Dona Rouge 2012 Hartmann Dona

Přírodní
Značka: Hartmann Dona
695 Kč
Skladem (57 ks)
Můžeme doručit do:
30.3.2023
Možnosti doručení
Červené cuvée Hartmann Donà, pocta místní odrůdě Schiava. 95% Schiava, 3% Pinot noir, 2% Lagrein. Zcela naplňuje filozofii vinařství , že „základ je s víny nedělat nic, nic navíc“.

Detailní informace

Detailní popis produktu

DONÀ ROUGE vzniklo z myšlenky vytvořit něco skutečně speciálního z místní odrůdy Schiava, znovuobjevit a znovu interpretovat potenciál této částečně zapomenuté a někdy i podceňované odrůdy. Hartmann ji někdy nazývá malý Pinot noir. Je v ní skryt potenciál pro vína s velkou elegancí a noblesou. Její velkou výhodou je určitá jemnost, která umožňuje přenést do vína specifické terroir. Třeba odrůdy jako Cabernet jsou příliš mohutné ve svém projevu, aby toto dovolily.  

Hrozny pochází ze 40-50let starých keřů, z vinohradu v nadmořské výšce 450 m n.m. Půdy jsou ledovcového původu.  

Šetrné a pečlivé zpracování ve sklepě a přidání 2 % Lagreinu a 3 % Pinot noir završují představu o DONÀ ROUGE v podání Hartmann Donà. 23 měsíců zrání v dřevěných sudech a dvouleté zrání v lahvi přináší jemný a kořeněný charakter vína, v projevu velmi harmonický.  

Klasifikace - Mitterberg Red IGT (Indicazione Geografica Tipica)  

Stejně jako všechna ostatní vína tohoto vinařství jsou práce ve vinici i ve vinařství prováděny dle zásad biodynamického hospodářství.

Doplňkové parametry

Kategorie: Víno
Vinařství: Hartmann Dona
Odrůda: Rulandské modré, Lagrein, Schiava
Barva: Červené
Druh: Tiché
Oblast: Alto Adige
Obsah alkoholu: 12.5
Ročník: 2012
Objem: 0.75
Klasifikace: IGT
Cukr: Suché
Uzávěr: Korek
Země: Itálie

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařství z Jižního Tyrolska (Alto Adige), vinařství jednoho muže – Hartmanna Dona. Jeho vinařské zkušenosti, které vyhledávají vinaři v Itálii i zahraničí a osobitá filozofie, dávají vzniknout vínům, která obdivují milovníci bezzásahových, přírodních vín po celém světě.

Vinařská oblast: Itálie

Vinařská podoblast: Alto Adige – Jižní Tyrolsko

 

„Celý proces pěstování a výroby vína je založen na mých vlastních představách, jak vytvořit vynikající vína. To ze mě dělá nonkonformistu. Ale také muže, který miluje vína, která vyrábí, a chce je nabídnout těm, kteří je dokáží ocenit.“ Hartmann Dona 

Hartmann Dona je absolventem univerzity v Geisenheimu, v letech 1994-2002 působil jako enolog v Cantina di Terlano. Od roku 2000, po převzetí rodinné vinice v Girlanu (Bolzano), začíná s výrobou vlastního vína, a zároveň zůstává konzultantem mnoha dalších vinařství v Itálii i v zahraničí. V současné době si pronajímá několik unikátních pozemků v Meranu s 40-50 let starými vinicemi (Schiava, Pinot noir, Lagrein, Pinot blanc, Chardonnay, Sauvignon blanc a Gewürztraminer), které obdělává s ohledem na přírodu, životní prostředí, ekosystém a biodiverzitu. Jeho vína se od konvenční produkce liší nejen jedinečným stylem, ale také neintervenčním přístupem k procesu vinifikace, ve kterém je - podle jeho názoru - nejdůležitější čas. Vína Hartmann Dona mají velký potenciál zrání, i když nejsou rychle dostupná (Dona Noir, Rouge a Blanc obvykle po 4 letech).  

Ročně vyrobí kolem 35 000 lahví vína v biodynamickém režimu. 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.