Gelber Muskateller Terassenselection 2020 Norbert Bauer

Ocenění Poslední kusy
Značka: Norbert Bauer
280 Kč
Vyprodáno
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…
Suchý Muškát žlutý. Nejen letní láska. Velké příjemné překvapení pro ty, kteří doposud měli muškáty raději jen na balkoně. Nenechte se ochudit o zážitek jen kvůli očekávání zcela jiného vína.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Toto víno je ve vůni velmi jemně a elegantně muškátové. V chuti je osvěžující a neagresivní kyselina, která se ideálně snoubí s ovocně-květinovou dochutí a lehkým kořenitým závěrem.

Zapomeňte na unavený sladký Muškát a nechte se okouzlit suchou, svěží a moderní verzí vína, která mezi zákazníky Umění vína má rapidně se rozrůstající skupinu fanoušků. I proto jsme nezůstali jen u Muškátu od Bauerů. Další rakouské zástupce této odrůdy můžete vybírat ZDE.

Muškát žlutý

Muškát žlutý (Muscat à Petits Grains Blancs) je velmi starobylá, moštová a stolní odrůda révy vinné (Vitis vinifera) z eko-geografické skupiny východních odrůd, jedna z nejstarších odrůd vůbec, určená k výrobě bílých vín, ale i k přímé spotřebě.

Muškáty obecně patří k nejstarším odrůdám révy vinné. Jejich pravlastí je patrně Malá Asie, rozšířily se díky Féničanům a později Řekům do Sýrie, Egypta a do arabské oblasti. Zásluhou starých Římanů se muškáty začaly pěstovat po celém jejich impériu, především v dnešní jižní Francii, odtud se později rozšířily do Evropy a na ostatní kontinenty.

Odrůda Muškát žlutý je v současnosti rozšířená po celém světě. Patří mezi širokou paletu muškátových odrůd a je považována za nejušlechtilejší z nich. V teplejších oblastech dává vína výrazná, muškátová, ušlechtilých zbytkových cukrů, popřípadě také ušlechtilá kořenitá dezertní vína. 

Muškát žlutý je možno vyrábět reduktivním způsobem jako odrůdové víno. Víno má potom výrazně muškátové aroma a svěží kyseliny. Odrůda se také užívá k výrobě tokajských vín, která nejsou připravována odrůdově čistá, ale jedná se vždy o cuvée povolených tokajských odrůd.

Ocenění:

  • Prague Wine Trophy - Prague Regional Champion - 90 bodů

Doplňkové parametry

Kategorie: Vína a mošty
Druh: Tiché
Odrůda: Muškát žlutý
Cukr: Suché
Země: Rakousko
Oblast: Dolní Rakousko
Podoblast: Weinviertel
Barva: Bílé
Obsah alkoholu: 12
Ročník: 2020
Objem: 0.75
Klasifikace: Jakostní
Ocenění: Prague Wine Trophy
Uzávěr: Šroubový uzávěr
Rozměr v cm: Do 30/10 cm
Vinařství: Norbert Bauer
Párování: rakouská kuchyně
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Třísetletá historie, pevně svázaná s regionem, půdou, místními odrůdami – to je rodinné vinařství Norbert Bauer. Tradičně silní ve Veltlínech, což od Rakouska čekáte. Bauerovi vás ovšem díky velice specifickému terroir tohoto mikroregionu překvapí exkluzivní kolekcí červených vín, což jistě potěší ty, kteří takové speciality vyhledávají. Ochutnejte vína, která jsou nám blízká nejen geograficky. Jak říká Norbert Bauer: „Naše réva roste v Rakousku, ale kořeny má v Čechách“.

Bauer_logo_nové

Vinařská oblast: Dolní Rakousko

Vinařská podoblast: Weinviertel

90 ha vinic

350tisíc lahví ročně

1721založeno

Rodinné vinařství ze západní části vinařského regionu Weinviertel, které sídlí v malebné vinařské vesničce Jetzelsdorf, kterou najdete pouhých 10 km od hranice s Českou republikou. Jde o vinařství s opravdu dlouhou a bohatou produkční historií, které právě v roce 2021 oslavilo již 300 let od svého vzniku!

Majitel a vinař v jedné osobě Norbert Bauer se svým nejstarším synem Willim těží ze široké škály různých půdních a mikroklimatických pěstitelských podmínek svých vinic a jsou tak každoročně schopni produkovat nejen excelentní bílá vína, ale i limitované množství špičkových červených vín, což je v této oblasti opravdu velkou raritou. 

Více jak 2/3 průměrné roční produkce tvoří bílá vína z tradičních a pro oblast historicky typických odrůd. I zde tak můžete vybírat hned z řady několika různých Veltlínů, nicméně Vaší pozornosti by neměl uniknout základní Veltlín Kellerselektion, který nabízí vše, co si od této odrůdy můžete přát za naprosto bezkonkurenční cenu.  Na druhé straně „veltlínového spektra“ je naprosto neuvěřitelný, komplexní, intenzivní a vibrující Veltlín Reserve Alte Rebe z víc jak 80 let starých keřů.

Vzhledem k průměrné roční produkci kolem 350 tis lahví a surovinové (hrozny k produkci vína) soběstačnosti a naprosté nezávislosti, dokáže vinařství Weingut Bauer nabídnout vína, bílá i červená, za opravdu bezkonkurenční ceny. Stále se zvětšující export nejen na evropské trhy potvrzuje fakt, že kvalitní vína se prosadí i v tak široké konkurenci, jaká na rakouském trhu panuje.

Jsme moc rádi, že jsme v květnu 2022 mohli Norberta Bauera osobně přivítat v Umění vína a celý večer ozdobil fakt, že v tu chvíli byl jeho syn Willy vyhlášen v Rakousku Mladým vinařem roku 2022! Gratulujeme. Máte tak možnost seznámit se s víny, která mají 300letou historii, a zároveň opravdu hvězdnou budoucnost před sebou.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.