Pálava 2021, výběr z cibéb Baláž

Ocenění
Značka: Baláž
350 Kč
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
20.6.2024
Možnosti doručení

Přírodně sladké, špičkové víno. Pálava ve výběru z cibéb. Poklad z Pálavy. Víno světle žluté barvy. Nos vína je čistý, s postupně se otvírajícím a komplexním aromatickým projevem po vyzrálém tropickém ovoci, sušeném ovoci, sladkém exotickém koření, medu a rozinkách. Patro vína je sladké a komplexní, s elegantním a uhlazeným projevem s tóny sušeného ovoce, sušené a kandované citrusové kůry, exotického koření, slámy a nektaru a dlouhotrvající dochutí. Špičkové, sladké dezertní víno s vysokým zbytkovým cukrem a elegantním a komplexním projevem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

Víno vhodné k studeným i teplým dezertům, foie gras a měkkým i tvrdým zrajícím sýrům. Víno podávejte při optimální teplotě 12-13 ˚C. Víno si samozřejmě užijete okamžitě a okouzlí vás. Zároveň není problém ho archivovat minimálně po dobu 10 - 12 let. Ideální dárek k narozeninám, výročí a dalším výjimečným příležitostem. Víno je v láhvi o objemu 0,5l.

Ocenění:

  • Král vín 2022 - 86,6 bodů

Doplňkové parametry

Kategorie: Vína a mošty
Druh: Tiché
Odrůda: Pálava
Cukr: Sladké
Země: Česká republika
Oblast: Morava
Podoblast: Mikulovská
Produktová řada: Klasik
Barva: Bílé
Obsah alkoholu: 11
Ročník: 2021
Objem: 0.5
Obec: Novosedly na Moravě
Vinice: Růžová hora
Klasifikace: Výběr z cibéb
Sdružení: Dunajovské kopce
Ocenění: Král vín
Uzávěr: Korek
Rozměr v cm: Nad 30/10 cm
Šarže: 39-21
Zbytkový cukr: 98.6
Kyselina: 9
Vinařství: Baláž
Párování: dezerty, sýry, měkké sýry, tvrdé sýry, předkrmy, foie gras, ovčí sýry, salašnický

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Špičková, originální vína, která neomylně ukazují na svůj původ. To jsou vína Vinařství Baláž. Respekt k tradici znamená, že u Balážů navazují na znalosti a zkušenosti předků a věnují se ověřeným odrůdám, kterým se v místních podmínkách nejlépe daří. Vznikají tak moderní a autentická vína, která mají jasný, přirozený a jedinečný projev.

Vinařská oblast: Morava

Vinařská podoblast: Mikulovská

12ha vinic

50 tisíc lahví ročně

1995založeno

Už jako malí kluci pomáhali bratři Balážovi na malém vinohradě, sbírali hrozny a zapojovali se i do lisování. O technologii výroby vína se dozvěděli od otce, o zelených pracích na vinohradě zase od maminky. A tak v návaznosti na rodinnou tradici vzniklo v devadesátých letech vinařství Baláž. O pár let později už Balážovi obhospodařovali vlastní vinohrady.

Dnes tu na 12 ha vinic vznikají lahodná vína nesoucí specifický charakter terroir Pálavy a Dunajovských kopců. Viniční trati se nachází převážně v Dolních Dunajovicích, ale i v rámci geografického členění v katastru vinařské obce Mikulov a Bavory. O vinice Balážovi pečují šetrným způsobem dle zásad integrované produkce a víno vyrábí pomocí nejmodernějších metod, avšak s úctou k tradici. Vína zrají převážně v nerezových nádobách, vína z vyšších řad i v sudech (barrique, akát), ale i v betonových vejcích.

Vzhledem k charakteru oblasti a přirozeným půdním, klimatickým a mikroklimatickým podmínkám produkuje vinařství převážně bílá vína. Mezi vlajkové lodě patří Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Rulandské bílé, Sylvánské zelené a čím dál populárnější Pálava. Pro milovníky červených vín je v nabídce i např. Rulandské modré a Frankovka.

Aktuálně se vína dělí do řad: Klasik, Baláž, Tannowitz a na Umění vína naleznete i speciální česko-rakouskou řadu Pontic.

Do vinaření se zapojuje celá rodina. O vinice a výrobu lahvových vín se stará Jiří, o výrobu stáčeného vína zase Jan. Expedici vína zajišťuje třetí z bratrů Ludvík. Nemalou měrou však přispívají i další členové - Jiřího manželka Sylva, jejich dcera Lucie s manželem, syn Jiří s manželkou a do rodiny už přibývají malí pomocníci.

Je pro nás radostí mít v portfoliu Umění vína vinařství, které bez velkých slov naplňuje to nejlepší z rodinné tradice. V podtitulu vinařství mají „charakter elegance“. Obojí u nich naleznete beze zbytku. A že za tím vším se skrývá nikdy nekončící práce celé rodiny, to nelze přehlédnout, ačkoli se tím ve vinařství nikdo neohání. Takoví jsou Balážovi, taková jsou jejich vína. Vína z jarního plnění vyprodaná již na podzim ukazují, že máme u nás už velkou skupinu zákazníků, kteří to dokáží ocenit.

Více o tom, jak na víno, rodinu a vše související nahlíží samotný Jirka Baláž naleznete na našem blogu.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.