Sauvignon 2023, kabinet Mádl - malý vinař

160 Kč
(5 ks)
Možnosti doručení

Výborný Sauvignon z vinařství Mádl s přívlastkem kabinetní víno. Zaujme žlutozelenou barvou, jemnou ovocně-květovou vůní a šťavnatou chutí s jemnou kyselinkou. Skvěle doplní kozí sýr, mořské plody nebo asijskou kořeněnou kuchyni. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kabinetní Sauvignon z vinařství Mádl v suché variaci. Hned po nalití do sklenice si všimnete zářivé žluté barvy se zelenými odlesky. Vůně je příjemná, ovocná po angreštu a florální po lipovém květu. 

Na suchém patře ucítíte šťavnaté tóny broskve a citrusových plodů s jemnou kyselinkou. Podávejte vychlazené na 8–10 °C, ideálně k pokrmům z mořských plodů, italskému rizotu, asijské kuchyni nebo kozímu sýru. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Vína a mošty
Druh: Tiché
Odrůda: Sauvignon
Cukr: Suché
Země: Česká republika
Oblast: Morava
Podoblast: Velkopavlovická
Barva: Bílé
Obsah alkoholu: 12
Ročník: 2023
Objem: 0.75
Obec: Velké Bílovice
Vinice: Přední hora
Klasifikace: Kabinetní
Sdružení: Velkobílovičtí vinaři
Uzávěr: Šroubový uzávěr
Šarže: 2303
Zbytkový cukr: 2
Kyselina: 5.8
Vinařství: Mádl - malý vinař
Párování: italská kuchyně, risotto, indická kuchyně, asijská kuchyně, sýry, kozí sýry, bílá masa, plody moře

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
madl-maly-vinar

„Poctivá vína, která podporují dobrou náladu a veselý pohled na svět“, tak svoji nabídku popisují ve vinařství Mádl. Terroir Hustopečské pahorkatiny, šetrný přístup a individuální péče věnovaná každému hroznu, vína ze sudu i betonové nádoby, tvrdá práce i hravost – spousta důvodů, proč ochutnat.

Vinařská oblast: Morava

Vinařská podoblast: Velkopavlovická

20 ha vinic

200 tisíc lahví ročně

1992 založeno

V malých bečičkách umístěných v rodinných sklípcích se začal v roce 1992 psát příběh vinařství Mádl. Toto vinařství z Velkých Bílovic nese název “Malý vinař”. Je to přízvisko, které doslova charakterizuje hravý vztah, jež mají zakladatelé této značky k vinné révě a nápoji, který se z ní vyrábí.

Víno prý obyvatele Velkých Bílovic doprovází od kolébky až do hrobu. A tato životní cykličnost je s révou přímo spjatá. Sami vinaři říkají, že celá rodina žila a žije podle ročních cyklů této magické rostliny. V rytmu stále se opakujícího prořezávání keříků, vyvazování a sklízení vznikají ve vinařství Mádl vskutku jedinečná vína, ve kterých věčný koloběh života doslova ucítíte.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.