Veltlínské zelené - mošt Vinařství Popela

138 Kč
Vyprodáno
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Pro milovníky Veltlínského zeleného, sportovce, děti, řidiče a všechny hravé, kteří chtějí ochutnat čistě odrůdový mošt z konkrétní podoblasti. Mikulovský Veltlín, 0% alkoholu, 100% radosti.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hroznový mošt = čistě přírodní mošt, který se vyrábí z právě vylisovaných hroznů, bez přídavku konzervantů. Pasterizován. Obsahuje vitamíny, minerály a má vysoký obsah antioxidantů.

Tento 100% neředěný jednoodrůdový hroznový mošt je vyráběný z odrůdy Veltlínské zelené. V chuti má příjemné osvěžující citrusovo-medové tóny, kterými okouzlí nejen vás. Ač svým odrůdovým názvem může zmást, je zcela nealkoholický.

Doplňkové parametry

Kategorie: Hroznové mošty
Druh: Mošt
Odrůda: Veltlínské zelené
Země: Česká republika
Oblast: Morava
Podoblast: Mikulovská
Barva: Bílé
Obsah alkoholu: 0
Ročník: 2021
Objem: 0.75
Uzávěr: Šroubový uzávěr
Rozměr v cm: Do 30/10 cm
Šarže: 55/20
Vinařství: Popela
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
popela

Pálavské terroir v láhvi, to jsou vína Popela. Viniční tratě Zahrady, Růžová, Železná, Pod Pálavou a další, které vinařství obhospodařuje, patří k nejlepším na Moravě. Rodinné vinařství, hrdé na svou tradici a zároveň uplatňující nejmodernější postupy, nabízí vína, ve kterých najdete otisk vinaře, jeho práce, umění a také času, který mu věnoval.

Vinařská oblast: Morava

Vinařská podoblast: Mikulovská

24 ha vinic

200 tisíc lahví ročně

1992 založeno

Stanislav Popela založil vinařství spolu se svou ženou v duchu rodinné tradice na počátku devadesátých let. Postupně v mikulovské oblasti vyrostlo na 24 hektarů vinic, u nichž je dnes průměrné stáří vinohradu 20 let.

Sklizeň hroznů zde probíhá šetrně a za pomoci moderních vinařských postupů a technologií. I díky tomu dosahují dozrálé hrozny optimální cukernatosti a pH, což se pak promítá do kvality zdejších odrůdových, jakostních i přívlastkových vín. Kromě tradičních odrůd a speciálních vín typických pro mikulovskou oblast vznikají ve vinařství Popela také dnes tolik oblíbená vína cuvée a frizzante.

V roce 2001 se původní vinný sklep rozrostl o rozsáhlý, technologicky vyspělý vinařský komplex, ke kterému pak později v roce 2019 přibyl i Vinařský dům, zrekonstruovaná neoklasicistní stavba s charakteristickým předním štítem z roku 1897. Ten dnes funguje jako multifunkční komplex s degustačními prostorami, prodejnou vín i ubytováním. Celý areál je dnes místem pro získávání a sdílení vinařských zkušeností, které Popelovi považují za nezbytnou součást oboru.

Vinařství Popela si zakládá na původu odrůd, respektu k tradičním hodnotám a specifikům lokality, což se projevuje v nabídce jedinečných vín vhodných pro každou příležitost.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.