POMÁHEJME SPOLU - Veltlínské zelené 2020, pozdní sběr Baláž

Ocenění Pouze u nás
Značka: Baláž
170 Kč
Skladem (11 ks)
Můžeme doručit do:
30.3.2023
Možnosti doručení

Rozhodli jsme se výnosem z prodeje tohoto vynikajícího Veltlínského zeleného pomoci ukrajinským uprchlíkům v České republice. Přidejte se k nám a ochutnejte! Víno bylo hodnoceno v Grand testu Wine & Degustation 83,4 bodu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Špičkový Veltlín z výrazného ročníku s elegantní a typickou odrůdovou aromatikou a krémově ovocným patrem, s dlouhou pepřovou dochutí. Potěší vás ve vůni nezaměnitelným projevem zrání vína v akátových sudech – tóny sladkého koření, přepuštěného másla a pražených lískových oříšků.

Vhodné jak k okamžité konzumaci, tak i k archivaci po dobu minimálně 5-6 let.

Pomáhejme Ukrajině spolu

S myšlenkou pomoci jsme přišli všichni. Nejlépe ji zhmotnil Petr Očenášek, který vybral spolu s Jirkou Balážem z Vinařství Baláž toto výborné Veltlínské zelené. Děkujeme za jeho dodání za symbolickou cenu. My ho doplňujeme naší etiketou a balíme ho do bezpečného kartonu Umění vína. Stačí jen objednat 6 lahví a zítra jej máte doma. Veškerý výnos z prodeje odešleme následně na podporu ukrajinských uprchlíků v České republice. 

Uvědomujeme si, že mezi marketingem a pomocí je v současné době velmi tenká hranice. Přesto jsme se do toho rozhodli jít. Umění každého z nás se tak stává přidanou hodnotou, která má jasný cíl – podpořit současnou situaci ukrajinských uprchlíků v České republice. A tak vzniklo toto víno s novým přívlastkem. Přívlastkem pomoci. Veltlínské zelené 2020. 

Budeme rádi, když se zapojíte spolu s námi.

Za Umění vína – Leoš, Veronika, Kristýna, Lucie, Petr, Filip, Martin, Dan a Václav.

Více se o vzniku tohoto vína dočtete v našem blogu.

Další vína odrůdy Veltlínské zelené naleznete zde.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílá vína
Vinařství: Baláž
Odrůda: Veltlínské zelené
Produktová řada: Baláž
Zbytkový cukr: 0.9
Barva: Bílé
Druh: Tiché
Oblast: Morava
Podoblast: Mikulovská
Obsah alkoholu: 12
Kyselina: 6.5
Ročník: 2020
Objem: 0.75
Klasifikace: Pozdní sběr
Cukr: Suché
Uzávěr: Šroubový uzávěr
Rozměr v cm: NAD 30/10 cm
Obec: Dolní Dunajovice
Ocenění: Wine & Degustation
Šarže: 19-20
Vinice: Pod Slunným vrchem
Země: Česká republika

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Špičková, originální vína, která neomylně ukazují na svůj původ. To jsou vína Vinařství Baláž. Respekt k tradici znamená, že u Balážů navazují na znalosti a zkušenosti předků a věnují se ověřeným odrůdám, kterým se v místních podmínkách nejlépe daří. Vznikají tak moderní a autentická vína, která mají jasný, přirozený a jedinečný projev.

Vinařská oblast: Morava

Vinařská podoblast: Mikulovská

12ha vinic

50 tisíc lahví ročně

1995založeno

Už jako malí kluci pomáhali bratři Balážovi na malém vinohradě, sbírali hrozny a zapojovali se i do lisování. O technologii výroby vína se dozvěděli od otce, o zelených pracích na vinohradě zase od maminky. A tak v návaznosti na rodinnou tradici vzniklo v devadesátých letech vinařství Baláž. O pár let později už Balážovi obhospodařovali vlastní vinohrady.

Dnes tu na 12 ha vinic vznikají lahodná vína nesoucí specifický charakter terroir Pálavy a Dunajovských kopců. Viniční trati se nachází převážně v Dolních Dunajovicích, ale i v rámci geografického členění v katastru vinařské obce Mikulov a Bavory. O vinice Balážovi pečují šetrným způsobem dle zásad integrované produkce a víno vyrábí pomocí nejmodernějších metod, avšak s úctou k tradici. Vína zrají převážně v nerezových nádobách, vína z vyšších řad i v sudech (barrique, akát), ale i v betonových vejcích.

Vzhledem k charakteru oblasti a přirozeným půdním, klimatickým a mikroklimatickým podmínkám produkuje vinařství převážně bílá vína. Mezi vlajkové lodě patří Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Rulandské bílé, Sylvánské zelené a čím dál populárnější Pálava. Pro milovníky červených vín je v nabídce i např. Rulandské modré a Frankovka.

Aktuálně se vína dělí do řad: Klasik, Baláž, Tannowitz a na Umění vína naleznete i speciální česko-rakouskou řadu Pontic.

Do vinaření se zapojuje celá rodina. O vinice a výrobu lahvových vín se stará Jiří, o výrobu stáčeného vína zase Jan. Expedici vína zajišťuje třetí z bratrů Ludvík. Nemalou měrou však přispívají i další členové - Jiřího manželka Sylva, jejich dcera Lucie s manželem, syn Jiří s manželkou a do rodiny už přibývají malí pomocníci.

Je pro nás radostí mít v portfoliu Umění vína vinařství, které bez velkých slov naplňuje to nejlepší z rodinné tradice. V podtitulu vinařství mají „charakter elegance“. Obojí u nich naleznete beze zbytku. A že za tím vším se skrývá nikdy nekončící práce celé rodiny, to nelze přehlédnout, ačkoli se tím ve vinařství nikdo neohání. Takoví jsou Balážovi, taková jsou jejich vína. Vína z jarního plnění vyprodaná již na podzim ukazují, že máme u nás už velkou skupinu zákazníků, kteří to dokáží ocenit.

Více o tom, jak na víno, rodinu a vše související nahlíží samotný Jirka Baláž naleznete na našem blogu.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.