Kadrnka Band Kadrnka

Poslední kusy
Značka: Kadrnka
2 990 Kč –10 %
promofoto
2 990 Kč –10 % 2 691 Kč
Vyprodáno
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Bedna plná vůní a chutí s naším aktuálně novým časákem. Otevřete láhev, začtěte se a nahlédněte více k nám, ke Kadrnkům. Spoustu o tom kdo jsme, co jsme, jak jsme začínali, kde se nacházíme a kam směřujeme. Zažijte si s námi pocity z nej ocenění a vítězství ve Vinařství roku 2022, kterému je tato limitka věnována.. 1 bedna, 1 časák, 9 vín, 9 etiket, 9 bodů, ve kterých je nálož všeho kolem našeho vinařství, naší rodiny a ostatním, co nás provází. Čtěte dále...

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

# 01 Rodina
Bez své rodiny a její maximální podpory od prvopočátku až doteď, bych nikdy nedosáhl toho, co momentálně naše vinařství představuje. Především můj taťka je pro mě současně vzorem, kamarádem, parťákem a kolegou. Pracovitost, odhodlání, maximalismus, soudržnost, patriotismus, píle, víra v posun kupředu nás vždy hnala zdolávat další výzvy. 

# 02 Marci
Má osudová žena života, která mě po celou dobu správně směřuje, podporuje, motivuje, v těžkých chvílích je vždy po boku a je zásadní podstatou fungování veškerého dění kolem naší rodiny a vinařství. Je dobrou duší všeho, co se děje, a bez ní bych nebyl ten, kým jsem a kde jsem. 

# 03 Mentoři
Díky rodičům jsem byl neustále v kontaktu s Mikrosvínem Mikulov, a když jsem se dostal „pod ruku“ Zdeňkovi Peřinovi, kterého považuji za svého největšího mentora, tak se vše rozběhlo na plno. Díky němu se mi dostala pod kůži filosofie Jožky Peřiny, prof. Krause, Luboše Kúdelňáka, na což pak navázaly další faktory, které nás posouvaly dále. 

# 04 Komunita
Rodina, přátelé, kamarádi, vínomilci... Ti všichni tvoří naši komunitu a jsou nedílnou součástí nejen našeho vinařství, ale i běžného života. Můžeme se vzájemně na sebe obrátit, spolehnout, věřit si, pomáhat si, jsme tady pro sebe. 

 

# 05 Víno
Víno jako nápoj, jako potravina, jako kulturní spojka mezi lidmi, jako součást gastronomie, jako součást každodenní potřeby a života, jako velká podstata lidových tradic, veselí, zvyků a kulturních akcí, jako dědictví našich předků, které bude dále předáváno. 

# 06 Vinice
Základem kvalitního vína je vlastní hrozen, jeho znalost od úplného počátku až do jeho utržení a představa, jaký ukrývá potenciál. A tím se řídíme. Opravdové bohatství, potenciál je v našich vinicích a věříme, že budou produkovat „Velká vína“. Udržujeme ráz krajiny, tvoříme obraz okolí, zadržujeme vodu v půdě, zabraňujeme erozi, vytváříme domov mnoha živočichům a rostlinám, které jsou součástí našich vinic, přírody a žijeme ve vzájemné symbióze. 

# 07 Dunajovské kopce
Lokalita, ve které žijeme. Území, kde jsou naše vinice. Ryzlink vlašský — zdejší zásadní odrůda – „vlajková loď“. Spolek vinařů jehož jsme součástí. To, že mnozí vinaři pochopili, že jsme kolegové a ne konkurenti, otevírá velké možnosti a brány pro další výzvy, rozvoj a posun vinařství na vyšší úroveň tak, jako na mnoha ikonických místech vinařského světa. Všechna vína ze spolku Dunajovské kopce naleznete zde.

