Leonard cuvée 2018/2019 Plenér

Přírodní Ocenění
Značka: Plenér
245 Kč
Skladem (5 ks)
Můžeme doručit do:
22.4.2024
Možnosti doručení
Pokud si Leonarda ve skleničce dostatečně vychladíte, zvýrazníte jeho minerální slanost a svěžest, s vyšší teplotou se v chuti i vůni odkrývají aromatické odrůdy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

CUVÉE LEONARD 2018/2019 je víno vyrobené z hroznů z prvního vinohradu, na kterém začalo vinařství v roce 2016 hospodařit. Leží na vápencovém podloží Pálavy, na jihovýchodním svahu, uprostřed tratě Nad svatým Leonardem v Klentnici. Vedle sebe tam roste réva mnoha odrůd. Keře v tomto vinohradu jsou staré více než 20 let.

Nejvíce je zastoupen Müller Thurgau, Veritas a Pálava. Protože je pro Dominiku a Iva nejdůležitější lokalita, odkud víno pochází, rozhodli se respektovat odrůdový výběr, který vznikl z myšlenky původního majitele vinohradu a hrozny sklízí a zpracovávají dohromady.

Ocenění:

  • Nejlepší vína ČR 2021-2022 - 85 bodů

Doplňkové parametry

Kategorie: Vína a mošty
Druh: Tiché
Odrůda: Müller Thurgau, Pálava, Veritas
Cukr: Suché
Země: Česká republika
Oblast: Morava
Podoblast: Mikulovská
Barva: Bílé
Obsah alkoholu: 13.5
Ročník: 2019
Objem: 0.75
Obec: Klentnice
Klasifikace: Zemské
Sdružení: Mladí vinaři
Ocenění: Nejlepší vína ČR
Uzávěr: Korek
Rozměr v cm: Nad 30/10 cm
Šarže: 1819
Vinařství: Plenér

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
plener

Suchá, slaná a pravdivá. Tak svá vína charakterizují zakladatelé mladičkého vinařství Plenér, Dominika Černohorská a Ivo Marek. Na vápencových půdách tu od roku 2016 vznikají bílá cuvée podtrhující jedinečný charakter pálavského terroir.

Vinařská oblast: Morava

Vinařská podoblast: Mikulovská

5 ha vinic

25 tisíc lahví ročně

2016 založeno

Příběh Vinařství Plenér se začal psát v roce 2016, kdy se vinařka Dominika Černohorská a ortodontista Ivo Marek rozhodli splnit si svůj sen. Na starých vinicích v Klentnici, Pavlově a Bavorech se začalo opět pěstovat víno a podpálavské vápencové svahy znovu ožily vůní dozrávajících hroznů.

Postupně začali na viničních tratích vysazovat i nové keře, a to s maximálním respektem k přírodě a jejím přirozeným koloběhům. A jak sami zakladatelé říkají, pěstování vlastních hroznů je počátkem cesty za zdravým a pravdivým vínem, které odráží svůj původ, péči vinařů a lásku k zemi.

Nedílnou součástí toho jsou i sklepní práce, ke kterým majitelé přistupují neméně odpovědně. Snahou je vytvářet víno, které bude vždy odrážet podmínky ročníku, lokalitu, ale i aktuální cítění vinaře. Díky tomu vznikají vskutku jiskrná vína, která podle majitelů ukazují svou krásu, ale neztrácí přitom duši.

Symbolem vinařství Plenér jsou bílá cuvée z odrůd typických pro zdejší region, jež vyzdvihují jedinečnost místa, ze kterého pochází. Vína jsou suchá a mají jen minimální zbytkový cukr. Etikety na vínech jsou originální tvorbou samotné Dominiky.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.