Veltlínské zelené 2019, VOC Arte Vini

Ocenění 5 + 1
Značka: Arte Vini
240 Kč
Skladem (>100 ks)
Můžeme doručit do:
22.4.2024
Možnosti doručení
Akce 5+1 zdarma
Komplexní, bohaté, šarmantní. Víno originální certifikace - znojemské Veltlínské zelené.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Víno zářivé zlatožluté barvy, již ve vůni velmi komplexní, elegantní, s jemnými tóny perfektně zralého žlutého melounu a ananasu. V chuti výrazně peprný, kořenitý veltlín s mocným, mnohovrstevným a přitom elegantním závěrem.

A k tomu krásná a graficky výrazná etiketa na láhvi.

VOC – vína originální certifikace

Vína originální certifikace (VOC) jsou specifická tím, že hrozny, ze kterých jsou tato vína vyrobena, pocházejí výlučně z vinic ležících ve schválených polohách daného regionu. Vinaři sami vyberou vinařské trati, které jsou pro výrobu VOC nejvhodnější. Tento přísný výběr poloh s originálním půdním složením dává vínům jedinečné vlastnosti. Do systému VOC jsou zařazeny nejtypičtější odrůdy daného vinařského regionu. Vinaři sami si v rámci sdružení vína hodnotí, ověřují původ hroznů a charakter vyráběných vín.

Označení vín VOC existuje souběžně s tzv. germánským systémem dělení vín na jakostní, jakostní s přívlastkem atd. Označení VOC je obdobou apelačních systémů užívaných v jiných vinařských zemích, jako je Francie (AOC), Itálie (DOC) či Rakousko (DAC). Zatímco germánský systém odvozuje kvalitu vína především z cukernatosti hroznů, apelační (románský) systém se soustředí na představení maximálních možností dané odrůdy v místě jejího pěstování.

VOC Znojmo

Znojemská vinařská podoblast zavedla v roce 2009 jako první tento apelační systém v České republice. Zakladatelé VOC Znojmo byli Jiří Hort a Jaroslav Chaloupecký.

Apelační systém se týká pouze vín ze tří nejtypičtějších odrůd Znojemska, a to: Sauvignonu, Ryzlinku rýnského a Veltlínského zeleného, případně jejich cuvée, která vykazují regionálně typický, jednotný chuťový profil. Apelační systém se vyznačuje náročnými požadavky na kvalitu vín, a tak je velkým úspěchem, pokud se vinařství do tohoto projektu zapojí.

Ochutnejte i další vína z apelace VOC Znojmo.

Ocenění:

  • Zlatá mediale Král vín,
  • Stříbrná medaile Concours Mondial de Bruxelles,
  • Seal of Aproval AWC Vienna
  • Salon vín

Doplňkové parametry

Kategorie: 5+1 ZDARMA
Druh: Tiché
Odrůda: Veltlínské zelené
Cukr: Suché
Země: Česká republika
Oblast: Morava
Podoblast: Znojemská
Barva: Bílé
Obsah alkoholu: 12.5
Ročník: 2019
Objem: 0.75
Obec: Vrbovec
Vinice: Dolina
Sdružení: Mladí vinaři
Ocenění: AWC Vienna, Concours Mondial, Král vín, Salon vín
Uzávěr: Šroubový uzávěr
Rozměr v cm: Do 30/10 cm
Šarže: L-202026
Zbytkový cukr: 0.5
Kyselina: 5.5
Vinařství: Arte Vini
Apelační systém: VOC Modré hory, VOC Znojmo

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
pera-novak

Arte Vini je projekt tří kamarádu, kteří svůj profesní život zasvětili vínu. Pod jejich rukama a v prostředí 140 let starého vinného sklepa vznikají lahodná vína z tradičních znojemských odrůd.

Vinařská oblast: Morava

Vinařská podoblast: Znojemská

15 ha vinic

90 tisíc lahví ročně

2008 založeno

Velké rozdíly mezi denní a noční teplotou a pískovcové půdní podloží. To jsou podmínky, které zásadně ovlivňují charakter znojemských vín. Jsou svěží, ovocná, doplněná příjemnou a elegantní mineralitou. A právě toho se rozhodli využít tři kamarádi, kteří spolu v roce 2008 založili značku Arte Vini.

Vinařské alchymii se věnují ve 140 let starém vinném sklepě v obci Nový Šaldorf-Sedlešovice jižně od Znojma. Historický klenutý sklep vyhloubený v pískovcovém masivu vytváří ideální podmínky pro zpracování hroznů i následné zrání vína. Díky hloubce několika metrů pod povrchem se ve sklepě drží konstantní teplota a vysoká vlhkost po celý rok, což umožňuje perfektní pozvolné vyzrávání vín v nerezových tancích i v barrique sudech z francouzského dubu.

Tradiční postupy, respektující přístup k charakteristikám místního terroir i jednotlivých odrůd, vášeň a nadšení. To jsou aspekty, které se do chuti vína neoddiskutovatelně promítnou. Arte Vini je členem sdružení VOC Znojmo a VOC Modré sklepy a produkce 90 000 lahví ročně vypovídá o tom, jak moc si zákazníci zdejšího vína cení.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.