Rosé Bočky 2019, VOC J. STÁVEK

Poslední kusy
Značka: J. Stávek
333 Kč
Vyprodáno
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…
Seriózní rosé z téměř padesátileté vinice. Modří už vědí! Rosé, které vyvrací mýty o pouze letním a lehkovážném pití. VOC Modré hory, Jan Stávek – záruka pro ty, kteří to s objevováním kvalitního rosé myslí vážně.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Rosé Bočky představuje krásné suché rosé s delší životností. Během tří dní macerace se z výborně vyzrálých slupek uvolnily velmi poutavé aromatické látky a víno zároveň zpevnilo svou strukturu. Atraktivní korálová barva s mosaznými odstíny na okraji dokazuje stoprocentní zdraví hroznů, a zároveň nazrálost vína. Aroma je komplexní, připomíná malinový sorbet, rybízový mošt, hřebíček a pryskyřici. V chuti je nejdříve patrný vjem moučnatosti vyzrálého panenského jablíčka, která přechází do šťavnatosti granátového jablka a pikantnosti lehce hořkých citrusů. Dochuť je plná hořkosladkých taninů, které zvýrazňují kořenitost rozmarýnu. Mírná slanost vína poukazuje na téměř padesátiletou vinici.

VOC Modré hory je prvním VOC v České republice, které vyrábí VOC vína pouze z modrých odrůd révy vinné. Vinaři regionu pečlivě a dlouho vybírali a zvolili z těch nejtradičnějších, momentálně nejpěstovanějších a nejpříhodnějších pro svůj region tři: Frankovku, Svatovavřinecké a Modrý Portugal. Z těchto je možné uvádět na trh červená vína po 18 měsíčním zrání a mladá rosé vína.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vína a mošty
Druh: Tiché
Odrůda: Svatovavřinecké
Cukr: Suché
Země: Česká republika
Oblast: Morava
Podoblast: Velkopavlovická
Barva: Růžové
Obsah alkoholu: 12
Ročník: 2019
Objem: 0.75
Obec: Němčičky
Vinice: Bočky
Sdružení: Mladí vinaři
Uzávěr: Šroubový uzávěr
Rozměr v cm: Do 30/10 cm
Šarže: 719
Zbytkový cukr: 3
Kyselina: 5.5
Vinařství: J. Stávek
Apelační systém: VOC Modré hory
Párování: sýry, dubliner
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

"

Vinařství navazuje na rodinnou tradici, která sahá až do roku 1898. Frankovka a fortifikovaná vína jsou vlajkovými loděmi vinařství. Jan Stávek byl v roce 2020 vyhlášen Enologem roku ČR a jeho odbornosti si cení v mnoha dalších vinařstvích. Jsme rádi, že u nás najdete plnou šíři jeho sortimentu.

Vinařská oblast: Morava

Vinařská podoblast: Velkopavlovická

10 ha vinic

45 tisíc lahví ročně

1898 založeno

Vinařský dům v Němčičkách postavil v roce 1898 František Kopřiva a do tohoto roku se také datuje vznik rodinného vinařství. Dnes ho vede Jan Stávek, který nejen že řemeslo dokonale ovládá, ale umění výroby vína také předává ostatním. Učí na České zemědělské univerzitě v Praze, na Vinařské akademii ve Valticích a v Národním vinařském centru. Díky své edukativní činnosti byl v roce 2020 vyhlášen Enologem roku České republiky.

Zkušenosti si Jan Stávek odnesl z rodinné tradice, a další znalosti si prohloubil během svého doktorského studia a stáží v zahraničí. Osvojil si tak čistý, organický přístup k pěstování hroznů, který se mu pravidelně odměňuje delikátními víny ověnčenými tituly. Specialitou vinařství je Frankovka, které se v malebných Němčičkách skvěle daří. Vyrábí ji zde v podobě červeného, bílého i rosé vína. V nabídce má vinařství i rodinná cuvée, jejichž recept pochází vždy od jednoho z předků stávajícího enologa Jana Stávka.

VÍNO J. STÁVEK bylo v roce 2018 vyhlášeno Vinařstvím roku České republiky.

"

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.