Jancis Robinson

jancis-robinson

Jancis Robinson (*1950) je britská hodnotitelka vína, novinářka a autorka několika knih o víně. Pravidelně přispívá do sloupku Financial Times, na svůj rozsáhlý web JancisRobinson.com a na konci roku 2022 se také se svým týmem pustila do podcastu. Kromě toho poskytovala rady například pro vinný sklípek královny Alžběty II.

 
 

ha vinic

tisíc lahví ročně

založeno

Víno ji poprvé okouzlilo při studiu na Oxfordu, odkud se ale nejdříve vydala do cestovního průmyslu. Práce pro největší cestovní agenturu v Británii ji brzy přivedla do Provence, kde se finálně rozhodla, že si po návratu najde práci v gastronomickém průmyslu a bude se zabývat jídlem nebo vínem.

Koncem roku 1975 pak skutečně nastoupila jako asistentka editora magazínu Wine & Spirit a od té doby cestuje za vínem po celém světě. První knihu Vines, Grapes and Wines (Révy, hrozny a vína) napsala v roce 1986 a od té doby sama vydala a podílela se na mnoha dalších. Patří mezi ně například The Oxford Companion to Wine, The World Atlas of Wine, Wine Grapes nebo krátký průvodce The 24-Hour Wine Expert (Znalcem vína za 24 hodin).

Svůj web spustila 1. listopadu 2000, začala budovat obsah a o rok později spustila pro své čtenáře předplatné. Od té doby se web neustále rozvíjí a dnes na něm najdou spoustu informací jak předplatitelé, tak běžní návštěvníci. Zdarma získáte například přístup ke vzdělávacím textům o jednotlivých oblastech, odrůdách, degustaci, názvosloví či párování vína. Placená část pak zahrnuje přístup do stále rostoucí databáze vín, článků i na aktivní fórum.

1 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.