Ryzlink vlašský 2018 Pontic, pozdní sběr Baláž

Ocenění
Značka: Baláž
250 Kč
Skladem (46 ks)
Můžeme doručit do:
8.6.2023
Možnosti doručení
Velký a mohutný Vlašák s komplexním aromatickým a chuťovým projevem. Z limitované česko-rakouské edice vín Pontic.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Víno slámově žluté barvy.

Vůně je čistá, přímá a intenzivní s výraznou aromatikou vyzrálého jádrového ovoce a kandovaného ovoce a v závěru s tóny skořápkového ovoce.

V chuti je víno suché a mohutné s krémově-ovocným projevem a dlouhou osvěžující dochutí s tóny kandovaných citrusů a jemné elegantní kořenitosti.

Archivace: 5-6 let.

Pontic

Projekt, jehož duchovním otcem je vinařský odborník Petr Očenášek. Propojuje dva mladé vinaře z české a rakouské strany hranice. Jiří Baláž ml. z vinařství Baláž a Markus Taubenschuss z vinařství Taubenschuss, se spojili a vytvořili společnou řadu Pontic. Spojuje ji mládí, odvaha, ale i zázemí rodinné vinařské tradice a chuť na ni navázat, ale i zanechat svou vlastní stopu. Vína směřují především do vybraných gastronomických provozů, ale limitovanou edici z obou stran hranice můžete zakoupit i u nás.

Zde naleznete všechna vína řady Pontic.

Ocenění:

  • GOLD – IWC SAN FRANCISCO
  • BRONZE -  IWC Finger Lakes

Doplňkové parametry

Kategorie: Víno
Vinařství: Baláž
Odrůda: Ryzlink vlašský
Produktová řada: Pontic
Zbytkový cukr: 0.6
Barva: Bílé
Druh: Tiché
Oblast: Morava
Podoblast: Mikulovská
Obsah alkoholu: 12
Kyselina: 6.1
Ročník: 2018
Objem: 0.75
Klasifikace: Pozdní sběr
Cukr: Suché
Uzávěr: Korek
Rozměr v cm: NAD 30/10 cm
Obec: Dolní Dunajovice
Ocenění: Finger Lakes, IWC SAN FRANCISCO
Šarže: 111-18
Vinice: Plotny, Dunajovský kopec
Země: Česká republika
Sdružení: Dunajovské kopce

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Špičková, originální vína, která neomylně ukazují na svůj původ. To jsou vína Vinařství Baláž. Respekt k tradici znamená, že u Balážů navazují na znalosti a zkušenosti předků a věnují se ověřeným odrůdám, kterým se v místních podmínkách nejlépe daří. Vznikají tak moderní a autentická vína, která mají jasný, přirozený a jedinečný projev.

Vinařská oblast: Morava

Vinařská podoblast: Mikulovská

12ha vinic

50 tisíc lahví ročně

1995založeno

Už jako malí kluci pomáhali bratři Balážovi na malém vinohradě, sbírali hrozny a zapojovali se i do lisování. O technologii výroby vína se dozvěděli od otce, o zelených pracích na vinohradě zase od maminky. A tak v návaznosti na rodinnou tradici vzniklo v devadesátých letech vinařství Baláž. O pár let později už Balážovi obhospodařovali vlastní vinohrady.

Dnes tu na 12 ha vinic vznikají lahodná vína nesoucí specifický charakter terroir Pálavy a Dunajovských kopců. Viniční trati se nachází převážně v Dolních Dunajovicích, ale i v rámci geografického členění v katastru vinařské obce Mikulov a Bavory. O vinice Balážovi pečují šetrným způsobem dle zásad integrované produkce a víno vyrábí pomocí nejmodernějších metod, avšak s úctou k tradici. Vína zrají převážně v nerezových nádobách, vína z vyšších řad i v sudech (barrique, akát), ale i v betonových vejcích.

Vzhledem k charakteru oblasti a přirozeným půdním, klimatickým a mikroklimatickým podmínkám produkuje vinařství převážně bílá vína. Mezi vlajkové lodě patří Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Rulandské bílé, Sylvánské zelené a čím dál populárnější Pálava. Pro milovníky červených vín je v nabídce i např. Rulandské modré a Frankovka.

Aktuálně se vína dělí do řad: Klasik, Baláž, Tannowitz a na Umění vína naleznete i speciální česko-rakouskou řadu Pontic.

Do vinaření se zapojuje celá rodina. O vinice a výrobu lahvových vín se stará Jiří, o výrobu stáčeného vína zase Jan. Expedici vína zajišťuje třetí z bratrů Ludvík. Nemalou měrou však přispívají i další členové - Jiřího manželka Sylva, jejich dcera Lucie s manželem, syn Jiří s manželkou a do rodiny už přibývají malí pomocníci.

Je pro nás radostí mít v portfoliu Umění vína vinařství, které bez velkých slov naplňuje to nejlepší z rodinné tradice. V podtitulu vinařství mají „charakter elegance“. Obojí u nich naleznete beze zbytku. A že za tím vším se skrývá nikdy nekončící práce celé rodiny, to nelze přehlédnout, ačkoli se tím ve vinařství nikdo neohání. Takoví jsou Balážovi, taková jsou jejich vína. Vína z jarního plnění vyprodaná již na podzim ukazují, že máme u nás už velkou skupinu zákazníků, kteří to dokáží ocenit.

Více o tom, jak na víno, rodinu a vše související nahlíží samotný Jirka Baláž naleznete na našem blogu.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.