Ryzlink rýnský 2019, Liščí vrch Vinařství Kadrnka

Ocenění
Značka: Kadrnka
266 Kč
Vyprodáno
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

„Krasavec jak má být, kde karton je málo,“ říká Jindra Kadrnka. Plný ryzlink rýnský, s výrazně minerální kyselinou, tóny sušeného ovoce. Jako všechna vína od Kadrnků v duchu integrované produkce.

 
 
 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Delší doba ležení na kvasnicích dala tomuto ryzlinku krásně zlatožlutou barvu, se zářivými zlatavými odlesky a vysokou viskozitou. Plný nos vůní, kde dominují zralé meruňky, sušené ovoce či bylinkovo-medové tóny. Chuť je velmi plná, krásně strukturovaná s výrazně minerální kyselinou a příjemnými tóny koření, sušeného ovoce, meruňkové marmelády a rozinek.

Víno zrálo 11 měsíců v dubovém sudu. 

Ocenění

  • Král vín České republiky 2021, zlatá medaile
 
 
 

Doplňkové parametry

Kategorie: Vína a mošty
Druh: Tiché
Odrůda: Ryzlink rýnský
Země: Česká republika
Oblast: Morava
Podoblast: Mikulovská
Barva: Bílé
Obsah alkoholu: 14
Ročník: 2019
Objem: 0.75
Obec: Březí
Vinice: Liščí Vrch
Klasifikace: Pozdní sběr
Uzávěr: Šroubový uzávěr
Rozměr v cm: Nad 30/10 cm
Šarže: 21/19
Zbytkový cukr: 1
Kyselina: 7.2
Vinařství: Kadrnka
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařství Kadrnka je rodinné vinařství hospodařící v okolí Mikulova v blízkosti Pavlovských a Dunajovských vrchů. Nyní již čtvrtá generace vinařů vytváří vína v duchu integrované produkce. Důraz na práci ve vinici, minimalizace zásahů, šetrný přístup ke keři, hroznu i vínu celkově dává vzniknout vínům s osobitým charakterem.

Vinařská oblast: Morava

Vinařská podoblast: Mikulovská

Ocenění: Vinařství roku

11 ha vinic

60 tisíc lahví ročně

2009 založeno

Ve vinařství Kadrnka věří, že to nejlepší víno vzniká už na vinici. Ideální hrozen musí být poctivě a zkušeně veden po celé cestě jeho života až do stočení do lahve. A že ta cesta něco zabere.

Na 11 hektarech viničních tratí zvukomalebných jmen ve vinařství Kadrnka vzniká ze 70 % Ryzlink vlašský a Ryzlink rýnský. Jsou to odrůdy, které ve zdejším podnebí a půdních podmínkách nejlépe prosperují. Kadrnka o vinice pečuje v souladu s Integrovanou produkcí a záměrem je postupně se přesunout ke kompletnímu bio pěstování. Každá trať a stáří vinice má vlastní šarži a unikátní chuťové vlastnosti. Kromě zmíněných typických odrůd zde pěstují Pálavu, Chardonnay, Rulandské bílé, Veltínské zelené a Johaniter a Merlot.

Na každém hektaru půdy se pne až 6000 keřů a z každého jednoho ve vinařství průměrně vytvoří jednu láhev vína. Bílá vína zrají v nerezových nádržích i v akátových a dubových sudech či betonových vajíčkách. Pak se udržují delší dobu na jemných kalech, což dělá chuť krémovitou, plnou a vícevrstevnatou. Červená vína leží na rmutu v betonových vajíčkách několik měsíců. Po vylisování víno ještě další rok zraje, než jej přesunou do dřevěných sudů, a pak ho čeká ještě 12 až 18 měsíců dozrávání, než se naplní do lahví.

Vinařství Kadrnka je členem spolku Dunajovské kopce, kde se snaží šířit a propagovat typické odrůdy, jež zároveň představují vlajkové lodě zdejší produkce. V roce 2018 se stalo Vinařem roku v kategorii Malé rodinné vinařství a jejich Ryzlink rýnský získal cenu Národního šampiona bílých vín.

S víny roku 2021 přichází vinařství s novým systémem zatřiďování svých vín. Přečtěte si více to tom, že s víny od Kadrnky můžete vystoupat na K2 i mnohem výš.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.