Renomé cuvée 2018 Sedlák

Ocenění
Značka: Sedlák
555 Kč
Skladem (54 ks)
Můžeme doručit do:
3.4.2023
Možnosti doručení

Limitovaná řada, rodinný poklad vinařství Sedlák. Tradice, vinařské umění a hrdost generací v láhvi. Cuvée Merlot, Zweigltrebe a Cabernet Franc.„Tímto vínem skládáme poctu generacím Sedláků, které vás provází na etiketě. U vozu stojí náš prastařeček František, zakladatel vinic a sklepu. Na voze sedí jeho syn, náš stařeček. Chlapci na koni jsou otcové nás, současných majitelů vinařství.“

Detailní informace

Detailní popis produktu

Renomé cuvée je limitovaná řada, kterou vinařství Sedlák produkuje pouze ve výjimečných ročnících.

Renomé 2018 tvoří cuvée tří odrůd – 50 % Merlot, 35 % Zweigeltrebe a 15 % Cabernet Franc. Víno zrálo 12 měsíců ve francouzských dubových sudech typu barrique.

Ve vůni naleznete výrazné aroma kávy, čokolády a jemného náznaku lanýžů. V chuti vás okouzlí ovocností, pevným tělem a dlouhým závěrem. Víno, můžete otevřít okamžitě, ale také za mnoho let. Přímo se nabízí jako krásný dárek. Ke svatbám, kulatinám, k narození miminka. Pokud darujete celý karton, obdarovaní pak mohou každý další rok při výročí na vás nejen vzpomínat, ale i zjistit, kam se víno za rok na láhvi posunulo. Budou nadšeni – z vašeho daru i z vína samotného!

Nejlepší vína ČR 97 bodů
Wine & Degustation - víno, které stojí za pozornost

Doplňkové parametry

Kategorie: Víno
Vinařství: Sedlák
Odrůda: Merlot, Zweigeltrebe, Cabernet Franc
Produktová řada: Edice
Zbytkový cukr: 0.2
Barva: Červené
Druh: Tiché
Oblast: Morava
Podoblast: Velkopavlovická
Obsah alkoholu: 13.5
Kyselina: 5.5
Ročník: 2018
Objem: 0.75
Klasifikace: Zemské
Cukr: Suché
Uzávěr: Korek
Rozměr v cm: NAD 30/10 cm
Obec: Velké Bílovice
Ocenění: Nejlepší vína ČR, Wine & Degustation
Šarže: 13/18
Země: Česká republika

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Již čtvrtá generace vinařů, poctivý přístup k vínům i lidem, to je Vinařství Sedlák. Generacemi prověřená znalost viničních tratí spojená se současnými technologiemi dává vzniknout vínům, která daleko přesahují svůj velkopavlovický původ.

Vinařská oblast: Morava

Vinařská podoblast: Velkopavlovická

24 ha vinic

2006 založeno

Za obrázkem koně na lahvi, symbolem moravského sedláka, nemůže stát nikdo jiný než vinařství Sedlák. Už čtvrtá generace velkopavlovických vinařů provozuje ve Velkých Bílovicích své řemeslo od vzniku první republiky. V roce 1918 postavil František Sedlák první sklep a do dnešní doby se vinařství rozšířilo na celých 24 hektarů viničních tratí, pnoucích se po svazích největší vinařské obce v České republice.

Současní pokračovatelé rodinného vinařství Sedlák, bratranci Milan a Jaroslav, převzali po generace předávané vinařské postupy a při výrobě vína do celého procesu zasahují jen minimálně. To dodává vínu příležitost projevit plný charakter zdejšího terroiru. Hrozny se zpracovávají ihned po sběru a vína prochází řízeným kvašením za pomoci čisté kultury kvasinek. Bílá vína zrají v nerezových nádobách, červená v tradičních dřevěných sudech či francouzských dubových sudech typu barrique.

Vína jsou lehká, svěží, mají jemné aroma a příznačné ovocné tóny. Mezi hlavní odrůdy patří Veltlínské zelené, Neuburské, Ryzlink rýnský, Rulandské šedé a Tramín červený. Bílá vína doplňují ještě modré odrůdy Zweigeltrebe, Rulandské modré a Merlot.

"

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.