Sv. Václav 5+1 Vinařství sv. Václav

Doprava zdarma Tip na dárek
1 340 Kč
Skladem (>5 ks)
Možnosti doručení
Exkluzivní balíček, ve kterém se seznámíte s novinkami roku 2021. Krásné Cuvée Rosé 2019 v hodnotě 240,- Kč od nás dostanete jako dárek. Ať jsou vaše dny růžové!

Detailní informace

Detailní popis produktu

Díky spolupráci s Vinařstvím sv. Václav vám můžeme po dobu dvou týdnů nabídnout exkluzivní přístup k novým vínům Vinařství sv. Václav. V balíčku naleznete všechna nová vína ročníku 2021, která jsou aktuálně nalahvována. Všechna jsou z řady MAGISTER, která představuje typicky odrůdová vína. Potěší vás hned jak k vám od nás dorazí, ale pokud se rozhodnete, mohou vás provázet i několik dalších let a budete objevovat jejich další a hlubší nuance. Zkuste si otevřít mladé rosé a poté ročník 2019. Uvidíte, jak se kvalitní víno vyvíjí v čase, jak pracuje na láhvi. Neváhejte, ačkoli je pro vás objednáváme ve velkém, patří tato vína k těm, která se u nás dlouho neohřejí.

V tomto balíčku naleznete:

Cuvée Rosé 2019

Cuvée rosé MAGISTER 2021

Pinot Gris MAGISTER 2021

Cuvée Václav MAGISTER 2021

Pálava MAGISTER 2021

Sauvignon Blanc MAGISTER 2021

Doplňkové parametry

Kategorie: Balíčky a řady
Vinařství: Vinařství sv. Václav
Oblast: Morava
Země: Česká republika

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Vlastní vinice vedené v bio režimu, šetrná ruční práce, redukovaná sklizeň a mistrovství ve sklepě, to jsou charakteristiky Vinařství sv. Václav. Tomáš Teplý vsadil na Kurdějov, jeho vinařskou tradici a potenciál, nikdy nekončící práci celé rodiny i spolupracovníků a naplnil tak heslo vinařství „tady je víno doma“.

Vinařská oblast: Morava

Vinařská podoblast: Velkopavlovická

9 ha vinic

40 tisíc lahví ročně

2015 založeno

Vyrobit skvělé víno s osobitým charakterem kurdějovských viničních tratí. Tak zní poslání malého hustopečského vinařství, které si jako symbol své práce zvolilo milovníka vína a patrona české země knížete Václava.

Na 9 hektarech viničních bio tratí Stará Hora a Díly dozrávají hrozny odrůd Sauvignon Blanc, Riesling, Pálava, Saphira, Pinot Blanc, Pinot Gris, Pinot Noir, Frankovka, Merlot, Cabernet Sauvignon a nově také Sangiovese. Právě těmto druhům se ve zdejších půdních i klimatických podmínkách daří nejlépe, což vinaře odměňuje perfektními, zdravými hrozny, ze kterých pak vznikají špičková vína s jedinečným senzorickým projevem kurdějovských vinic.

Zpracování hroznů i následná výroba vína probíhá tím nejšetrnějším způsobem, jehož výsledkem je několik senzorických typů vín ve čtyřech produktových řadách. VINEARUM sdružuje lehká, svěží vína s primární aromatikou. Řada MAGISTER zaštiťuje plná, odrůdová vína. Chuťově komplexní vína zrající v barikových sudech najdete pod označením SUPREMUS a edice PRINCEPS zahrnuje limitovanou řadu vín vynikajících ročníků, vyráběnou technologicky náročnějším způsobem.

Vinařství sv.Václav patří k těm rodinným vinařstvím, která mají dlouhodobou vizi a odvahu ji krok po kroku naplňovat. Postupně se do vinařství zapojuje syn Tadeáš. Spolupracují s vinařským odborníkem Petrem Očenáškem a původem australským a zde žijícím enologem Mikem Mazeym. Pokud se je rozhodnete navštívit, přivítá vás Andrea Teplá v krásných degustačních prostorech, případně v penzionu, který je součástí vinařství.  Interiér vinařství doplňují umělecká díla s odkazem ke svatému Václavovi. Jak sami říkají: „dům, je jako láhev dobrého vína, to nejlepší skrývá uvnitř. V našem sklepě se setkává staré s novým. Historický sklep s moderní architekturou. Původní sklep, který se nachází v typické sklepní uličce Na Hradbách v Hustopečích, jsme zrekonstruovali tak, aby vznikl unikátní a prostorný interiér. Máme zde technologické zázemí pro zpracování hroznů, výrobu a zrání vína, tradiční prezentační sklep, apartmány a prostory pro degustaci našich vín. Snažili jsme se o čistý a osobitý styl vinařství. Chtěli jsme architekturu, která vybízí k degustaci, příjemnému posezení a zamyšlení nad vínem.“

Spolu s Vinařstvím sv. Václav jsme rádi, že na Umění vína vám můžeme nabídnout vína za stejné ceny jako ve vinařství, a zároveň v rámci unikátní spolupráce i vína, která naleznete jen u nás.

Více o vinařství si můžete přečíst na našem blogu.

"

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.