Irena Křivánková

Tvorba této vynikající malířky a kreslířky se pohybuje na pomezí abstrakce a figurace. Její tvorba vzniká intuitivně, protože Irena Křivánková maluje hlavně srdcem.

Irena Křivánková

Malba

Detail umělce

O autorovi

Irena Křivánková vystudovala ateliér figurální monumentální malby u Prof.J. Načeradského, který absolvovala v roce 1999 na Fakultě výtvarných umění VUT v Brně. Přesunula se do Prahy, kde dnes tvoří ve svém karlínském ateliéru.  V uměleckém světě se pohybuje bezpečně více než dvacet let. Kromě toho, že je vynikající malířkou a kreslířkou je také  autorkou několika realizací pro film a divadlo. V posledních letech pracovala například na snímcích Poslední sezóna H. Bočana, Bestiář I.Pavláskové, Dobrá čtvrť K.Smyczka, na dokumentu M.Herze Lucka a život jak ho žít, atd.
Podílela se i na slavném zahraničním seriálu Borgiové režiséra O. Hirschbiegla, Edith Piaf oceněna dvěma Oskary v režii O. Dahana, Tři mušketýři P.Aknine, také na filmu Lovers in Prague v režii Shin Woo Chul.  Pro divadla vytvořila scénografii například pro představení Edith Piaf v Paláci Akropolis, obrazy do scény představení Ornitologie pro divadlo Kašpar v Praze, Pohádky z Dobráčkova v divadle B. Polívky v Brně. V roce 2012 vytvořila výtvarnou realizaci interaktivní expozice dolního patra U6 v Dolních Vítkovicích v Ostravě.

Irena Křivánková má za sebou řadu samostatných i společných výstav, účastnila se několika residenčních pobytů a sympozií u nás i v zahraničí. Od roku 2014 působí jako odborná asistentka ateliéru Intermédia na 1. soukromé vysoké škole uměleckého zaměření ART & DESIGN INSTITUT v Praze.

Žádné produkty značky Irena Křivánková nebyly nalezeny...
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.