Vino di Contrada BB Bombolieri 2016 Arianna Occhipinti

Přírodní Poslední kusy
1 750 Kč
Skladem (3 ks)
Můžeme doručit do:
15.4.2024
Možnosti doručení
Jedno z tří vín z odrůdy Frappato v našem portfoliu, které vám nabízí jedinečnou možnost srovnat vliv terroir na víno ze stejné a místně typické odrůdy. Od vinařky, která je světově uznávanou specialistkou právě na Frappato.

Detailní informace

Detailní popis produktu

BB (Bombolieri)– nacházíme se na vápencovém ostrohu s výhledem na Serra San Bartolo. Povrchová vrstva písku je zde nižší, dosahuje maximálně 25 cm, pod ní vápencové skály. Zde na Vigna Strada se rodí toto květinové, čisté víno, s výraznou kyselinou. Vyrobeno 2700 lahví. Stejně jako všechna vína tohoto vinařství ve striktní biokvalitě.  

Vzhledem k tomu, že zde nejsou kodifikovány grand cru, je označení contrada používáno jako ekivivalent k jasné vymezenému terroir, určité viniční polohy. 

Dopřejte si srovnávací degustaci vína ze stejné odrůdy, ale z jiného mikroterroir: 

Vino di Contrada PT 2016

Vino di Contrada FL 2016

Doplňkové parametry

Kategorie: Vína a mošty
Druh: Tiché
Odrůda: Frappato
Cukr: Suché
Země: Itálie
Oblast: Sicilia
Barva: Červené
Obsah alkoholu: 13
Ročník: 2016
Objem: 0.75
Uzávěr: Korek
Vinařství: Arianna Occhipinti
Párování: italská kuchyně

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Sicilské vinařství Arianni Occhipinti je více než jen producent špičkových přírodních vín. Je nositelem myšlenky, že víno je třeba respektovat tak, jako by to byl člověk. Člověk, který si s sebou přináší svou historii, myšlenky, nálady, charakter.

Vinařská oblast: Itálie

Vinařská podoblast: Sicílie 

10 ha vinic

120 tisíc lahví ročně

2009 založeno

Jako červená nit zde ve Fossa di Lupo vede místní silnice SP68. Kdysi to byla úzká kamenná cesta – nejstarší doložená vinařská cesta. Okolo téhle cesty se rozbíhá příběh Arianny Occhipinti a jejich vín. Ještě než ochutnáte, poznáte to z názvu některých z nich.  

Jihovýchod Sicílie, hory Monte Iblei  - vytvářejí v blízkosti města Vittoria specifické mikroklima. Svahy nízko nad mořem, slunce, horký vítr, vápencové podloží. Autochtonní odrůdy jsou zde pro vinaře velkým darem, protože větry od Sahary přinášejí teploty šplhající se až k 50 °C, a tak je nutné se spolehnout na odrůdy, které tyto extrémy zvládají.  

Nacházíme se zde na území jediného definovaného sicilského DOCG. Pěstované odrůdy jsou Frappato a Nero d´Avola. Zajímavostí je, že stejně jako víno, je z této oblasti velmi ceněný i olivový olej  - i on zde má své „grand cru“. 

Nero d´Avola je nejpěstovanější odrůdou na Sicílii a ve vínech Arianni Occhipinti naleznete jeho elegantní a současnou interpretaci. Bez přehánění je Arianna světově proslulá svým pojetím druhé pěstované odrůdy – Frappato. Od roku 2016 vytváří z této odrůdy vína pro různá oddělená mikroterroir. Tato jemná delikátní odrůda jí umožňuje zaměřit se na jednotlivá terroir a nabídnout vám tak srovnání vín, která přináší jemné nuance jednotlivých vinic a jejich charakterů. Je to spojení umění a citlivosti vinaře, a zároveň odrůdy, která si nebere všechnu slávu pro sebe, netlačí se do popředí, ale umožňuje nést zprávu o tom, kde a za jakých podmínek se její víno zrodilo.  

„Půdu nedědíme po našich předcích, ale půjčujeme si ji od našich dětí“, tento citát nejlépe charakterizuje přístup Arianny Occhipinti. Sama ho charakterizuje jako rozhovor – respektující a autentický. Uctivý vztah k zemi, jehož opravdovost je prověřována každodenním kontaktem. Poznání, které se rodí z tvrdé práce. Zkušenosti, které jsou každý rok nové a přece přinášejí opakující se vzorce. Dobré hrozny, ze kterých se vyrábí dobré víno. I zde jsme za hranicí bio produkce. Ruční práce na vinici, nulové použití chemických a syntetických hnojiv, divoké rostliny mezi řádky, zelené hnojení, biodiverzita, ruční sklizeň. To vše se skrývá za výjimečnými víny tohoto vinařství. 

To vše se skrývá za výjimečnými víny tohoto vinařství. Tento přístup přinesl také vinařství Occhipinti Zelený emblém Roberta Parkera, výroční ocenění, které označuje vinařství, jež jsou lídry a v mnoha případech průkopníky udržitelnosti.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.