# 08 Březí
Rodná dědina, která bude navždy v mém srdci. Mnoho přátel, kamarádů, sousedů a známých, kteří jsou mou součástí, a kteří mě postupně ovlivňovali a vytvářeli mou osobnost. Jsem bezmezně rád, že žiji v obci, která je v mnoha směrech ta NEJ, a že celá má rodina byla vždy nedílnou součástí její novodobé historie. To je Březí!

# 09 Jindra
„Mám nesmírně rád život, rád se setkávám s lidimi, mám rád hudbu, rád se bavím a jsem rád, když se baví lidé okolo – a proto tvořím víno, protože víno umí vše krásně propojit.“ Jirka Kadrnka III.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Vína a mošty
Druh: Tiché
Odrůda: Cabernet Moravia, Hibernal, Merlot, Müller Thurgau, Pálava, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský
Země: Česká republika
Oblast: Morava
Podoblast: Mikulovská
Produktová řada: K2, K3, K4
Barva: Bílé, Růžové, Červené
Ročník: 2022, 2020
Objem: 0.75
Obec: Březí, Klentnice, Mikulov, Nový Přerov
Vinice: Bavorsko, Langewarte, Liščí Vrch, Ořechová hora
Klasifikace: Zemské, Kabinetní, Pozdní sběr, Výběr z hroznů
Sdružení: Dunajovské kopce
Ocenění: Vinařství roku
Uzávěr: Korek, Šroubový uzávěr
Vinařství: Kadrnka
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařství Kadrnka je rodinné vinařství hospodařící v okolí Mikulova v blízkosti Pavlovských a Dunajovských vrchů. Nyní již čtvrtá generace vinařů vytváří vína v duchu integrované produkce. Důraz na práci ve vinici, minimalizace zásahů, šetrný přístup ke keři, hroznu i vínu celkově dává vzniknout vínům s osobitým charakterem.

Vinařská oblast: Morava

Vinařská podoblast: Mikulovská

Ocenění: Vinařství roku

11 ha vinic

60 tisíc lahví ročně

2009 založeno

Ve vinařství Kadrnka věří, že to nejlepší víno vzniká už na vinici. Ideální hrozen musí být poctivě a zkušeně veden po celé cestě jeho života až do stočení do lahve. A že ta cesta něco zabere.

Na 11 hektarech viničních tratí zvukomalebných jmen ve vinařství Kadrnka vzniká ze 70 % Ryzlink vlašský a Ryzlink rýnský. Jsou to odrůdy, které ve zdejším podnebí a půdních podmínkách nejlépe prosperují. Kadrnka o vinice pečuje v souladu s Integrovanou produkcí a záměrem je postupně se přesunout ke kompletnímu bio pěstování. Každá trať a stáří vinice má vlastní šarži a unikátní chuťové vlastnosti. Kromě zmíněných typických odrůd zde pěstují Pálavu, Chardonnay, Rulandské bílé, Veltínské zelené a Johaniter a Merlot.

Na každém hektaru půdy se pne až 6000 keřů a z každého jednoho ve vinařství průměrně vytvoří jednu láhev vína. Bílá vína zrají v nerezových nádržích i v akátových a dubových sudech či betonových vajíčkách. Pak se udržují delší dobu na jemných kalech, což dělá chuť krémovitou, plnou a vícevrstevnatou. Červená vína leží na rmutu v betonových vajíčkách několik měsíců. Po vylisování víno ještě další rok zraje, než jej přesunou do dřevěných sudů, a pak ho čeká ještě 12 až 18 měsíců dozrávání, než se naplní do lahví.

Vinařství Kadrnka je členem spolku Dunajovské kopce, kde se snaží šířit a propagovat typické odrůdy, jež zároveň představují vlajkové lodě zdejší produkce. V roce 2018 se stalo Vinařem roku v kategorii Malé rodinné vinařství a jejich Ryzlink rýnský získal cenu Národního šampiona bílých vín.

S víny roku 2021 přichází vinařství s novým systémem zatřiďování svých vín. Přečtěte si více to tom, že s víny od Kadrnky můžete vystoupat na K2 i mnohem výš.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.