Pannobile 2018 Anita und Hans Nittnaus

Přírodní Ocenění 1 + 1
780 Kč
Skladem (30 ks)
Můžeme doručit do:
23.5.2024
Možnosti doručení
Akce 1+1 zdarma

Legenda mezi víny, a to nejen v Rakousku. Mezinárodně odborníky ctěné uskupení Pannobile je zárukou, že pod touto značkou naleznete to nejlepší, co může oblast nabídnou. Terroir i umění vinaře. Cuvée Frankovka a Zweigelt. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

60% Frankovka, 40% Zweigelt. Základem jsou ručně sklizené a selektované hrozny, spontánní kvašení ve dřevě, 20 měsíců

zrání na kvasnicích a 20 měsíců v 500l dřevěných sudech. Víno tmavě rubínové barvy. Ve vůni čisté a přímé, s expresivní aromatikou vyzrálého peckového a bobulového ovoce, sladkého koření, lehké kouřovosti a jemných animálních tónů. Patro je suché, plné a mohutné s dobrým a rozvíjejícím se ovocným tříslem, tóny sladkého koření, kouřovosti a tóny čerstvě mleté kávy a fialek. Víno nalévejte ideálně temperované na 17°C, při 18°C teploty pití tak máte k dispozici dokonalou sólo hvězdu. Nebo víno podávejte jako excelentní doplněk k tmavým masům - hovězí, zvěřina, jehněcí. Víno má samozřejmě velký potenciál k archivaci, 15 a více let. PANNOBILE. Vinařské sdružení Pannobile bylo založeno v roce 1994 sedmi vinaři z obce Gols a Nittnausovi patří k zakládajícím členům. Hlavním cílem bylo založit apelaci Burgenland s víny typickými pro tuto oblast. Název sdružení je koláží geografického názvu, neboť oblast je součástí Panonské nížiny (římský název provincie byl Pannonia), a Nobelovy ceny, neboť primárním cílem po založení bylo ukázat, že vinaři z oblasti okolo Neziderského (Neusiedler See) jezera jsou schopni produkovat kvalitní vína srovnatelná s těmi francouzskými. Každé vinařství spolku Pannobile vyrábí každoročně samostatně a z vlastních hroznů maximálně jedno červené a jedno bílé cuvée vína Pannobile. Každý vinař používá pouze hrozny s vysokou fyziologickou zralostí a ze 100% autochtonních odrůd révy vinné, dbá na extrémní snížení výnosu.

Preferovanými odrůdami bílých vín jsou Rulandské bílé a Chardonnay , doplněné Rulandským šedým a Neuburským, u červených vín jsou to primárně Zweigelt, dále pak Frankovka a Svatovavřinecké . O tom, zda může být víno uvedeno na trh pod značkou Pannobile, se rozhoduje degustací v rámci spolku. Musí odrážet použité odrůdy, půdu a zvláštní mikroklima vinic poblíž Golsu, vykazovat jedinečný rukopis vinaře a odpovídat stylu Pannobile.

Spolupráce spočívá především v intenzivní výměně nápadů, názorů a zkušeností na setkáních Pannobile, která se konají minimálně jednou měsíčně, a dále v pravidelných degustacích a studijních cestách. Skupinu vede každé tři měsíce jiný člen Pannobile. Spolek je velmi vážený nejen mezi odborníky, ale stal se inspirací pro podobné spolkové aktivity nejen v Rakousku, ale i v zahraničí.

 

Ocenění:

  • Prague Wine Trophy - Prague Regional Champion - 92 bodů

Doplňkové parametry

Kategorie: 1+1 ZDARMA
Druh: Tiché
Odrůda: Frankovka, Zweigeltrebe
Cukr: Suché
Země: Rakousko
Oblast: Burgenland
Podoblast: Neusiedlersee
Produktová řada: Pannobile
Barva: Červené
Obsah alkoholu: 13.5
Ročník: 2018
Objem: 0.75
Sdružení: Pannobile
Ocenění: Prague Wine Trophy
Uzávěr: Korek
Rozměr v cm: Do 30/10 cm
Zbytkový cukr: 1.9
Kyselina: 5.8
Vinařství: Anita und Hans Nittnaus
Párování: asijská kuchyně, sýry, polotvrdé sýry, kozí sýry, tvrdé sýry, červená masa, zvěřina, jehněčí, hovězí, rakouská kuchyně, tafelspitz, peking duck, bûcheron, gouda, gouda Holland, Leerdamer

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Tradiční rodinné vinařství z Golsu ve vinařské oblasti Neusiedlersee v Burgenlandu, s první písemnou zmínkou datovanou až do roku 1684. Současné vinařství bylo založeno v roce 1927. Aktuálně jedno z nejvlivnějších a nejprogresivnějších vinařství v Rakousku, konzumenty i odbornou veřejností ctěný producent špičkových červených vín.

Vinařská oblast: Burgenland

Vinařská podoblast: Neusiedlersee

22 ha vinic

250 tisíc lahví ročně

1684 založeno

Vína založená na terroir se již od roku 2007 vyrábějí v čistě biodynamickém režimu. Majitel a vinař v jedné osobě Hans Nittnaus je skutečným rakouským pionýrem a průkopníkem biodynamického vinařství. Svým jedinečným vinařským přístupem, produkční filozofií a důrazem na detail a maximální čistotu a autentičnost vína inspiroval řadu dalších vinařů a v podstatě celou novou vinařskou generaci. Všechna svá vína vyrábí bez použití jakýchkoliv chemických vstupů, a to jak ve vinici, tak při samotné výrobě vína. Je mimo jiné zakladatelem prestižního uskupení PANNOBILE a vášnivým hudebním skladatelem a pianistou.

Nejznámější je řada červených vín, která zahrnuje prémiová cuvée Comondor, Pannobile a také Frankovku/ Blaufränkisch. Cuvée Comondor, s nímž se Nittnausovi podařilo počátkem 90. let 20. století dostat mezi burgenlandskou vinařskou elitu, je známé svou hloubkou a strukturou. Pannobile cuvée je vyrobené z autochtonních odrůd Zweigelt a Blaufränkisch, které může mít v jednotlivých ročnících zcela odlišný poměr obou odrůd. Z Leithabergu, kde má Nittnaus vinice s vápencovou a břidlicovou půdou, pochází několik prvotřídních vín odrůd Blaufränkisch a Chardonnay. Při vší rozmanitosti mají tato vína z různých lokalit několik společných rysů: mírný obsah alkoholu, živost, puristickou komplexnost a podmanivost, která si vás získá a nepustí. Zkušenosti ukázaly, že prémiová vína Nittnaus mají obrovský archivační potenciál, např. cuvée Comondor je vhodné k archivaci na 25 a více let.

Jsme rádi, že můžeme dovážet tato špičková vína do České republiky. Zažít autentická vína v nejvyšší  kvalitě je radost a zážitek i pro zkušené znalce.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.