Sauvignon Blanc SOUL 2019 Na výsluní FABIG

Ocenění
Značka: FABIG
355 Kč
Skladem (84 ks)
Můžeme doručit do:
8.6.2023
Možnosti doručení

Roman Fabig a Sauvignon, Hustopeče a viniční trať Na výsluní a 88 bodů od Roberta Parkera – neváhejte ochutnat a udělat si vlastní názor nebo udělit svoje body.Sauvignon Blanc je odrůda, která je pro vinaře Romana Fabiga vášní. Viniční trať Na výsluní je specifická svým jílovcovým podložím, bohatým na minerály a z nich především na vápník. Jílovec velmi dobře zadržuje vodu a zůstává chladný i při vysokých teplotách. A stále teplejší léta jsou nyní na Moravě již každoroční realitou. D

Detailní informace

Detailní popis produktu

Díky tomuto podloží se réva ani ve velmi teplém počasí nestresuje, hrozny dosahují vysoké cukernatosti, a zároveň vyšších kyselin. Dávají pak vína komplexní, s bohatým aroma. SB 2019 je jedním z mála moravských vín hodnoceným Robertem Parkrem. 

Ocenění:

  • Robert Parker - 88 bodů

Doplňkové parametry

Kategorie: Víno
Vinařství: FABIG
Odrůda: Sauvignon
Produktová řada: Soul
Zbytkový cukr: 1.9
Barva: Bílé
Druh: Tiché
Oblast: Morava
Podoblast: Velkopavlovická
Obsah alkoholu: 12
Kyselina: 7.8
Ročník: 2019
Objem: 0.75
Klasifikace: Zemské
Cukr: Suché
Uzávěr: Šroubový uzávěr
Rozměr v cm: NAD 30/10 cm
Obec: Hustopeče
Ocenění: Robert Parker
Šarže: 44580
Vinice: Na výsluní
Země: Česká republika
Sdružení: Mladí vinaři

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
fabig

„Mladé a inovativní“, tak své vinařství popisuje Roman Fabig. My souhlasíme a dodáváme „přímo, bez příkras, s nebývalou vášní“. Sauvignon Blanc, Hustopeče, to je Fabig. A ví se to nejen u nás, ale i za hranicemi.

Vinařská oblast: Morava

Vinařská podoblast: Velkopavlovická

6,5 ha vinic

60 tisíc lahví ročně

2011 založeno

Roman Fabig zastává názor, že jedině tak, že se soustředíte na jednu konkrétní věc, dosáhnete dokonalosti. Pro Romana je to jeho Sauvignon Blanc. Na svých viničních tratích pěstuje téměř výhradně tuto odrůdu a je přesvědčen, že díky tomu je schopen ji skutečně pochopit, porozumět tomu, co potřebuje, a proměnit její hrozny v jedinečné víno, na kterém onu vášeň a posedlost zkrátka poznáte.

Vinařství Fabig působí v Hustopečích, které byly několik staletí od dob Karla IV. největší vinařskou obcí na Moravě. V případě vinařství Fabig se ale tradice velmi rafinovaně míchá s modernou. Poznáte to na minimalistickém designu loga s jednoduchými křivkami, ale ještě více to poznáte na chuti.

Roman Fabig o sobě říká, že je posedlý detaily ve výrobě. Ve svém řemesle propojuje znalosti, které získal od svých prarodičů, se zkušenostmi nasbíranými ve vinařských podnicích v Rakousku a Španělsku. Při sklepní práci rád zkouší nové věci a čerpá právě z inspirace, kterou si přinesl ze zahraničí. Důvěřuje ale téměř výhradně svým smyslům a výsledná kvalita je pro něj alfa omega.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.