Pinot Gris 2018, pozdní sběr Víno Marcinčák

Přírodní
Značka: Marcinčák
295 Kč
Skladem (7 ks)
Můžeme doručit do:
8.6.2023
Možnosti doručení
Odrůdově typická Rulanda šedá v bio kvalitě. Milovníci chlebovinky v chuti budou nadšeni.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Oranžový Pinot gris je charakteristický temně žlutou barvou a ovocným buketem zralého ovoce - kdoulí, žlutého melounu a broskví. V chuti je mohutné, tělnaté s výraznou typickou dochutí (chlebovinou) a mimořádnou mineralitou.

Vína z rodinného vinařství Víno Marcinčák jsou jedinečným odrazem terroir (podloží, podnebí, odrůdy..) Teplé badenské moře zanechalo na jižní Moravě mocné sedimenty vápnitých štěrků, písků a jílů, které tvoří nejvýznamnější horizont zdejších viničních tratí. Srovnatelné geologické podloží vinic je charakteristické i pro oblast Médoc v Bordeaux, jejichž třetihorní sedimenty se usazovaly v zálivech stejného moře jako sedimenty v oblasti Dobrého Pole.

Doporučujeme podávat k pokrmům z drůbeže a bílého masa. Ideální teplota podávání je 9 - 11 °C.

Všichni vinaři zastoupení na Umění vína přistupují k vinicím a práci na nich velmi zodpovědně a jako daru, který chtějí předat většinou svým dětem v ještě lepším stavu než sami dostali. Ne všichni však podstupují i administrativní procesy spojené s bio certifikací. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Víno
Vinařství: Marcinčák
Odrůda: Rulandské šedé
Zbytkový cukr: 15.7
Barva: Oranžové
Druh: Tiché
Oblast: Morava
Podoblast: Mikulovská
Obsah alkoholu: 12.5
Kyselina: 6.5
Ročník: 2018
Objem: 0.75
Klasifikace: Pozdní sběr
Cukr: Polosladké
Uzávěr: Korek
Rozměr v cm: NAD 30/10 cm
Obec: Novosedly
Šarže: PG01810P
Vinice: Daniel
Země: Česká republika

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Rodinné BIO vinařství hospodařící na vlastních vinicích ležících v Mikulovské vinařské podoblasti. Od roku 2008 je vinařství největším vinohradnickým BIO-pěstitelem v České republice. Produkce vinařství je zaměřena výhradně na přívlastková vína z tradičních odrůd. Jejich široký sortiment doplňují vína botrytická, ledová a slámová, která jsou vyhlášenou specialitou vinařství, vše v BIO kvalitě.

Vinařská oblast: Morava

Vinařská podoblast: Mikulovská

122 ha vinic

180 tisíc lahví ročně

1998 založeno

Vinařství Marcinčák je již dlouhou dobu synonymem pro prvotřídní organická vína s bio certifikací. Z tohoto mikulovského vinařství pochází výhradně vína přívlastková a speciality, jako výběr z cibéb, slámová nebo ledová vína. Mají na kontě zlaté a platinové medaile ze čtyř kontinentů, pravidelně získávají řadu ocenění v ČR i v zahraničí, a to včetně vítězství v České biopotravině roku.

Osobitá vína pro nejnáročnější, tak by se dala charakterizovat nabídka vinařství Marcinčák. Mísí v sobě neopakovatelný charakter viničních tratí, historií prověřené tradiční odrůdy, šetrný přístup k pěstování a moderní výrobní postupy, jež dohromady dávají vzniknout vskutku nezaměnitelným vínům. Pestrou nabídku přívlastkových vín doplňují vína botrytická, ledová a slámová, speciality tohoto vinařství.

Všechna vína jsou organická, při jejich výrobě se nepoužívají žádné herbicidy, pesticidy ani umělá hnojiva. Namísto toho vinařství používá výhradně šetrné přírodní produkty, které si mnohdy i sami vyrábí z bylin a vermikompostu.  Od roku 2008 je vinařství největším vinohradnickým BIO-pěstitelem v České republice.

Vlajkovou lodí vinařství Marcinčák jsou slámová a jiná přírodně sladká vína. Jejich výroba je velmi náročná a právem se označuje za vrchol vinařského umění. Vznikají tak, že se hrozny přírodní cestou zbaví vody, a tím se zvýší koncentrace jejich cukrů, kyselin a dalších minerálů. K tomu dochází buďto za pomoci ušlechtilé plísně botrytis cinerea, pomocí mrazu nebo dlouhodobým vysoušením na slámě.

Vína jsou ceněna nejen u nás, ale i v zahraničí, a každoročně sklízí úspěchy a ocenění na renomovaných soutěžích.

„Našim největším bohatstvím jsou naše vinice, kde se víno rodí a získává svůj neopakovatelný charakter. Je to půda a podnebí, které vytváří mimořádné terroir předurčené pro zrození velkých vín.“ Petr Marcinčák

Pokud se chcete dozvědět více o vinařství přímo od Petra, přečtěte si článek na našem blogu.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.