Sauvignon Blanc MAGISTER 2020 Vinařství Václav

Přírodní Ocenění Pouze u nás
290 Kč
Skladem (>100 ks)
Můžeme doručit do:
30.5.2023
Možnosti doručení

Výrazný sauvignon s elegantním odrůdovým aroma. Bestseller, častá volba milovníků vína, nejen fanoušků Vinařství Václav.

Rodný list k tomuto Sauvignonu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Suché, svěží a aromaticky výrazné víno s vyzrálým projevem převážně bobulového ovoce a jemným dotekem rafinované herbálnosti. Elegantní, osvěžující.

Řada Magister Vinařství Václav nabízí typicky odrůdová, středně plná až plná vína.

Ocenění

  • Prague Wine Trophy – Prague Gold

  • Mundus Vini – zlatá medaile

  • Národní soutěž vín 2021 (Velkopavlovická podoblast) – zlatá medaile

Řada MAGISTER Vinařství Václav nabízí typicky odrůdová, středně plná až plná vína.

Z řady MAGISTER ochutnejte také:

Vinařství Václav vína MAGISTER 2020 a 2021

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Víno
Vinařství: Vinařství Václav
Odrůda: Sauvignon
Produktová řada: MAGISTER
Zbytkový cukr: 3.8
Barva: Bílé
Druh: Tiché
Oblast: Morava
Podoblast: Velkopavlovická
Obsah alkoholu: 12.5
Kyselina: 6.4
Ročník: 2019
Objem: 0.75
Klasifikace: Zemské
Cukr: Suché
Uzávěr: Šroubový uzávěr
Rozměr v cm: Do 30/10 cm
Obec: Kurdějov
Šarže: M4/2020
Vinice: Díly
Země: Česká republika

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vlastní vinice vedené v bio režimu, šetrná ruční práce, redukovaná sklizeň a mistrovství ve sklepě, to jsou charakteristiky Vinařství Václav. Tomáš Teplý vsadil na Kurdějov, jeho vinařskou tradici a potenciál, nikdy nekončící práci celé rodiny i spolupracovníků a naplnil tak heslo vinařství „tady je víno doma“.

Vinařská oblast: Morava

Vinařská podoblast: Velkopavlovická

9 ha vinic

40 tisíc lahví ročně

2015 založeno

Vyrobit skvělé víno s osobitým charakterem kurdějovských viničních tratí. Tak zní poslání malého hustopečského vinařství, které si jako symbol své práce zvolilo milovníka vína a patrona české země knížete Václava.

Na 9 hektarech viničních bio tratí Stará Hora a Díly dozrávají hrozny odrůd Sauvignon Blanc, Riesling, Pálava, Saphira, Pinot Blanc, Pinot Gris, Pinot Noir, Frankovka, Merlot, Cabernet Sauvignon a nově také Sangiovese. Právě těmto druhům se ve zdejších půdních i klimatických podmínkách daří nejlépe, což vinaře odměňuje perfektními, zdravými hrozny, ze kterých pak vznikají špičková vína s jedinečným senzorickým projevem kurdějovských vinic.

Zpracování hroznů i následná výroba vína probíhá tím nejšetrnějším způsobem, jehož výsledkem je několik senzorických typů vín ve čtyřech produktových řadách. VINEARUM sdružuje lehká, svěží vína s primární aromatikou. Řada MAGISTER zaštiťuje plná, odrůdová vína, která vznikají v nerezových tancích. Chuťově komplexní vína zrající v barikových sudech najdete pod označením SUPREMUS a edice PRINCEPS zahrnuje limitovanou řadu vín vynikajících ročníků, vyráběnou technologicky náročnějším způsobem.

Vinařství Václav patří k těm rodinným vinařstvím, která mají dlouhodobou vizi a odvahu ji krok po kroku naplňovat. Postupně se do vinařství zapojuje syn Tadeáš. Spolupracují s vinařským odborníkem Petrem Očenáškem a původem australským a zde žijícím enologem Mikem Mazeym. Pokud se je rozhodnete navštívit, přivítá vás Andrea Teplá v krásných degustačních prostorech, případně v penzionu, který je součástí vinařství.  Interiér vinařství doplňují umělecká díla s odkazem ke svatému Václavovi. Jak sami říkají: „dům, je jako láhev dobrého vína, to nejlepší skrývá uvnitř. V našem sklepě se setkává staré s novým. Historický sklep s moderní architekturou. Původní sklep, který se nachází v typické sklepní uličce Na Hradbách v Hustopečích, jsme zrekonstruovali tak, aby vznikl unikátní a prostorný interiér. Máme zde technologické zázemí pro zpracování hroznů, výrobu a zrání vína, tradiční prezentační sklep, apartmány a prostory pro degustaci našich vín. Snažili jsme se o čistý a osobitý styl vinařství. Chtěli jsme architekturu, která vybízí k degustaci, příjemnému posezení a zamyšlení nad vínem.“

Spolu s Vinařstvím Václav jsme rádi, že na Umění vína vám můžeme nabídnout vína za stejné ceny jako ve vinařství, a zároveň v rámci unikátní spolupráce i vína, která naleznete jen u nás.

Více o vinařství si můžete přečíst na našem blogu.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.