Karel Rossí


Chcete-li cestovat časem, ponořte se do obrazů Karla Rossí. Krajiny z obrazů starých mistrů vás zavedou do časů dávno minulých a když už se v nich zabydlíte a ponoříte se do jejich malebné atmosféry plné měkkého světla, vytrhnou vás do budoucnosti, či možná do jakéhosi paralelního světa, postavy jak z Hvězdných válek, cestující ve svých kulovitých objektech vlakem, autem či jinými prostředky a připomenou vám tak skutečnost, že možná vidíme jen málo z toho, co se okolo nás děje. Proto tu ale máme umělce, kteří tak jako Karel Rossí vidí to, co našim očím zůstává skryté. 

 

Karel Rossí

Malba

Detail umělce

O autorovi


Narozen 6. 10. 1955 v Brně. V letech 1971 - 1975 studoval na Střední uměleckoprůmyslové škole v Uherském Hradišti u profesora Jana Blažka. V letech 1975 – 1981 studoval na Akademii výtvarných umění v Praze v ateliéru prof. Karla Součka. Od roku 1981 vystavuje v Čechách i v zahraničí. Od 80-tých let žije a pracuje spolu se svou ženou Boženou Rossí v Bystřici nad Pernštejnem.  

„Karel Rossí vycházel ve své tvorbě vždy z prožité a důvěrně poznané skutečnosti. Hlavním inspirativním a námětovým zdrojem se pro něj stala krajina. Do naturalistických, téměř panoramaticky zobrazovaných krajin, transponuje autor různé předměty – figury, živočichy či rostliny, které společně s reálnou krajinou vytvářejí jakousi imaginární aditivní kompozici, v níž jednotlivé obrazové plány suplují odlišné významové a dějové roviny. Osobitá symbolika vyvolává patřičné napětí a vyzývá nás k vlastní interpretaci obsahu.  

Vrozený smysl pro bohatou barevnou formu, vždy dostatečně nosnou, a perfektní malířský rukopis dodává Rossího obrazům příznačnou emotivní atmosféru a umocňuje jejich vnitřní napětí. Výrazný kolorit spolu se světelnými hodnotami prohlubuje také patřičnou koncentrovanost děje.  

Práce Karla Rossího jsou velmi osobité, jsou podnětné svou schopností sugestivně vyjádřit děj a náladu, přitažlivé jsou nebývalou fantazií a významnou mnohoznačností, jež umocňuje monumentalizující přepis určitých vnitřních souvislostí a vztahů. Citlivě zvoleným předmětům přikládá autor lidské atributy, a jejich prostřednictvím pak řeší složitou oblast mezilidských a společenských vztahů.“  A. Gálová 

Exkluzivně pro Umění vína vznikla v rámci edice MAGNUM ART limitovaná řada vín vinařství Taubenschuss s etiketou Karla Rossí 
Na zdraví! Ať žije víno a umění! Ať žije Umění vína!

Žádné produkty značky Karel Rossí nebyly nalezeny...
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.