FreshSecco Zweigeltrebe rosé 2021 Baláž

170 Kč
Vyprodáno
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…
Svěží a lehké perlivé růžové víno s atraktivní aromatikou. Elegantní Zweigeltrebe v provedení perlivého vína s odrůdově typickým aromatickým projevem a osvěžujícím patrem a svěží ovocně-krémovou dochutí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Světle růžová barva. Nos vína je čistý a přímý s elegantní aromatikou, s projevem čerstvého bobulového a peckového ovoce, vyzrálého citrusového ovoce a sušených lesních jahod.

Patro vína je polosuché se svěží a křupavou citrusovou kyselinou, a zároveň vyváženým poměrem zbytkového cukru a středně dlouhou ovocnou dochutí.

Důležité pro optimální vychutnání tohoto vína je podávat ho při teplotě 9-11˚C.

Baláž FRESHSECCO

Perlivá vína s ovocným aroma, lehkým a až křehkým patrem a příjemnou svěžestí, lehkostí a hravým a atraktivním perlením. Tato vína jsou vhodná jako osvěžující letní aperitiv, k společenským událostem a vůbec vás bezstarostně provedou nejen létem. Jsou vhodná k okamžité konzumaci, ideálně do 2-3 let po naláhvování.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vína a mošty
Druh: Perlivé
Odrůda: Zweigeltrebe
Cukr: Polosuché
Země: Česká republika
Oblast: Morava
Podoblast: Mikulovská
Produktová řada: Freshsecco
Barva: Růžové
Obsah alkoholu: 12
Ročník: 2021
Objem: 0.75
Obec: Dolní Dunajovice
Vinice: Mlýnská
Klasifikace: Zemské
Rozměr v cm: Nad 30/10 cm
Zbytkový cukr: 16.6
Kyselina: 6.6
Vinařství: Baláž
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Špičková, originální vína, která neomylně ukazují na svůj původ. To jsou vína Vinařství Baláž. Respekt k tradici znamená, že u Balážů navazují na znalosti a zkušenosti předků a věnují se ověřeným odrůdám, kterým se v místních podmínkách nejlépe daří. Vznikají tak moderní a autentická vína, která mají jasný, přirozený a jedinečný projev.

Vinařská oblast: Morava

Vinařská podoblast: Mikulovská

12ha vinic

50 tisíc lahví ročně

1995založeno

Už jako malí kluci pomáhali bratři Balážovi na malém vinohradě, sbírali hrozny a zapojovali se i do lisování. O technologii výroby vína se dozvěděli od otce, o zelených pracích na vinohradě zase od maminky. A tak v návaznosti na rodinnou tradici vzniklo v devadesátých letech vinařství Baláž. O pár let později už Balážovi obhospodařovali vlastní vinohrady.

Dnes tu na 12 ha vinic vznikají lahodná vína nesoucí specifický charakter terroir Pálavy a Dunajovských kopců. Viniční trati se nachází převážně v Dolních Dunajovicích, ale i v rámci geografického členění v katastru vinařské obce Mikulov a Bavory. O vinice Balážovi pečují šetrným způsobem dle zásad integrované produkce a víno vyrábí pomocí nejmodernějších metod, avšak s úctou k tradici. Vína zrají převážně v nerezových nádobách, vína z vyšších řad i v sudech (barrique, akát), ale i v betonových vejcích.

Vzhledem k charakteru oblasti a přirozeným půdním, klimatickým a mikroklimatickým podmínkám produkuje vinařství převážně bílá vína. Mezi vlajkové lodě patří Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Rulandské bílé, Sylvánské zelené a čím dál populárnější Pálava. Pro milovníky červených vín je v nabídce i např. Rulandské modré a Frankovka.

Aktuálně se vína dělí do řad: Klasik, Baláž, Tannowitz a na Umění vína naleznete i speciální česko-rakouskou řadu Pontic.

Do vinaření se zapojuje celá rodina. O vinice a výrobu lahvových vín se stará Jiří, o výrobu stáčeného vína zase Jan. Expedici vína zajišťuje třetí z bratrů Ludvík. Nemalou měrou však přispívají i další členové - Jiřího manželka Sylva, jejich dcera Lucie s manželem, syn Jiří s manželkou a do rodiny už přibývají malí pomocníci.

Je pro nás radostí mít v portfoliu Umění vína vinařství, které bez velkých slov naplňuje to nejlepší z rodinné tradice. V podtitulu vinařství mají „charakter elegance“. Obojí u nich naleznete beze zbytku. A že za tím vším se skrývá nikdy nekončící práce celé rodiny, to nelze přehlédnout, ačkoli se tím ve vinařství nikdo neohání. Takoví jsou Balážovi, taková jsou jejich vína. Vína z jarního plnění vyprodaná již na podzim ukazují, že máme u nás už velkou skupinu zákazníků, kteří to dokáží ocenit.

Více o tom, jak na víno, rodinu a vše související nahlíží samotný Jirka Baláž naleznete na našem blogu.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.