Cuvée Viktoria 2018 Krásná hora

Přírodní 5 + 1
Značka: Krásná hora
270 Kč
Skladem (>100 ks)
Můžeme doručit do:
20.5.2024
Možnosti doručení
Akce 5+1 zdarma
Cuvée Viktoria je vyvážené spojení odrůd Chardonnay, Pinot Blanc a Pinot Gris. BIO víno s potenciálem ukázat vám po letech další a další krásy. Vítězství na vaší straně.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Stejně jako všechna vína z Krásné hory, je i toto cuvée v biokvalitě. Elegantní cuvée odrůd Chardonnay (40%), Pinot Blanc (30%) a Pinot Gris (30%). Víno fermentuje v nových i starších francouzských dubových sudech a následně jeden rok zrale na jemných kalech (sur lie). 

Toto víno je ideální společníkem pro párování s jídlem. Během každého roku láhvové zralosti se bude vyvíjet i jeho schopnost doplňovat stále komplexnější menu. Ročník 2018 cuvée Viktoria doporučujeme až k desetileté archivaci. Potenciál vína s přibývajícími lety stoupá aneb cuvée Viktoria 18 ve sklepě a vítězství je na vaší straně.

Doplňkové parametry

Kategorie: 5+1 ZDARMA
Druh: Tiché
Odrůda: Chardonnay, Rulandské bílé, Rulandské šedé
Cukr: Suché
Země: Česká republika
Oblast: Morava
Podoblast: Slovácká
Produktová řada: Varietes
Barva: Bílé
Obsah alkoholu: 12.5
Ročník: 2018
Objem: 0.75
Obec: Starý Poddvorov
Vinice: Krásná hora
Klasifikace: Zemské
Uzávěr: Korek
Rozměr v cm: Do 30/10 cm
Šarže: BIOVIK18
Zbytkový cukr: 0.6
Kyselina: 5.6
Technologie: Sur lie
Vinařství: Krásná hora
Párování: sýry, polotvrdé sýry, dubliner, tête de Moine

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
krasna-hora

Od založení ekologické, od roku 2014 biodynamické rodinné vinařství. Vinohrady v trati Krásná hora, kde je založil již ve 13. století francouzský mnišský řád Cisterciáků, prospívají tradičním francouzským odrůdám. 40 % produkce vinařství míří na export, a tak jsme rádi, že máme možnost tato vína nabídnout i vám.

khlogo

Vinařská oblast: Morava

Vinařská podoblast: Slovácká

15 ha vinic

70 tisíc lahví ročně

2007 založeno

Ve Starém Poddvorově, na hranici slovácké a velkopavlovické oblasti, se nachází jedna z nejstarších českých viničních tratí. Její věhlas obnovil v 60. Letech pradědeček dnešních vinařů z Krásné Hory František.

Dnes se na patnácti hektarech slunných svahů pěstují hrozny v duchu biodynamického zemědělství. S plevely a škůdci bojují výhradně za pomoci přírodních směsí a kompostů, hrozny sklízí ručně a výnosy každého keře pečlivě kontrolují tak, aby se dosáhlo žádané intenzity a koncentrace vůní a chutí. Různé klony vinic, různé časy sběru a stupně vyzrálosti i různé typy vinifikace tvoří jedinečná jednoodrůdová cuvee.

V Krásné Hoře jsou totiž přesvědčeni, že víno vzniká už ve vinařově hlavě. Jeho pocity a myšlenky při výrobě vína se totiž ve výsledné lahvi projeví. A právě to mají na mysli, když říkají, že jejich vína jsou veselá a přirozená.

A právě toho si dnes cení ve dvaceti zemích světa. Krásná Hora totiž dováží své víno třeba do Tokia, New Yorku, Toronta, Kievu, Varšavy, Osla, Londýna, Berlína, Tchaj-peje a dalších.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.