Pavlovská špička Ilias

1 980 Kč
Vyprodáno
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Moravský Řek Georgias Ilias pro nás již přes druhou dekádu tvoří v Pavlově vína, která jsou bez nadsázky na světové úrovni. Na čem se všichni vinaři shodují je, že víno vzniká ve vinicích. Proto od roku 2012 hospodaří Vinařství Ilias v Bio režimu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

V balíčku Pavlovská špička najdete 6 vín z vinařství Ilias.

Veltlínské zelené Stará hora 2022 - Zářivě zelenkavě žlutá barva se slámovými odlesky. Vůně je čistá, ovocná, s nádechem mirabelek a bílých květů. Chuť je šťavnatá, elegantní s velmi příjemnou mineralitou, kyselinou a tóny zralého žlutého ovoce.

Ryzlink rýnský I. 2020, pozdní sběr - Fermentace v nerezových tancích. Vůně je minerální s aroma meruněk a kandovaného ovoce. V chuti se objevují tóny sušených meruněk s příjemně strukturovanou kyselinou a dlouhým, minerálním a šťavnatým závěrem.

Pinot Gris 2020, pozdní sběr - Fermentace v nerezové nádobě pomocí biokvasinek, čtyřměsíční zrání na jemných kalech. Barva je sytě zlatá, vůně evokuje medovou plástev a citrusy. V chuti med, pomeranč a mineralita se špetkou soli.

Ryzlink vlašský II. 2020, pozdní sběr - Fermentace v nerezových tancích. Víno má zlatožlutou barvu, vůně je minerální a s aroma rozkvetlé louky. V chuti medové rozinkové tóny s minerálně slaným závěrem.

Chardonnay Family Reserve 2019, pozdní sběr - Víno zrálo v barikových sudech. Sytě zlatá barva se zelenými odlesky a krásnou viskozitou. Ve vůni zralé exotické plody obohacené tóny vanilky a skořice, jemná chuť vypáleného sudu s typickou minerální dochutí.

Pinot Noir Family Reserve 2021, pozdní sběr

Doplňkové parametry

Kategorie: Vína a mošty
Druh: Tiché
Odrůda: Chardonnay, Rulandské modré, Rulandské šedé, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Veltlínské zelené
Cukr: Suché
Země: Česká republika
Oblast: Morava
Podoblast: Mikulovská
Barva: Bílé, Červené
Ročník: 2022, 2021, 2020, 2019
Objem: 0.75
Rozměr v cm: Nad 30/10 cm
Vinařství: Ilias
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Rodinné vinařství, které je bytostně spojeno s Pálavou, ale s víny světových kvalit. Certifikovaná bio produkce na necelých 7ha půdy, ročně 30tis. láhví. 50tiletý vinohrad na Staré hoře, viniční tratě U třech panen, Slunný vrch, U božích muk – terroir v láhvi, bez kompromisů – to jsou vína Ilias.

Vinařská oblast: Morava

Vinařská podoblast: Mikulovská

6,5 ha vinic

30 tisíc lahví ročně

1998 založeno

Myšlenka na malé rodinné vinařství vznikla v hlavě Georgia Iliase s příchodem nového milénia. A po prvních zkušenostech s malovýrobou vysázel na pavlovském Slunném vrchu tři hektary vinic. Než přišla první sklizeň, vyráběl Georgios 2 a 3 litry vína z kupovaných hroznů s cílem osvojit si veškeré procesy s výrobou vína spojené. Díky tomu se naučil vše, co s vinařstvím a péčí o vinice souvisí, a pochopil souvislosti mezi podnebím, půdou a vinnou révou.

Dnes toto rodinné vinařství hospodaří na 7 hektarech vinic s roční produkcí 35 tisíc lahví. Od roku 2012 navíc v režimu bio s příslušnou certifikací.

O vinice pečuje celá rodina a do tajů sklepních prací nyní Georgio zasvěcuje i svého nejstaršího syna. Na jihovýchodně orientovaném Slunném vrchu se pěstuje merlot, pinot noir i blanc, tramín, ryzlink vlašský a chardonnay. Nížeji položená trať U božích muk poskytuje výborné podmínky pro růst rakouských odrůd veltínského zeleného. Nedaleko novomlýnské nádrže rostou na trati U třech panen čtyři druhy ryzlinku rýnského. A na jihovýchodním svahu Pod hradem s nadmořskou výškou 360-400 m n.m. dozrávají hrozny odrůdy pinot gris.

Navzdory své velikosti získává vinařství Ilias v průvodci nejlepšími víny Moravy i Čech již třetím rokem jedno z nejlepších hodnocení. A není divu, poctivost a vášeň, se kterou rodina ke své práci přistupuje, zkrátka přináší výsledky.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.