Vetlínské zelené BETON 2019 Mádl - malý vinař

189 Kč
Skladem (61 ks)
Můžeme doručit do:
3.4.2023
Možnosti doručení
Víno doporučujeme ke středně lehčím jídlům jak pečeným, tak i smaženým masům.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakter tohoto vína výrazně ovlivnila betonová nádoba, ve které víno 10 měsíců zrálo. Beton je pro zrání vína určitým kompromisem mezi nerezovými tanky a dřevěnými sudy. Na rozdíl od nerezu v něm probíhá mikrooxidace, díky kterému víno nazrává podobně jako v dřevěném sudu. Beton ovšem do vína nepouští dubové aroma, které ne každému vyhovuje. Díky tloušťce betonové nádoby, která velmi dobře izoluje a udržuje stabilní teplotu, není nutné umělé chlazení jako u nerezových tanků. Beton uvolňuje do vína minerály, což má vliv nejen na senzorické vyznění vína, ale například křemík pomáhá zachovat i jeho stabilitu.

Mádlovi byli průkopníci této metody na Moravě a etiketa jejich vín s betonovým mixem nenechá nikoho chladného.

Vzhledem ke staří vinice je úroda Veltlínu vyrovnaná, takže hrozny pravidelně velmi dobře vyzrávají. Zrání na Betonu podporuje ovocný charakter vína, je však plnější i výraznější v chuti i barvě neboť po dokvašení zrálo delší dobu na kvasinkách. Celkově víno působí neutrálně, lehce ovocně.

Doplňkové parametry

Kategorie: Víno
Vinařství: Mádl - malý vinař
Odrůda: Veltlínské zelené
Zbytkový cukr: 7.1
Barva: Bílé
Druh: Tiché
Oblast: Morava
Podoblast: Velkopavlovická
Obsah alkoholu: 11.5
Kyselina: 5.8
Ročník: 2019
Objem: 0.75
Klasifikace: Zemské
Cukr: Suché
Rozměr v cm: Do 30/10 cm
Obec: Velké Bílovice
Šarže: 1981
Země: Česká republika

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

„Poctivá vína, která podporují dobrou náladu a veselý pohled na svět“, tak svoji nabídku popisují ve vinařství Mádl. Terroir Hustopečské pahorkatiny, šetrný přístup a individuální péče věnovaná každému hroznu, vína ze sudu i betonové nádoby, tvrdá práce i hravost – spousta důvodů, proč ochutnat.

Vinařská oblast: Morava

Vinařská podoblast: Velkopavlovická

20 ha vinic

200 tisíc lahví ročně

1992 založeno

V malých bečičkách umístěných v rodinných sklípcích se začal v roce 1992 psát příběh vinařství Mádl. Toto vinařství z Velkých Bílovic nese název “Malý vinař”. Je to přízvisko, které doslova charakterizuje hravý vztah, jež mají zakladatelé této značky k vinné révě a nápoji, který se z ní vyrábí.

Víno prý obyvatele Velkých Bílovic doprovází od kolébky až do hrobu. A tato životní cykličnost je s révou přímo spjatá. Sami vinaři říkají, že celá rodina žila a žije podle ročních cyklů této magické rostliny. V rytmu stále se opakujícího prořezávání keříků, vyvazování a sklízení vznikají ve vinařství Mádl vskutku jedinečná vína, ve kterých věčný koloběh života doslova ucítíte.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.