Pannobile 2019 Magnum Anita Und Hans Nittnaus

Přírodní Velká lahev 1 + 1
1 560 Kč
Skladem (10 ks)
Můžeme doručit do:
23.5.2024
Možnosti doručení
Akce 1+1 zdarma

Legenda mezi víny, a to nejen v Rakousku. Mezinárodně odborníky ctěné uskupení Pannobile je zárukou, že pod touto značkou naleznete to nejlepší, co může oblast nabídnou. Terroir i umění vinaře. Cuvée Frankovka a Zweigelt. Magnum (1,5l) láhev pro více radosti a dokonalou archivaci.

Detailní informace

Detailní popis produktu

60% Frankovka, 40% Zweigelt. Víno tmavě rubínové barva. Nos čistý a přímý s expresivní aromatikou vyzrálého peckového a bobulového ovoce, sladkého koření, lehké kouřovosti a jemných animálních tónů. Patro je suché, plné a mohutné s dobrým a rozvíjejícím se ovocným tříslem, tóny sladkého koření, kouřovosti a dotekem animálnosti, tóny čerstvě mleté kávy a fialek.

PANNOBILE. Vinařské sdružení Pannobile bylo založeno v roce 1994 sedmi vinaři z obce Gols a Nittnausovi patří k zakládajícím členům. Hlavním cílem bylo založit apelaci Burgenland s víny typickými pro tuto oblast. Název sdružení je koláží geografického názvu, neboť oblast je součástí Panonské nížiny (římský název provincie byl Pannonia), a Nobelovy ceny, neboť primárním cílem po založení bylo ukázat, že vinaři z oblasti okolo Neziderského (Neusiedler See) jezera jsou schopni produkovat kvalitní vína srovnatelná s těmi francouzskými. Každé vinařství spolku Pannobile vyrábí každoročně samostatně a z vlastních hroznů maximálně jedno červené a jedno bílé cuvée vína Pannobile. Každý vinař používá pouze hrozny s vysokou fyziologickou zralostí a ze 100% autochtonních odrůd révy vinné, dbá na extrémní snížení výnosu.

Preferovanými odrůdami bílých vín jsou Rulandské bílé a Chardonnay , doplněné Rulandským šedým a Neuburským, u červených vín jsou to primárně Zweigelt, dále pak Frankovka a Svatovavřinecké . O tom, zda může být víno uvedeno na trh pod značkou Pannobile, se rozhoduje degustací v rámci spolku. Musí odrážet použité odrůdy, půdu a zvláštní mikroklima vinic poblíž Golsu, vykazovat jedinečný rukopis vinaře a odpovídat stylu Pannobile.

Spolupráce spočívá především v intenzivní výměně nápadů, názorů a zkušeností na setkáních Pannobile, která se konají minimálně jednou měsíčně, a dále v pravidelných degustacích a studijních cestách. Skupinu vede každé tři měsíce jiný člen Pannobile. Spolek je velmi vážený nejen mezi odborníky, ale stal se inspirací pro podobné spolkové aktivity nejen v Rakousku, ale i v zahraničí. Plněno v magnum láhvi je ideálním dárkem pro ty, kteří mají rádi větší společnost či dlouhé večery s vínem. Pro ty, kteří mají možnost a oceňují kvality archivních vín, se jedná o ideální víno a ideální velikost. Magnum láhev je pro archivaci optimální. Větší objem vína je v menším kontaktu se vzduchem a víno tak zraje pomaleji. Pokud hledáte dárek, který potěší, a zároveň umožní si zavzpomínat po x letém výročí, našli jste ho. Pokud chcete víno vyzkoušet, máte možnost si u nás zakoupit klasickou 0,75ml láhev a pak se s nadšením vrátit a archivní sklep vyplnit magnum láhvemi.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: 1+1 ZDARMA
Druh: Tiché
Odrůda: Frankovka, Zweigeltrebe
Cukr: Suché
Země: Rakousko
Oblast: Burgenland
Podoblast: Neusiedlersee
Produktová řada: Pannobile
Barva: Červené
Obsah alkoholu: 13
Ročník: 2019
Objem: 1.5
Sdružení: Pannobile
Uzávěr: Korek
Šarže: LN17157/21
Vinařství: Anita und Hans Nittnaus
Párování: asijská kuchyně, sýry, polotvrdé sýry, kozí sýry, tvrdé sýry, rakouská kuchyně, tafelspitz, peking duck, bûcheron, gouda, gouda Holland, Leerdamer

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Tradiční rodinné vinařství z Golsu ve vinařské oblasti Neusiedlersee v Burgenlandu, s první písemnou zmínkou datovanou až do roku 1684. Současné vinařství bylo založeno v roce 1927. Aktuálně jedno z nejvlivnějších a nejprogresivnějších vinařství v Rakousku, konzumenty i odbornou veřejností ctěný producent špičkových červených vín.

Vinařská oblast: Burgenland

Vinařská podoblast: Neusiedlersee

22 ha vinic

250 tisíc lahví ročně

1684 založeno

Vína založená na terroir se již od roku 2007 vyrábějí v čistě biodynamickém režimu. Majitel a vinař v jedné osobě Hans Nittnaus je skutečným rakouským pionýrem a průkopníkem biodynamického vinařství. Svým jedinečným vinařským přístupem, produkční filozofií a důrazem na detail a maximální čistotu a autentičnost vína inspiroval řadu dalších vinařů a v podstatě celou novou vinařskou generaci. Všechna svá vína vyrábí bez použití jakýchkoliv chemických vstupů, a to jak ve vinici, tak při samotné výrobě vína. Je mimo jiné zakladatelem prestižního uskupení PANNOBILE a vášnivým hudebním skladatelem a pianistou.

Nejznámější je řada červených vín, která zahrnuje prémiová cuvée Comondor, Pannobile a také Frankovku/ Blaufränkisch. Cuvée Comondor, s nímž se Nittnausovi podařilo počátkem 90. let 20. století dostat mezi burgenlandskou vinařskou elitu, je známé svou hloubkou a strukturou. Pannobile cuvée je vyrobené z autochtonních odrůd Zweigelt a Blaufränkisch, které může mít v jednotlivých ročnících zcela odlišný poměr obou odrůd. Z Leithabergu, kde má Nittnaus vinice s vápencovou a břidlicovou půdou, pochází několik prvotřídních vín odrůd Blaufränkisch a Chardonnay. Při vší rozmanitosti mají tato vína z různých lokalit několik společných rysů: mírný obsah alkoholu, živost, puristickou komplexnost a podmanivost, která si vás získá a nepustí. Zkušenosti ukázaly, že prémiová vína Nittnaus mají obrovský archivační potenciál, např. cuvée Comondor je vhodné k archivaci na 25 a více let.

Jsme rádi, že můžeme dovážet tato špičková vína do České republiky. Zažít autentická vína v nejvyšší  kvalitě je radost a zážitek i pro zkušené znalce.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.