Kerner 2023, pozdní sběr Baláž

Ocenění
Značka: Baláž
190 Kč
Skladem (30 ks)
Můžeme doručit do:
20.6.2024
Možnosti doručení

Suchý Kerner z vinařství Baláž, který zaujme typickým odrůdovým projevem a jemnou aromatikou. Vyzrálá, osvěžující chuť skvěle doplní lehké úpravy bílého drůbežího masa a sladkovodní ryby. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vyzrálé a svěží víno z odrůdy Kerner z rodinného vinařství Baláž. Hned po nalití do sklenky zaujme tmavě žlutou barvou a typicky odrůdovým aroma.

Na nose ucítíte čistou, příjemnou vůni, která se po prodýchání projevuje jemnými tóny peckového ovoce a citrusů. V závěru ucítíte lehký nádech citrusové kůry a exotického koření.

Na patře je víno suché, přímé a osvěžující. Ucítíte tóny peckového a jádrového ovoce a citrusů, citrusovou kyselinku a středně dlouhý ovocný závěr.

Víno podávejte vychlazené na 11–12 °C. Skvěle doplní bílé drůbeží maso a sladkovodní ryby.

Ocenění:

  • Prague Wine Trophy -  Gold

Doplňkové parametry

Kategorie: Vína a mošty
Druh: Tiché
Odrůda: Kerner
Cukr: Suché
Země: Česká republika
Oblast: Morava
Podoblast: Mikulovská
Produktová řada: Klasik
Barva: Bílé
Obsah alkoholu: 13.5
Ročník: 2023
Objem: 0.75
Obec: Dolní Dunajovice
Vinice: Zimní Vrch
Klasifikace: Pozdní sběr
Sdružení: Dunajovské kopce
Ocenění: Prague Wine Trophy
Uzávěr: Šroubový uzávěr
Šarže: 2-23
Zbytkový cukr: 1.8
Kyselina: 6.3
Vinařství: Baláž
Párování: bílá masa, ryby, sladkovodní ryby, drůbež

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Špičková, originální vína, která neomylně ukazují na svůj původ. To jsou vína Vinařství Baláž. Respekt k tradici znamená, že u Balážů navazují na znalosti a zkušenosti předků a věnují se ověřeným odrůdám, kterým se v místních podmínkách nejlépe daří. Vznikají tak moderní a autentická vína, která mají jasný, přirozený a jedinečný projev.

Vinařská oblast: Morava

Vinařská podoblast: Mikulovská

12ha vinic

50 tisíc lahví ročně

1995založeno

Už jako malí kluci pomáhali bratři Balážovi na malém vinohradě, sbírali hrozny a zapojovali se i do lisování. O technologii výroby vína se dozvěděli od otce, o zelených pracích na vinohradě zase od maminky. A tak v návaznosti na rodinnou tradici vzniklo v devadesátých letech vinařství Baláž. O pár let později už Balážovi obhospodařovali vlastní vinohrady.

Dnes tu na 12 ha vinic vznikají lahodná vína nesoucí specifický charakter terroir Pálavy a Dunajovských kopců. Viniční trati se nachází převážně v Dolních Dunajovicích, ale i v rámci geografického členění v katastru vinařské obce Mikulov a Bavory. O vinice Balážovi pečují šetrným způsobem dle zásad integrované produkce a víno vyrábí pomocí nejmodernějších metod, avšak s úctou k tradici. Vína zrají převážně v nerezových nádobách, vína z vyšších řad i v sudech (barrique, akát), ale i v betonových vejcích.

Vzhledem k charakteru oblasti a přirozeným půdním, klimatickým a mikroklimatickým podmínkám produkuje vinařství převážně bílá vína. Mezi vlajkové lodě patří Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Rulandské bílé, Sylvánské zelené a čím dál populárnější Pálava. Pro milovníky červených vín je v nabídce i např. Rulandské modré a Frankovka.

Aktuálně se vína dělí do řad: Klasik, Baláž, Tannowitz a na Umění vína naleznete i speciální česko-rakouskou řadu Pontic.

Do vinaření se zapojuje celá rodina. O vinice a výrobu lahvových vín se stará Jiří, o výrobu stáčeného vína zase Jan. Expedici vína zajišťuje třetí z bratrů Ludvík. Nemalou měrou však přispívají i další členové - Jiřího manželka Sylva, jejich dcera Lucie s manželem, syn Jiří s manželkou a do rodiny už přibývají malí pomocníci.

Je pro nás radostí mít v portfoliu Umění vína vinařství, které bez velkých slov naplňuje to nejlepší z rodinné tradice. V podtitulu vinařství mají „charakter elegance“. Obojí u nich naleznete beze zbytku. A že za tím vším se skrývá nikdy nekončící práce celé rodiny, to nelze přehlédnout, ačkoli se tím ve vinařství nikdo neohání. Takoví jsou Balážovi, taková jsou jejich vína. Vína z jarního plnění vyprodaná již na podzim ukazují, že máme u nás už velkou skupinu zákazníků, kteří to dokáží ocenit.

Více o tom, jak na víno, rodinu a vše související nahlíží samotný Jirka Baláž naleznete na našem blogu.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.