Ryzlink vlašský 2020 kabinetní Baláž

190 Kč
Skladem (45 ks)
Můžeme doručit do:
30.3.2023
Možnosti doručení
Vlašák z Dolních Dunajovic s typickými odrůdovými znaky a dlouho trvající a atraktivní ovocně-kořenitou dochutí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Víno čisté citrónově žluté barvy.

Vůně je čistá a přímá s postupně se otvírající krémově ovocnou aromatikou a v závěru s tóny lehké kořenitosti.

Na košt je víno suché s typickou odrůdovou aromatikou vyzrálého jádrového a peckového ovoce (zelené jablko, žlutá hruška, broskev…) s dlouhou osvěžující ovocně-kořenitou dochutí.

Archivace: 5 let.

Řada Baláž aneb rodinné vinařství, a tak vrcholová řada vín nese jméno rodiny

Primárně suchá, středně plná až mohutná a tělnatá vína, s výrazným odrůdovým charakterem, plnějším a výraznějším patrem, s dobře vyváženým poměrem cukru a kyseliny a dlouhou dochutí. Vína, která mají díky své plnosti a komplexnosti velký potenciál k archivaci a dalšímu zrání.

Z řady vín Baláž ochutnejte také:

Rulandské modré 2019, výběr z hroznů

Veltlínské zelené 2019, pozdní sběr, barrique

Ryzlink vlašský 2019, pozdní sběr, beton

Doplňkové parametry

Kategorie: Víno
Vinařství: Baláž
Odrůda: Ryzlink vlašský
Produktová řada: Baláž
Zbytkový cukr: 0.5
Barva: Bílé
Druh: Tiché
Oblast: Morava
Podoblast: Mikulovská
Obsah alkoholu: 11.5
Kyselina: 6
Ročník: 2020
Objem: 0.75
Klasifikace: Kabinetní
Cukr: Suché
Rozměr v cm: NAD 30/10 cm
Obec: Dolní Dunajovice
Šarže: 26-20
Vinice: Pod Slunným vrchem
Země: Česká republika

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Špičková, originální vína, která neomylně ukazují na svůj původ. To jsou vína Vinařství Baláž. Respekt k tradici znamená, že u Balážů navazují na znalosti a zkušenosti předků a věnují se ověřeným odrůdám, kterým se v místních podmínkách nejlépe daří. Vznikají tak moderní a autentická vína, která mají jasný, přirozený a jedinečný projev.

Vinařská oblast: Morava

Vinařská podoblast: Mikulovská

12ha vinic

50 tisíc lahví ročně

1995založeno

Už jako malí kluci pomáhali bratři Balážovi na malém vinohradě, sbírali hrozny a zapojovali se i do lisování. O technologii výroby vína se dozvěděli od otce, o zelených pracích na vinohradě zase od maminky. A tak v návaznosti na rodinnou tradici vzniklo v devadesátých letech vinařství Baláž. O pár let později už Balážovi obhospodařovali vlastní vinohrady.

Dnes tu na 12 ha vinic vznikají lahodná vína nesoucí specifický charakter terroir Pálavy a Dunajovských kopců. Viniční trati se nachází převážně v Dolních Dunajovicích, ale i v rámci geografického členění v katastru vinařské obce Mikulov a Bavory. O vinice Balážovi pečují šetrným způsobem dle zásad integrované produkce a víno vyrábí pomocí nejmodernějších metod, avšak s úctou k tradici. Vína zrají převážně v nerezových nádobách, vína z vyšších řad i v sudech (barrique, akát), ale i v betonových vejcích.

Vzhledem k charakteru oblasti a přirozeným půdním, klimatickým a mikroklimatickým podmínkám produkuje vinařství převážně bílá vína. Mezi vlajkové lodě patří Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Rulandské bílé, Sylvánské zelené a čím dál populárnější Pálava. Pro milovníky červených vín je v nabídce i např. Rulandské modré a Frankovka.

Aktuálně se vína dělí do řad: Klasik, Baláž, Tannowitz a na Umění vína naleznete i speciální česko-rakouskou řadu Pontic.

Do vinaření se zapojuje celá rodina. O vinice a výrobu lahvových vín se stará Jiří, o výrobu stáčeného vína zase Jan. Expedici vína zajišťuje třetí z bratrů Ludvík. Nemalou měrou však přispívají i další členové - Jiřího manželka Sylva, jejich dcera Lucie s manželem, syn Jiří s manželkou a do rodiny už přibývají malí pomocníci.

Je pro nás radostí mít v portfoliu Umění vína vinařství, které bez velkých slov naplňuje to nejlepší z rodinné tradice. V podtitulu vinařství mají „charakter elegance“. Obojí u nich naleznete beze zbytku. A že za tím vším se skrývá nikdy nekončící práce celé rodiny, to nelze přehlédnout, ačkoli se tím ve vinařství nikdo neohání. Takoví jsou Balážovi, taková jsou jejich vína. Vína z jarního plnění vyprodaná již na podzim ukazují, že máme u nás už velkou skupinu zákazníků, kteří to dokáží ocenit.

Více o tom, jak na víno, rodinu a vše související nahlíží samotný Jirka Baláž naleznete na našem blogu.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.