Johanniter 2020, Liščí vrch Kadrnka

242 Kč
Skladem (82 ks)
Můžeme doručit do:
30.3.2023
Možnosti doručení
„Jožinek, jak mu říká děda, je v roce 2020 minerální plnohubý rýňák jak poleno,“ říká Jindra Kadrnka. Ovocný, komplexní, s kořenitým a slaným závěrem. Odrůda, se kterou se často nepotkáte.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zlatožlutá barva slibuje bohatost vína, která tam všude je. Ve vůni jsou zralé meruňky, broskve, nektarinky, jemná květnatost, kořenitost s minerálním podtónem. Chuť je velmi živá, ovocitá, šťavnatá, komplexní a krásně slaná s kořenitým závěrem. Víno kvasilo a zrálo na dubovém sudu.
Johanniter je bílá interspecifická odrůda, vhodná pro ekologickou výrobu hroznů. Byla vyšlechtěná v roce 1968 ve Freiburgu. Kříženec odrůd (Ryzlink rýnský x Seyve-Villard 12481) x (Rulandské šedé x Chrupka). Odrůda je středně raná, dozrává ve druhé polovině září. Víno je ovocitého typu podobné Ryzlinku rýnskému a Rulandskému šedému. Dává vyšší výnosy než RR a dosahuje i vyšší cukernatosti při nižších kyselinách. Charakterní jsou melounové, hruškové a mandarinkové tóny ve vůni i chuti.

Doplňkové parametry

Kategorie: Víno
Vinařství: Kadrnka
Odrůda: Johanniter
Zbytkový cukr: 0.9
Barva: Bílé
Druh: Tiché
Oblast: Morava
Podoblast: Mikulovská
Obsah alkoholu: 12.5
Kyselina: 6.7
Ročník: 2020
Objem: 0.75
Klasifikace: Pozdní sběr
Cukr: Suché
Rozměr v cm: NAD 30/10 cm
Obec: Březí
Ocenění: Vinařství roku 2022
Šarže: 1 6 / 2 0
Vinice: Liščí Vrch
Země: Česká republika

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařství Kadrnka je rodinné vinařství hospodařící v okolí Mikulova v blízkosti Pavlovských a Dunajovských vrchů. Nyní již čtvrtá generace vinařů vytváří vína v duchu integrované produkce. Důraz na práci ve vinici, minimalizace zásahů, šetrný přístup ke keři, hroznu i vínu celkově dává vzniknout vínům s osobitým charakterem.

Vinařská oblast: Morava

Vinařská podoblast: Mikulovská

11 ha vinic

60 tisíc lahví ročně

2009 založeno

Ve vinařství Kadrnka věří, že to nejlepší víno vzniká už na vinici. Ideální hrozen musí být poctivě a zkušeně veden po celé cestě jeho života až do stočení do lahve. A že ta cesta něco zabere.

Na 11 hektarech viničních tratí zvukomalebných jmen ve vinařství Kadrnka vzniká ze 70 % Ryzlink vlašský a Ryzlink rýnský. Jsou to odrůdy, které ve zdejším podnebí a půdních podmínkách nejlépe prosperují. Kadrnka o vinice pečuje v souladu s Integrovanou produkcí a záměrem je postupně se přesunout ke kompletnímu bio pěstování. Každá trať a stáří vinice má vlastní šarži a unikátní chuťové vlastnosti. Kromě zmíněných typických odrůd zde pěstují Pálavu, Chardonnay, Rulandské bílé, Veltínské zelené a Johaniter a Merlot.

Na každém hektaru půdy se pne až 6000 keřů a z každého jednoho ve vinařství průměrně vytvoří jednu láhev vína. Bílá vína zrají v nerezových nádržích i v akátových a dubových sudech či betonových vajíčkách. Pak se udržují delší dobu na jemných kalech, což dělá chuť krémovitou, plnou a vícevrstevnatou. Červená vína leží na rmutu v betonových vajíčkách několik měsíců. Po vylisování víno ještě další rok zraje, než jej přesunou do dřevěných sudů, a pak ho čeká ještě 12 až 18 měsíců dozrávání, než se naplní do lahví.

Vinařství Kadrnka je členem spolku Dunajovské kopce, kde se snaží šířit a propagovat typické odrůdy, jež zároveň představují vlajkové lodě zdejší produkce. V roce 2018 se stalo Vinařem roku v kategorii Malé rodinné vinařství a jejich Ryzlink rýnský získal cenu Národního šampiona bílých vín.

S víny roku 2021 přichází vinařství s novým systémem zatřiďování svých vín. Přečtěte si více to tom, že s víny od Kadrnky můžete vystoupat na K2 i mnohem výš.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.