Listí padá, 36x29 Josef Čapek

19 000 Kč
Momentálně nedostupné (1 ks)
Možnosti doručení

Grafika s tématem dvou dětí před venkovskými domy zasypanými padajícím listím. List z grafického souboru Veselý rok, sign. Josef Čapek v tisku, na rubu značenopečetí Komenia a popisem. Původ: aukční síň Praha. Publikováno v katalogu Josef Čapek, Národní galerie v Praze, 1979 a v nespočetné řadě dětských knížek.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Josef Čapek (1887-1945) byl mnohostranná osobnost meziválečného období, malíř, grafik, dramatik, prozaik a autor próz pro děti, ale také žurnalista, výtvarný teoretik a kritik. Jako malíř se inspiroval dobovým kubismem, který ve svém díle osobitým způsobem přetavil. Jeho svébytný rukopis mají i mnohé ilustrace, knižní obálky nebo scénické návrhy. Pro děti vytvořil mimo jiné známé Povídání o pejskovi a kočičce. Šíře jeho záběru byla úctyhodná, rozsáhlou část jeho díla tvoří studie, eseje a fejetony o umění. Účastnil se uměleckého života v Československu meziválečného období, tedy v době, kdy avantgardní tvůrci svými moderními trendy zásadně měnili podobu měn

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Jsme Umění vína, a proto stále rozšiřujeme nabídku uměleckých děl, která Vám přinášejí radost. Nově pro Vás připravujeme exkluzívní výběr grafik velikánů české avantgardy první poloviny 20. století. Kromě jednoho z nejznámějších zakladatelů moderního abstraktního malířství Františka Kupky bude náš výběr zahrnovat také členy některých uměleckých skupin charakteristických pro toto období. Skupinu Tvrdošíjní budou reprezentovat Josef Čapek a Václav Špála, oba tvůrci s kubistickými a expresionistickými kořeny. Surrealisty zde zastoupí Toyen, která patří k nejvýznamnějším a nejsvobodnějším osobnostem české, ale i evropské umělecké avantgardy. 

Josef Čapek

Malba, Grafika

Detail umělce

O autorovi


Josef Čapek (1887-1945) byl mnohostranná osobnost meziválečného období, malíř, grafik, dramatik, prozaik a autor próz pro děti, ale také žurnalista, výtvarný teoretik a kritik. Jako malíř se inspiroval dobovým kubismem, který ve svém díle osobitým způsobem přetavil. Jeho svébytný rukopis mají i mnohé ilustrace, knižní obálky nebo scénické návrhy. Pro děti vytvořil mimo jiné známé Povídání o pejskovi a kočičce. Šíře jeho záběru byla úctyhodná, rozsáhlou část jeho díla tvoří studie, eseje a fejetony o umění. Účastnil se uměleckého života v Československu meziválečného období, tedy v době, kdy avantgardní tvůrci svými moderními trendy zásadně měnili podobu mění.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.