Spin on Skin 2020/2021 Plenér

Přírodní
Značka: Plenér
385 Kč
Vyprodáno
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Vynikající oranžové víno z vinařství Plenér, které má stejně zajímavou chuť, jako proces výroby. Do moštu z Chardonnay ve vinařství přidali celé bobulky Pinot Gris a fermentace pak probíhala jak v moštu, tak pod slupkou uvnitř bobulí.  

Detailní informace

Detailní popis produktu

Po dokvašení víno míchali a udržovali kontakt kvasničních kalů s celým objemem vína – nebylo třeba používat míchadla, jelikož sud z francouzského dřeva umístili na speciální konstrukci. Vzniklo tak víno růžovo-oranžové barvy s velmi intenzivní chutí. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Vína a mošty
Druh: Tiché
Odrůda: Chardonnay, Rulandské šedé
Cukr: Suché
Země: Česká republika
Oblast: Morava
Podoblast: Mikulovská
Barva: Oranžové
Obsah alkoholu: 14
Ročník: 2021, 2020
Objem: 0.75
Sdružení: Mladí vinaři
Uzávěr: Korek
Šarže: 2021
Vinařství: Plenér
Párování: sýry, polotvrdé sýry, tête de Moine
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
plener

Suchá, slaná a pravdivá. Tak svá vína charakterizují zakladatelé mladičkého vinařství Plenér, Dominika Černohorská a Ivo Marek. Na vápencových půdách tu od roku 2016 vznikají bílá cuvée podtrhující jedinečný charakter pálavského terroir.

Vinařská oblast: Morava

Vinařská podoblast: Mikulovská

5 ha vinic

25 tisíc lahví ročně

2016 založeno

Příběh Vinařství Plenér se začal psát v roce 2016, kdy se vinařka Dominika Černohorská a ortodontista Ivo Marek rozhodli splnit si svůj sen. Na starých vinicích v Klentnici, Pavlově a Bavorech se začalo opět pěstovat víno a podpálavské vápencové svahy znovu ožily vůní dozrávajících hroznů.

Postupně začali na viničních tratích vysazovat i nové keře, a to s maximálním respektem k přírodě a jejím přirozeným koloběhům. A jak sami zakladatelé říkají, pěstování vlastních hroznů je počátkem cesty za zdravým a pravdivým vínem, které odráží svůj původ, péči vinařů a lásku k zemi.

Nedílnou součástí toho jsou i sklepní práce, ke kterým majitelé přistupují neméně odpovědně. Snahou je vytvářet víno, které bude vždy odrážet podmínky ročníku, lokalitu, ale i aktuální cítění vinaře. Díky tomu vznikají vskutku jiskrná vína, která podle majitelů ukazují svou krásu, ale neztrácí přitom duši.

Symbolem vinařství Plenér jsou bílá cuvée z odrůd typických pro zdejší region, jež vyzdvihují jedinečnost místa, ze kterého pochází. Vína jsou suchá a mají jen minimální zbytkový cukr. Etikety na vínech jsou originální tvorbou samotné Dominiky.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.