Riesling Classic 2018, pozdní sběr Reisten

245 Kč
Skladem (>100 ks)
Můžeme doručit do:
8.6.2023
Možnosti doručení
Typická minerální vůně s jemnými citrusovými tóny a lehkým dotekem vůně žlutého ovoce. V závěru aroma můžete vnímat vůni čerstvého jablíčka, podtrženou lehkou petrolejovou stopou. Plná chuť je typická svou pikantní kyselinkou, šťavnatou ovocností a výraznějším minerálním projevem, kdy v dochuti můžete vnímat jemné tóny meruňkové pecky

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výroba

Hrozny zintegrované produkce byly ručně sklizeny přicukernatosti 21,5 °NM. Macerace rmutu probíhala podobu 10 hodin, poté šetrné lisování a odkalení snáslednou řízenou fermentací. Víno zrálo 5 měsíců naplných kalech.

Ročník 2018

Ročník 2018 se vyznačuje velkým množstvím úrody avysokou kvalitou sklizených hroznů. Révě se velmi dařilo a hroznů se urodilo nejvíce za posledních 18 let. Počasí bylo velmi teplé snízkým výskytem srážek ahrozny dozrávaly dříve, proto byl sběr zahájen vprvní polovině září, což bylo o dva týdny dříve než vroce 2017. Tento rok byl také příznivý pro zrání modrých odrůd, zekterých se vyrábí červené víno. Vyšší teploty příznivě ovlivnily tvorbu antokyanových barviv a zrání tříslovin. Můžeme se těšit na zajímavá červená vína ve vynikající kvalitě.

Doplňkové parametry

Kategorie: Víno
Vinařství: Reisten
Odrůda: Ryzlink rýnský
Produktová řada: CLASSIC
Zbytkový cukr: 4.1
Barva: Bílé
Druh: Tiché
Oblast: Morava
Podoblast: Mikulovská
Obsah alkoholu: 12
Kyselina: 6.6
Ročník: 2018
Objem: 0.75
Klasifikace: Pozdní sběr
Cukr: Suché
Uzávěr: Korek
Rozměr v cm: Do 30/10 cm
Obec: Mikulov
Šarže: 2718
Vinice: Valtická
Země: Česká republika

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
reisten

Hluboká mineralita a kořeněné aroma jsou charakteristickými znaky vín z pálavského vinařství Reisten. Do chuti se promítají nejenom specifické podmínky tohoto věhlasného regionu, ale také šetrné zacházení s vinicemi a ohleduplný přístup vinařů k přírodě.

Vinařská oblast: Morava

Vinařská podoblast: Mikulovská

42 ha vinic

300 tisíc lahví ročně

1999 založeno

Vinice tohoto mikulovského vinařství se rozprostírají po území tří historicky významných vinařských obcí. A hlavním záměrem vzniku vinařství Reisten bylo zprostředkovat milovníkům vína autentickou chuť tohoto regionu. Od této myšlenky se odvíjel i výběr odrůd, převážně burgundských, jako je Pinot blanc Gris, ale také Riesling a Ryzlink vlašský. Právě ty umožnily využít specifický charakter zdejších viničních tratí a přenést jej do vína.

Díky tomu vznikají ve vinařství Reisten osobitá vína, ze kterých takřka cítíte atmosféru Středomoří. Ve vůni rozpoznáte mateřídoušku, dobromysl i třemdavu a nitro vám rozehřeje hluboká mineralita a kořenitost, která vyvolává pocit letmých pohlazení slunečními paprsky. Reisten vyrábí především bílá vína, mezi speciality se řadí Pinot blanc, Riesling, Sauvignon blanc, Chardonnay, Ryzlink vlašský, Pinot gris a Gewürztraminer. Zastoupeny jsou ale i některé modré odrůdy, jako Merlot, Pinot noir a Svatovavřinecké.

Šetrné zacházení s vinicemi, ohleduplný přístup k přírodě a věrnost původním odrůdám se odměňují vskutku jedinečnými víny, která zaujmou významné místo ve vaší domácí vinotéce.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.