Blaufränkisch Mariental 2019 Magnum Ernst Triebaumer

Přírodní Ocenění Velká lahev
3 400 Kč
Skladem (5 ks)
Můžeme doručit do:
30.3.2023
Možnosti doručení

Legenda. Vinařství Triebaumer i jejich Frankovka z Marientalu. Nejlepší odrůda, nejlepší místo, nejlepší lidé. Legenda si nemusí hrát na skromnou. Magnum (1,5l) láhev pro více radosti a dokonalou archivaci.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nad tmavými třešněmi a višněmi se zde vznáší éterické tóny břečťanu, eukalyptu, pryskyřice a jalovce. S hloubkou a vášní růže v závěru. 30 let se toto víno stará o rozruch mezi milovníky vína. Ročník 2018 obdržel ve Falstaffu 100 bodů! Máme ho pro vás také, ale čeká na svou chvíli. Plněno v magnum láhvi je ideálním dárkem pro ty, kteří mají rádi větší společnost či dlouhé večery s vínem. Pro ty, kteří mají možnost a oceňují kvality archivních vín, se jedná o ideální víno a ideální velikost. Magnum láhev je pro archivaci optimální. Větší objem vína je v menším kontaktu se vzduchem a víno tak zraje pomaleji. Pokud hledáte dárek, který potěší, a zároveň umožní si zavzpomínat po x letém výročí, našli jste ho. Pokud chcete víno vyzkoušet, máte možnost si u nás zakoupit klasickou 0,75ml láhev a pak se s nadšením vrátit a archivní sklep vyplnit magnum láhvemi.

Ocenění:

  • Prague Wine Trophy 2022 - Prague Wine Champion - 97 bodů
  • Wine & Degustation 09/2022 - 91,5 bodů
  • A la Carte 98 bodů
  • Robert Parker: 96 bodů
  • Falstaff 97 bodů

Doplňkové parametry

Kategorie: Víno
Objem: 1.5
Ocenění: Prague Wine Trophy, Wine & Degustation, Falstaff, A la carte, Robert Parker

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Naprosto unikátní vinařství v našem portfoliu, kterému se daří skloubit produkce komerčně superúspěšných špičkových vín a filozofie pomalého života obsahující nejen naprosto přírodní přístup k vinicím a vínům, ale i k životu jako celku.

Vinařská oblast: Burgerland

Vinařská podoblast: Leithaberg DAC + Rust

15 ha vinic

100 tisíc lahví ročně

1691 založeno

Tradiční malé rodinné vinařství s bohatou a dlouhou historií produkce vín z vlastních vinic v katastru městečka Rust již od roku 1691. Specialista na červená vína z typických a tradičních místních odrůd a s vlajkovou lodí v odrůdě Frankovka, ze které produkuje úžasná červená vína, jež jsou vyhledávaná nejen v Rakousku, ale i ve vyhlášených světových restauracích od Hong-Kongu, přes New York City, Londýn až po Berlín, Hamburg a domácí Vídeň. 

Vinařství s velice specifickým a osobitým přístupem nejen k pěstování vinic a produkci vín, ale i ke svému bezprostřednímu životnímu prostředí a každodennímu vlivu vinařství na své okolí, biotop a komunitu. Vinařství, které tvrdí, že biodynamická certifikace DEMETER je jen základ a nutné minimum čisté produkce naprosto autentických a přirozených vín s jasným a nezkresleným terroir charakterem. 

Tento přístup však ani zdaleka nebrání produkci naprosto exkluzivních, rafinovaných a bez jakékoliv nadsázky VELKÝCH červených vín, jejichž kvalitu mimo jiné oceňují takové světové vinařské autority, jakými je Robert Parker, který vinařství Weingut Ernst Triebaumer udělil speciální zelenou známku jako vínařství s produkcí špičkových vín a zároveň s nadstandartním a inspirativním přístupem k životnímu prostředí a budoucnosti na naší planetě. 

Touto známkou a hodnocením se může pochlubit pouhých 24 vinařství na celém světě a pokud chcete tato opravdu unikátní a jedinečná vína ochutnat, tak jedině na Umění vína jako výhradního dovozce a zástupce vín pro trh v České republice. 

Samostatnou a jedinečnou kapitolu v nabídce vinařství tvoří Ruster Ausbruch. Tato přírodně sladká vína s chráněnou certifikací původu (Ruster Ausbruch DAC) jsou vnímána jako nejtradičnější rakouská vína se staletou historií. Triebaumerovi považují výrobu tohoto vína za privilegium, jeho věhlas a kvalita umožnila rozvoj regionu, a tak i oni chtějí přispět svým dílem v současnosti. Víno je oblíbeným digestivem, bývá spojováno s paštikou z husích jater a v dnešní době, kdy už se párování vína a jídla nedrží úzce vymezených spojení, nabízí spoustu kulinářských možností. 

U Triebaumerů jsme měli možnost ochutnat ročníky až do roku 1999 a přinášíme vám jedinečnou možnost zažít tohle „slunce v láhvi“. Pokud se se sklenkou Ausbruchu rozhodnete zakončit den, věříme, že si vás tahle vinná meditační praxe získá. 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.