Nejlepší vína České republiky 2019 - 2020 Michal Šetka

199 Kč
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
3.4.2023
Možnosti doručení

Milí čtenáři, právě jste začali číst nové, již šesté vydání prestižní publikace „Nejlepší vína České republiky —Průvodce 2019-2020". Tato publikace se mezi profesionály i milovníky českých a moravských vín rychle a velmi dobře etablovala a každý rok se stává napjatě očekávaným cenným zdrojem informací o těch nejlepších vínech, která lze od tuzemských vinařů koupit. Pro profesionály je od počátku naprosto nezbytnou pomůckou pro výběr vín k jejich práci, pro vášnivé milovníky vína, kteří za vínem a vinaři cestují a vína si nakupují, je nepostradatelnou studnicí důležitých informací, tipů a rad. A samozřejmě Vám pomůže i při výběru vína v restauracích, vinotékách či na regálech supermarketů. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Od počátku jsme si s celým autorským týmem kolegů dali za cíl podávat Vám, našim čtenářům, každý rok nové, aktuální, nezávislé a v nejvyšší možné míře objektivní informace o tuzemských vínech a vinařích a díky podrobnému hodnocení najít a doporučit Vám ta nejlepší vína, která jsou aktuálně na trhu. A také zhodnotit pozici jednotlivých vinařství z hlediska jejich kompletního portfolia a dlouhodobé úrovně, stylu a kvality jejich vín. Samozřejmě chceme také ukázat rozmanitost českého a moravského vinařství a pozvat Vás do sklípků a degustačních prostor vinařů. A to jak do známých a často proslavených firem, tak k vinařům, o jejichž existenci jste možná vůbec nevěděli. Přípravě této publikace předcházelo několik měsíců individuálních i společných degustací, mnoho cest za vinaři do moravských i českých vinařských podoblastí, tisíce různých vzorků vín ve sklenkách, mnoho z nich dokonce raději několikrát a v různé době, abychom si byli svým hodnocením opravdu jisti. V letošním „Průvodci" přibylo několik užitečných novinek. Rozšířili jsme přehled vinařských sdružení a spolků, které na našem území působí, a přidali jsme i pár nových „dobrých adres", tedy tipů na podniky v Praze, Brně a ve vinařských podoblastech, které s tuzemskými víny velmi dobře pracují. A věřím, že pro mnohé bude velmi užitečný také nový přehled nejlepších vín dle jednotlivých odrůd či kategorií. 

Tato kniha je ale samozřejmě především o vinařích a jejich vínech. Potěšilo nás, že v letošním vydání můžeme představit opravdu mnoho skvělých vinařů s jejich vynikajícími víny. A to jak slavných jmen a troufnu si říci, že doslova ikon tuzemského vinařství, tak i mnoho nových jmen a velmi zajímavých, často mladých a progresivních tváří, jejichž produkce nás během degustací velmi příjemně potěšila. Je vidět, že je stále co objevovat. V tomto „Průvodci" najdete vína z aktuálních portfolií vinařů z několika posledních ročníků. Stále ještě je k dispozici několik vynikajících vín z ročníků 2015 a 2016, o kterých se mluvilo s nadšením, a především červená vína stojí opravdu za pozornost. Ale najdete zde z těchto ročníků i několik špičkových bílých vín, která byla delší dobu školena v sudech. Ročníky 2017 a 2018 byly místy problematické a některé vinaře značně potrápily. Ročník 2018 byl mnohde složitý pro bílá vína, kterým občas chybí svěžest a potenciál, vliv tohoto nesnadného ročníku se negativně projevil například u sauvignonů. Na druhou stranu je mnoho vinařů, kteří si i s těmito ročníky poradili na výbornou a vyrobili mimořádná vína. Selekce vín a vinařství byla opravdu přísná, na vše jsme pohlíželi s důkladnou znalostí obrovské konkurence mezinárodního trhu s vínem. Mnohá vinařství nás letos velice potěšila a přesvědčila kvalitou svého portfolia, a dokonce si polepšila i v celkovém hodnocení. O rostoucí kvalitě tuzemského vinařství a vín svědčí i tak velké množství vysokých bodových hodnocení, jaké jsme dosud v historii publikace neudělili. Pomyslné nůžky kvality se však začínají znatelně rozevírat. Jsou vinařství, která hravě snesou srovnání s nejlepší světovou konkurencí, ale jsou i vinařství, která se do letošního vydání nakonec nedostala. Věřím, že se tento nový průvodce nejlepšími víny České republiky 2019-2020 stane Vaším nepostradatelným zdrojem cenných informací a tipů na vynikající vína i rádcem na cesty do vinařských oblastí a za samotnými vinaři. Přeji Vám všem krásné chvíle s novým „Průvodcem" i vynikajícími českými a moravskými víny. 

 

Michal Šetka

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy
Ocenění: Nejlepší vína ČR
Země: Česká republika

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.