Comondor 2017 Anita und Hans Nittnaus

Přírodní Ocenění Poslední kusy
1 200 Kč
Skladem (5 ks)
Můžeme doručit do:
23.5.2024
Možnosti doručení

Vlajková loď vinařství. Cuvée, které je mezinárodně proslavené a zhmoťnuje způsob, jak ve vinařství o víně přemýšlejí a s vínem pracují. Lokální i světové, neobyčejně obyčejné, šperk i ten nejprostší nápoj zároveň. Velké nemusí být okázalé.

Detailní informace

Detailní popis produktu

80. léta byla i v Rakousku o červených vínech z Francie a Itálie, a tak i Nittnausovi vysadili Cabernet Sauvignon a Merlot.

Sklizeň roku 1990 dala dvě vynikající vína. Na jedné straně Cabernet Sauvignon z Edelgrundu a na druhé Frankovku z Ungerbergu a dokonalý pár byl na světě. Tak se zrodilo cuvée Comondor, který nese panonské jméno historického maďarského ovčáckého plemene a od té doby je vlajkovou lodí vinařství Nittnaus.

Jak říkají sami Nittnausovi, za své postavení mezi rakouskými producenty červených vín vděčí především tomuto vínu, které se nejen v Rakousku opakovaně umísťuje na předních příčkách a trvale patří k nejlepším červeným cuvée celosvětově. Stejně jako Pannobile, i Comondor se neustále vyvíjí. Od roku 1998 Cabernet Sauvignon nahradil elegantní a plný Merlot. Od roku 2004 se skládá z Merlotu, Frankovky a Zweigeltu. Ročník 2017 je cuvée 80% Merlotu a 20% Frankovky. Základem jsou ručně sbírané bio z biodynamicky obhospodařovaných vinic, kde se oběma odrůdám daří nejlépe. Dominantní Merlot z Kurzbergu, kde je hlinité podloží a Frankovka ze starých vinic na vápnenci. Víno má intenzivní, velmi tmavou červenou barvu. Ve vůni komplexní, tmavé ovoce s kořeněným závěrem. Na patře plné, tmavé ovoce přechází do povidlových nuancí. Krásná rovnováha síly a jemnosti zároveň, s dlouhým a expresivním závěrem.

Víno nalévejte ideálně temperované na 17°C, při 18°C teploty pití tak máte k dispozici dokonalou sólo hvězdu. Nebo víno podávejte jako excelentní doplněk k tmavým masům - hovězí, zvěřina, jehněcí. Toto víno si samozřejmě říká o archivaci a má potenciál být vaším celoživotním společníkem. Sám vinař archivační potenciál označuje za 25+. Z ročníku 2017 bylo uvedeno na celosvětový trh pouze 16tis. láhví.

Ocenění:

  • Prague Wine Trophy 2022 - Prague Regional Champion

Doplňkové parametry

Kategorie: Vína a mošty
Druh: Tiché
Odrůda: Frankovka, Merlot
Cukr: Suché
Země: Rakousko
Oblast: Burgenland
Podoblast: Neusiedlersee
Produktová řada: Comondor
Barva: Červené
Obsah alkoholu: 14
Ročník: 2017
Objem: 0.75
Sdružení: Pannobile
Ocenění: Prague Wine Trophy
Uzávěr: Korek
Rozměr v cm: Do 30/10 cm
Zbytkový cukr: 1.3
Kyselina: 5.4
Vinařství: Anita und Hans Nittnaus
Párování: červená masa, zvěřina, jehněčí, hovězí, rakouská kuchyně

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Tradiční rodinné vinařství z Golsu ve vinařské oblasti Neusiedlersee v Burgenlandu, s první písemnou zmínkou datovanou až do roku 1684. Současné vinařství bylo založeno v roce 1927. Aktuálně jedno z nejvlivnějších a nejprogresivnějších vinařství v Rakousku, konzumenty i odbornou veřejností ctěný producent špičkových červených vín.

Vinařská oblast: Burgenland

Vinařská podoblast: Neusiedlersee

22 ha vinic

250 tisíc lahví ročně

1684 založeno

Vína založená na terroir se již od roku 2007 vyrábějí v čistě biodynamickém režimu. Majitel a vinař v jedné osobě Hans Nittnaus je skutečným rakouským pionýrem a průkopníkem biodynamického vinařství. Svým jedinečným vinařským přístupem, produkční filozofií a důrazem na detail a maximální čistotu a autentičnost vína inspiroval řadu dalších vinařů a v podstatě celou novou vinařskou generaci. Všechna svá vína vyrábí bez použití jakýchkoliv chemických vstupů, a to jak ve vinici, tak při samotné výrobě vína. Je mimo jiné zakladatelem prestižního uskupení PANNOBILE a vášnivým hudebním skladatelem a pianistou.

Nejznámější je řada červených vín, která zahrnuje prémiová cuvée Comondor, Pannobile a také Frankovku/ Blaufränkisch. Cuvée Comondor, s nímž se Nittnausovi podařilo počátkem 90. let 20. století dostat mezi burgenlandskou vinařskou elitu, je známé svou hloubkou a strukturou. Pannobile cuvée je vyrobené z autochtonních odrůd Zweigelt a Blaufränkisch, které může mít v jednotlivých ročnících zcela odlišný poměr obou odrůd. Z Leithabergu, kde má Nittnaus vinice s vápencovou a břidlicovou půdou, pochází několik prvotřídních vín odrůd Blaufränkisch a Chardonnay. Při vší rozmanitosti mají tato vína z různých lokalit několik společných rysů: mírný obsah alkoholu, živost, puristickou komplexnost a podmanivost, která si vás získá a nepustí. Zkušenosti ukázaly, že prémiová vína Nittnaus mají obrovský archivační potenciál, např. cuvée Comondor je vhodné k archivaci na 25 a více let.

Jsme rádi, že můžeme dovážet tato špičková vína do České republiky. Zažít autentická vína v nejvyšší  kvalitě je radost a zážitek i pro zkušené znalce.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.