Thaya

Thaya

Tady na vašich smyslech záleží – hlavní heslo vinařství. Na kraji malebné obce Havraníky, nedaleko majestátní řeky Dyje, se nachází vinařství Thaya, jehož historie sahá hluboko do minulosti. Již od období před Kelty bylo známé kouzlo této řeky, stovky či snad tisíce let si udržela pověst řeky rozdělující, ale také spojující národy...

THAYA_VINARSTVI_LOGO_RGB

Vinařská oblast: Morava

Vinařská podoblast: Znojemská

105ha vinic

200 tisíc lahví ročně

založeno

Vinařství Thaya věnuje výrobě vína s oddaností tradičním metodám, avšak s vkusem pro inovace 21. století. Jejich základní řady vína zrají v nerezových tancích, ale jejich pravá vášeň patří vínům, která dospívají v dubových sudech. Tyto sudy pochází z Francie nebo Rakouska, přičemž pečlivě vybírají pro každou odrůdu a druh tu správnou velikost, typ pálení či dobu sušení dřeva. Výsledkem je nezaměnitelná chuťová paleta, kterou ocení každý znalec vína.

Jejich vína pravidelně získávají uznání na vinařských soutěžích po celém světě. V roce 2022 byli v soutěži Vinařství roku oceněni jako vítězové v kategorii Střední vinařství, a jejich víno Pinot Blanc 2018 zazářilo jako absolutní vítěz Salonu vín v roce 2020. Toto uznání je povzbuzuje k neustálému zdokonalování jejich produkce.

Vinařství Thaya je zároveň hrdé na svou ekologickou zodpovědnost. Jejich vinice, které rozkládají na více než 105 hektarech v okolí Havraníků a sousedních vinařských obcích jako jsou Hnanice, Šatov, Vrbovec a Dyjákovičky, jsou hospodařeny s ohledem na přírodu.

Hlavním pomocníkem, který přivedl Thayu na vrchol vinařského umění, je jejich enolog Jakub Smrčka, vášnivý enolog, který nepochází z vinařské rodiny. S láskou a pečlivostí sleduje každý krok od sběru prvních hroznů až po plnění lahví. Jeho kreativita a odhodlanost formují jejich vína a zajišťují, že každý ročník je ještě lepší než ten předchozí. V roce 2021 byl oceněn titulem Enolog roku, což svědčí o jeho mimořádných schopnostech a oddanosti vinařství.

Vinařství Thaya není pouze o výrobě vína; je to příběh soudržnosti, tradic a nadšení. Jejich komplexní vinařský areál, navržený uznávaným architektem Jakubem Ciglerem, nese ducha Moravy. Každý kousek tohoto místa vypráví příběh spojení rakouského dřeva s českými cihlami, a symbolizuje tak spojení minulosti, přítomnosti a budoucnosti.

10 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 10 položek celkem

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.