Ryzlink vlašský 2021 Liščí vrch K4, pozdní sběr Kadrnka

Ocenění
Značka: Kadrnka
315 Kč
Skladem (6 ks)
Můžeme doručit do:
20.6.2024
Možnosti doručení

Šťavnatý Vlašák s aroma zralého žlutého ovoce a intenzivní, ovocitou chutí s kořenitým, minerálním závěrem. Skvěle doplní tvrdé sýry, těstoviny, drůbeží, mořské plody a ryby. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zlatožlutý Ryzlink Vlašský ze 48 let starých keřů Liščího vrchu, jedné z nejkvalitnější vinic na Moravě. Víno zrálo rok na hrubých kvasnicích v akátových sudech. 

Na nose zaujme strukturovaností, bohatou ovocností, jemnou kořenitostí, mineralitou a tóny medu a bylinek. Na patře je velmi plný a vyzrálý, s tóny červených jablek, hrušek a rynglí, se slaným dlouhým závěrem.  

Podávejte vychlazený na 12–14 °C, ideálně spolu s tvrdými sýry, těstovinami, drůbeží nebo mořskými plody a rybami.  

Ocenění:

  • Král Vín 2022 - 85,60 bodů
  • Král vín 2023 - 85 bodů
  • Vinařství roku 2022
  • VinařstvíWine & Degustation - 89,83 bodů

Doplňkové parametry

Kategorie: Vína a mošty
Druh: Tiché
Odrůda: Ryzlink vlašský
Cukr: Suché
Země: Česká republika
Oblast: Morava
Podoblast: Mikulovská
Produktová řada: K4
Barva: Bílé
Obsah alkoholu: 12.5
Ročník: 2021
Objem: 0.75
Obec: Březí
Vinice: Liščí Vrch
Klasifikace: Pozdní sběr
Sdružení: Dunajovské kopce
Ocenění: Král vín, Vinařství roku, Wine & Degustation
Uzávěr: Šroubový uzávěr
Šarže: 17/21
Zbytkový cukr: 3.2
Kyselina: 8
Vinařství: Kadrnka
Párování: italská kuchyně, těstoviny, sýry, tvrdé sýry, bílá masa, plody moře, ryby

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařství Kadrnka je rodinné vinařství hospodařící v okolí Mikulova v blízkosti Pavlovských a Dunajovských vrchů. Nyní již čtvrtá generace vinařů vytváří vína v duchu integrované produkce. Důraz na práci ve vinici, minimalizace zásahů, šetrný přístup ke keři, hroznu i vínu celkově dává vzniknout vínům s osobitým charakterem.

Vinařská oblast: Morava

Vinařská podoblast: Mikulovská

Ocenění: Vinařství roku

11 ha vinic

60 tisíc lahví ročně

2009 založeno

Ve vinařství Kadrnka věří, že to nejlepší víno vzniká už na vinici. Ideální hrozen musí být poctivě a zkušeně veden po celé cestě jeho života až do stočení do lahve. A že ta cesta něco zabere.

Na 11 hektarech viničních tratí zvukomalebných jmen ve vinařství Kadrnka vzniká ze 70 % Ryzlink vlašský a Ryzlink rýnský. Jsou to odrůdy, které ve zdejším podnebí a půdních podmínkách nejlépe prosperují. Kadrnka o vinice pečuje v souladu s Integrovanou produkcí a záměrem je postupně se přesunout ke kompletnímu bio pěstování. Každá trať a stáří vinice má vlastní šarži a unikátní chuťové vlastnosti. Kromě zmíněných typických odrůd zde pěstují Pálavu, Chardonnay, Rulandské bílé, Veltínské zelené a Johaniter a Merlot.

Na každém hektaru půdy se pne až 6000 keřů a z každého jednoho ve vinařství průměrně vytvoří jednu láhev vína. Bílá vína zrají v nerezových nádržích i v akátových a dubových sudech či betonových vajíčkách. Pak se udržují delší dobu na jemných kalech, což dělá chuť krémovitou, plnou a vícevrstevnatou. Červená vína leží na rmutu v betonových vajíčkách několik měsíců. Po vylisování víno ještě další rok zraje, než jej přesunou do dřevěných sudů, a pak ho čeká ještě 12 až 18 měsíců dozrávání, než se naplní do lahví.

Vinařství Kadrnka je členem spolku Dunajovské kopce, kde se snaží šířit a propagovat typické odrůdy, jež zároveň představují vlajkové lodě zdejší produkce. V roce 2018 se stalo Vinařem roku v kategorii Malé rodinné vinařství a jejich Ryzlink rýnský získal cenu Národního šampiona bílých vín.

S víny roku 2021 přichází vinařství s novým systémem zatřiďování svých vín. Přečtěte si více to tom, že s víny od Kadrnky můžete vystoupat na K2 i mnohem výš.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.