Vína roku 2021

Vychutnejte si vína z roku 2021. Jednalo se o první teplotně normální rok od roku 2013, zároveň ale o nejchladnější za posledních 10 let. Na začátku to nevypadalo pro vinaře příliš slibně – počasí bylo chladné a srážek víc než dost. Podzim se pak ale odměnil teplými a slunečnými dny, které poskytly hroznům dostatek času dozrát. Úroda byla vynikající a ročník byl příznivý pro bílá, růžová i červená vína. A co se u nás a ve světě jinak dělo? Hned v únoru vyhrála česká biatlonistka Markéta Davidová zlatou medaili na Mistrovství světa v biatlonu, kterou v červnu následovala Barbora Krejčíková svým vítězstvím ve finále ženské dvouhry na French open. V červenci jsme se pak konečně po ročním odkladu dočkali olympijských her, odkud naši sportovci přivezli 4 zlaté, 4 stříbrné a 3 bronzové medaile. Ve stejném roce se narodila také první dcera britského prince Harryho, nejúspěšnější film v kinech byla Duna, vítězem Oscarů se stala Země nomádů, Českého slavíka si odnesli zpěvák Marek Ztracený, zpěvačka Ewa Farna, skupina Mirai a NASA úspěšně proměnila část atmosféry Marsu na kyslík. Jednou tam možná půjde pěstovat víno!