Pinot Gris sur lie SUPREMUS 2021 Vinařství sv. Václav

Novinka Přírodní Pouze u nás
420 Kč
Skladem (53 ks)
Můžeme doručit do:
3.2.2023
Možnosti doručení

Plný, výrazný a komplexní Pinot Gris s postupně se otvírajícím aromatickým projevem a výrazným patrem s dlouhou trvající dochutí.

Rodný list k tomuto Rulandskému šedému

Detailní informace

Detailní popis produktu

Řada SUPREMUS - špičková vína Vinařství sv.Václav. Selekce těch nejlepších hroznů, limitovaná sklizeň, plná, mohutná, intenzivní a zároveň vyvážená chuť. SUPREMUS, to jsou komplexní, velká vína, určená k archivaci po dobu minimálně 6-7 let.

Zlatavě-bronzová barva. Nos vína je čistý a přímý s postupně se otvírající elegantní aromatikou s projevem vyzrálého tropického ovoce, sušeného a kandovaného ovoce, skořápkové ovoce a v závěru s jemným nádechem sladkého exotického koření a lehké zemitosti. Patro vína je suché, přímé a expresivní, zároveň však vyvážené a s elegantním projevem po sušeném ovoci, sladkém koření, sušené pomerančové a mandarinkové kůře a dlouho trvající dochutí s tóny opečeného toustového chleba, teplého přepuštěného másla a sladkého koření.

Skvěle se hodí k měkkým zrajícím nearomatickým sýrům, kvalitním uzeninám a sušeným masům. Podáváme při teplotě 12-13°C, doporučujeme dekantovat minimálně 30 minut před podáváním.

Doplňkové parametry

Kategorie: Víno
Vinařství: sv. Václav
Odrůda: Rulandské šedé
Produktová řada: SUPREMUS
Zbytkový cukr: 1.4
Barva: Bílé
Druh: Tiché
Oblast: Morava
Podoblast: Velkopavlovická
Obsah alkoholu: 14.5
Kyselina: 5.1
Ročník: 2021
Objem: 0.75
Cukr: Suché
Uzávěr: Korek
Rozměr v cm: Do 30/10 cm
Obec: Kurdějov
Šarže: S3/2021
Vinice: Díly
Země: Česká republika

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vlastní vinice vedené v bio režimu, šetrná ruční práce, redukovaná sklizeň a mistrovství ve sklepě, to jsou charakteristiky Vinařství sv. Václav. Tomáš Teplý vsadil na Kurdějov, jeho vinařskou tradici a potenciál, nikdy nekončící práci celé rodiny i spolupracovníků a naplnil tak heslo vinařství „tady je víno doma“.

Vinařská oblast: Morava

Vinařská podoblast: Velkopavlovická

9 ha vinic

40 tisíc lahví ročně

2015 založeno

Vyrobit skvělé víno s osobitým charakterem kurdějovských viničních tratí. Tak zní poslání malého hustopečského vinařství, které si jako symbol své práce zvolilo milovníka vína a patrona české země knížete Václava.

Na 9 hektarech viničních bio tratí Stará Hora a Díly dozrávají hrozny odrůd Sauvignon Blanc, Riesling, Pálava, Saphira, Pinot Blanc, Pinot Gris, Pinot Noir, Frankovka, Merlot, Cabernet Sauvignon a nově také Sangiovese. Právě těmto druhům se ve zdejších půdních i klimatických podmínkách daří nejlépe, což vinaře odměňuje perfektními, zdravými hrozny, ze kterých pak vznikají špičková vína s jedinečným senzorickým projevem kurdějovských vinic.

Zpracování hroznů i následná výroba vína probíhá tím nejšetrnějším způsobem, jehož výsledkem je několik senzorických typů vín ve čtyřech produktových řadách. VINEARUM sdružuje lehká, svěží vína s primární aromatikou. Řada MAGISTER zaštiťuje plná, odrůdová vína. Chuťově komplexní vína zrající v barikových sudech najdete pod označením SUPREMUS a edice PRINCEPS zahrnuje limitovanou řadu vín vynikajících ročníků, vyráběnou technologicky náročnějším způsobem.

Vinařství sv.Václav patří k těm rodinným vinařstvím, která mají dlouhodobou vizi a odvahu ji krok po kroku naplňovat. Postupně se do vinařství zapojuje syn Tadeáš. Spolupracují s vinařským odborníkem Petrem Očenáškem a původem australským a zde žijícím enologem Mikem Mazeym. Pokud se je rozhodnete navštívit, přivítá vás Andrea Teplá v krásných degustačních prostorech, případně v penzionu, který je součástí vinařství.  Interiér vinařství doplňují umělecká díla s odkazem ke svatému Václavovi. Jak sami říkají: „dům, je jako láhev dobrého vína, to nejlepší skrývá uvnitř. V našem sklepě se setkává staré s novým. Historický sklep s moderní architekturou. Původní sklep, který se nachází v typické sklepní uličce Na Hradbách v Hustopečích, jsme zrekonstruovali tak, aby vznikl unikátní a prostorný interiér. Máme zde technologické zázemí pro zpracování hroznů, výrobu a zrání vína, tradiční prezentační sklep, apartmány a prostory pro degustaci našich vín. Snažili jsme se o čistý a osobitý styl vinařství. Chtěli jsme architekturu, která vybízí k degustaci, příjemnému posezení a zamyšlení nad vínem.“

Spolu s Vinařstvím sv. Václav jsme rádi, že na Umění vína vám můžeme nabídnout vína za stejné ceny jako ve vinařství, a zároveň v rámci unikátní spolupráce i vína, která naleznete jen u nás.

Více o vinařství si můžete přečíst na našem blogu.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.