Steinvision 2018 Magnum Waldschütz

Velká lahev
Značka: Waldschütz
2 100 Kč
Skladem (10 ks)
Můžeme doručit do:
3.4.2023
Možnosti doručení

Jedinečná možnost ochutnat typický rakouský Veltlín v naprosto netypickém a jedinečném provedení. Zlatý grál pro milovníky suchých, minerálně se projevujících vín. Magnum (1,5l) láhev pro více radosti a dokonalou archivaci.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ruční sklizeň, spontánní kvašení v nerezovém tanku a následně 11 měsíců ve speciálním žulovém sudu – to jsou předpoklady vzniku tohoto unikátního vína. Patentovaná technologie výroby, při které je žulová nádoba vyrobena z jednoho kusu kamene, a zároveň vevnitř nijak neopracována, neleštěna. Víno je díky tomu ve více jak 5tinásobném kontaktu s kamenem než v případě opracovaného materiálu.
 
Nos je až krystalicky čistý a přímý s komplexním projevem kombinující ovocné, kořenité a minerální tóny. Patro je suché a přímé se šťavnatou neagresivní ovocnou kyselinou a neuvěřitelně dlouhou a osvěžující minerální dochutí. Komplexní víno se specifickou senzorikou a projevem vhodné jak k okamžité degustaci, ale i případné archivaci po dobu min. 10 let.
 
Na trh se dostane maximálně 1300 láhví v jednom roce. Plněno v magnum láhvi je ideálním dárkem pro ty, kteří mají rádi větší společnost či dlouhé večery s vínem. Pro ty, kteří mají možnost a oceňují kvality archivních vín, se jedná o ideální víno a ideální velikost. Magnum láhev je pro archivaci optimální. Větší objem vína je v menším kontaktu se vzduchem a víno tak zraje pomaleji. Pokud hledáte dárek, který potěší, a zároveň umožní si zavzpomínat po x letém výročí, našli jste ho. Pokud chcete víno vyzkoušet, máte možnost si u nás zakoupit klasickou 0,75 l láhev a pak se s nadšením vrátit a archivní sklep vyplnit magnum láhvemi.

Doplňkové parametry

Kategorie: Víno, Magnum
Objem: 1.5

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

"

Vinařství Waldschütz je tradiční rodinné vinařství střední velikosti a jeden z typických zástupců vinařského regionu Kamptal. Waldschützovi každoročně vytváří vína, která jsou blízká přírodě, ovocná a svěží, typická pro region, ve kterém vznikají. Sortiment sahá od Veltlínského zeleného a Ryzlinku rýnského až po Sauvignon Blanc.

Vinařská oblast: Dolní Rakousko

Vinařská podoblast: Kamptal

20 ha vinic

400 tisíc lahví ročně

1995 založeno

Po čtyři generace se zde dědí tajemství vinařského umění z otce na syna. Od roku 1994 stojí v čele Reinhard Waldschütz, v roce 2010 se do rodinného podniku zapojil i jeho syn Markus. 

Všechny viniční tratě a pěstitelské polohy vinařství Waldschütz najdete v okolí malebného vinařského městečka Straß, což je jedno z hlavních vinařských center regionu Kamptal. V jeho katastru se nachází i ikonická vinice Gaisberg, ze které vinařství Waldschütz produkuje excelentní Riesling s typickým odrůdovým a nezaměnitelným projevem.  

Právě díky pečlivě obhospodařovaným a časem ověřeným viničním polohám si jedinečná a charakteristická vína vinařství Waldschütz našla své věrné zákazníky nejen v Evropě, ale i USA. Více jak polovina roční produkce jde na export.  

Vinařství se pyšní unikátní technologií výroby vín řady Steinvision v žulových nádobách. Tyto 500litrové sudy jsou vyráběny z jednoho kusu kamene a jsou specifické tím, že jejich povrch není nijak leštěn či upravován. Patentovaná technologie využívající surový kámen umožňuje, že víno je v intenzivním kontaktu s povrchem sudu – oproti upravenému až 5tinásobně. Vína jsou komplexní, s jemnou strukturou kyselin a potěší především ty, kteří vyhledávají vína s minerálním až slaným projevem.  

Jsme hrdými dovozci vín z vinařství Waldschütz do České republiky. Pojďte se spolu s námi přesvědčit, že se ve vinařství Waldschütz daří naplnit myšlenku Reinharda a Marcuse, že „víno je jedním z nejcennějších darů země, a proto vyžaduje lásku a úctu“. My v Umění vína dodáváme, že pokud se k tomu přidá jejich práce a um, vznikají vína, která si nebudete chtít nechat ujít.

"

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.