomocníci.

Je pro nás radostí mít v portfoliu Umění vína vinařství, které bez velkých slov naplňuje to nejlepší z rodinné tradice. V podtitulu vinařství mají „charakter elegance“. Obojí u nich naleznete beze zbytku. A že za tím vším se skrývá nikdy nekončící práce celé rodiny, to nelze přehlédnout, ačkoli se tím ve vinařství nikdo neohání. Takoví jsou Balážovi, taková jsou jejich vína. Vína z jarního plnění vyprodaná již na podzim ukazují, že máme u nás už velkou skupinu zákazníků, kteří to dokáží ocenit.

Více o tom, jak na víno, rodinu a vše související nahlíží samotný Jirka Baláž naleznete na našem blogu.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.