Mischsatz vom Alten Weingarten 2021 Vinařství Norbert Bauer

Novinka Ocenění
Značka: Norbert Bauer
260 Kč
Skladem (26 ks)
Můžeme doručit do:
31.1.2023
Možnosti doručení

Cuvée ze 7 odrůd z vinice, kterou vysadil Norbertův otec. Sklizeň a vinifikace probíhá najednou, v odrůdové skladbě převládá Rulandské bílé. Ovocně květinové, s harmonickou kyselinou. Aktuálně oceněno na Mundus vini 2022.

Detailní informace

Detailní popis produktu

"Víno, které bylo samozřejmou součástí života v minulosti a díky vídeňské gastronomické scéně i současnosti a budoucnosti. Ve chvíli, kdy se svět milovníků vína zamiloval do odrůdových vín, hrozil mu zánik. Ale naštěstí zůstala místa a osvícení vinaři, kteří zachovali vinice s pestrou odrůdovou skladbou po předcích. U Bauerů je to 25 let stará svahovitá vinice s jílovito - písčitým podložím, která se díky své poloze vedle lesa má ideální podmínky pro optimální zrání. Jedná se o 7 ha vinici vysázenou otcem Norberta Bauera, na které je 7 odrůd, kde převládá Rulandské bílé a dále Chardonnay, Semling, Riesling, Tramín a Sauvignon Blanc. Sklizeň a vinifikace všech odrůd probíhá společně. Každá odrůda tak vnáší nejen svá specifika, ale je sklizena v určitém stupni zralosti. Rozhodnout o tom, kdy nastává ten správný čas, to je vinařské umění. A víno je pak potvrzením faktu, že celek je často více než součet jeho částí.

Rozemleté hrozny se ponechají 20 hod. na slupkách a poté se vylisují. Fermentace probíhá při teplotě 18° - 19°C (vyzrálejší hrozny potřebují vyšší teplotu fermentace). Víno se na kvasinkách ponechá 3-4 měsíce. Poté se odstraní hrubé kaly a víno zůstává další 2-3 měsíce na jemných kalech, což mu dodá plnost a delší dochuť. Svěží, ovocné, harmonické, ideální doplněk k jídlu."

Ocenění:

  • Prague Wine Trophy 2022 - Prague Premium Gold

Doplňkové parametry

Kategorie: Víno
Objem: 0.75

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Třísetletá historie, pevně svázaná s regionem, půdou, místními odrůdami – to je rodinné vinařství Norbert Bauer. Tradičně silní ve Veltlínech, což od Rakouska čekáte. Bauerovi vás ovšem díky velice specifickému terroir tohoto mikroregionu překvapí exkluzivní kolekcí červených vín, což jistě potěší ty, kteří takové speciality vyhledávají. Ochutnejte vína, která jsou nám blízká nejen geograficky. Jak říká Norbert Bauer: „Naše réva roste v Rakousku, ale kořeny má v Čechách“.

Vinařská oblast: Dolní Rakousko

Vinařská podoblast: Weinviertel

90 ha vinic

350tisíc lahví ročně

1721založeno

Rodinné vinařství ze západní části vinařského regionu Weinviertel, které sídlí v malebné vinařské vesničce Jetzelsdorf, kterou najdete pouhých 10 km od hranice s Českou republikou. Jde o vinařství s opravdu dlouhou a bohatou produkční historií, které právě v roce 2021 oslavilo již 300 let od svého vzniku!

Majitel a vinař v jedné osobě Norbert Bauer se svým nejstarším synem Willim těží ze široké škály různých půdních a mikroklimatických pěstitelských podmínek svých vinic a jsou tak každoročně schopni produkovat nejen excelentní bílá vína, ale i limitované množství špičkových červených vín, což je v této oblasti opravdu velkou raritou. 

Více jak 2/3 průměrné roční produkce tvoří bílá vína z tradičních a pro oblast historicky typických odrůd. I zde tak můžete vybírat hned z řady několika různých Veltlínů, nicméně Vaší pozornosti by neměl uniknout základní Veltlín Kellerselektion, který nabízí vše, co si od této odrůdy můžete přát za naprosto bezkonkurenční cenu.  Na druhé straně „veltlínového spektra“ je naprosto neuvěřitelný, komplexní, intenzivní a vibrující Veltlín Reserve Alte Rebe z víc jak 80 let starých keřů.

Vzhledem k průměrné roční produkci kolem 350 tis lahví a surovinové (hrozny k produkci vína) soběstačnosti a naprosté nezávislosti, dokáže vinařství Weingut Bauer nabídnout vína, bílá i červená, za opravdu bezkonkurenční ceny. Stále se zvětšující export nejen na evropské trhy potvrzuje fakt, že kvalitní vína se prosadí i v tak široké konkurenci, jaká na rakouském trhu panuje.

Jsme moc rádi, že jsme v květnu 2022 mohli Norberta Bauera osobně přivítat v Umění vína a celý večer ozdobil fakt, že v tu chvíli byl jeho syn Willy vyhlášen v Rakousku Mladým vinařem roku 2022! Gratulujeme. Máte tak možnost seznámit se s víny, která mají 300letou historii, a zároveň opravdu hvězdnou budoucnost před sebou.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.