Sauvignon Blanc SOUL 2019 Sahara FABIG

Ocenění 4 + 2
Značka: FABIG
355 Kč
Skladem (100 ks)
Můžeme doručit do:
23.5.2024
Možnosti doručení
Akce 4+2 zdarma
Savignon Blanc, odrůda, na kterou se Roman Fabig specializuje. Z viniční tratě, která už svým jménem slibuje vyzrálé hrozny. Eco-friendly přístup k práci na vinici i ve sklepě.

Detailní informace

Detailní popis produktu

„Mám rád odraz místa původu ve víně. Tímto Sauvignonem vám chci ukázat, jak specifický může Sauvignon Blanc být. Intenzivní mineralita odráží místo, odkud pochází.“ Roman Fabig. Tento výjimečný Sauvignon z viniční trati Sahara odráží jedinečnost polohy, a zároveň Romanovu vášeň pro tuto odrůdu. Víno je ve vůni silně minerální, s tóny černého bezu, angreštu a čerstvě posečené trávy. Chuť je svěží, ovocná, s výrazným minerálním závěrem a pevnou kyselinou.

 

Ocenění:

  • Robert Parker
  • Nejlepší vína ČR 2021-2022 - 92 bodů

Doplňkové parametry

Kategorie: 4+2 ZDARMA
Druh: Tiché
Odrůda: Sauvignon
Cukr: Suché
Země: Česká republika
Oblast: Morava
Podoblast: Velkopavlovická
Produktová řada: Soul
Barva: Bílé
Obsah alkoholu: 12.5
Ročník: 2019
Objem: 0.75
Obec: Pavlov
Vinice: Sahara
Klasifikace: Zemské
Sdružení: Mladí vinaři
Ocenění: Nejlepší vína ČR, Robert Parker
Uzávěr: Šroubový uzávěr
Rozměr v cm: Nad 30/10 cm
Šarže: 44670
Zbytkový cukr: 1.1
Kyselina: 7.9
Vinařství: Fabig

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
fabig

„Mladé a inovativní“, tak své vinařství popisuje Roman Fabig. My souhlasíme a dodáváme „přímo, bez příkras, s nebývalou vášní“. Sauvignon Blanc, Hustopeče, to je Fabig. A ví se to nejen u nás, ale i za hranicemi.

Vinařská oblast: Morava

Vinařská podoblast: Velkopavlovická

6,5 ha vinic

60 tisíc lahví ročně

2011 založeno

Roman Fabig zastává názor, že jedině tak, že se soustředíte na jednu konkrétní věc, dosáhnete dokonalosti. Pro Romana je to jeho Sauvignon Blanc. Na svých viničních tratích pěstuje téměř výhradně tuto odrůdu a je přesvědčen, že díky tomu je schopen ji skutečně pochopit, porozumět tomu, co potřebuje, a proměnit její hrozny v jedinečné víno, na kterém onu vášeň a posedlost zkrátka poznáte.

Vinařství Fabig působí v Hustopečích, které byly několik staletí od dob Karla IV. největší vinařskou obcí na Moravě. V případě vinařství Fabig se ale tradice velmi rafinovaně míchá s modernou. Poznáte to na minimalistickém designu loga s jednoduchými křivkami, ale ještě více to poznáte na chuti.

Roman Fabig o sobě říká, že je posedlý detaily ve výrobě. Ve svém řemesle propojuje znalosti, které získal od svých prarodičů, se zkušenostmi nasbíranými ve vinařských podnicích v Rakousku a Španělsku. Při sklepní práci rád zkouší nové věci a čerpá právě z inspirace, kterou si přinesl ze zahraničí. Důvěřuje ale téměř výhradně svým smyslům a výsledná kvalita je pro něj alfa omega.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.